Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

LG 47LM660S: chytrá, sexy a ve 3D

, , recenze
LG 47LM660S: chytrá, sexy a ve 3D
Pojem chytré telefony je v našem slovníku už zakořeněn. V poslední době však přicházejí chytré televize, které toho umí opravdu hodně. Mají tak potenciál nahradit veškeré vybavení obýváku. A právě taková je 47" LED televize od firmy LG. Podívejme se na ni!
LG 47LM660S: chytrá, sexy a ve 3D
Pokud se podíváte na propagační fotky televize LG 47LM660S, tak získáte pocit, že televize nemá prakticky žádný, resp. velmi tenký, rámeček. Bohužel tento trik začal LG požívat letos jak u televizí, tak u monitorů. Samotná obrazovka má totiž docela standardní rámeček, který je však překryt krycím průhledným plastem, vytvářejícím dojem, že obraz bude až do krajů.


BenQ GW2750HM - základní pohled

Základní pohled na televizi (klikněte pro zvětšení)Propagační fotka od LG


Porovnejme si propagační fotku přímo od LG a reálnou fotografii. Ano, uznávám, že jsem také použil fotomontáž a místo reálného obrazu jsem přes jeho plochu použil fotografii (kvůli výrazně odlišné expozici a ostrosti výsledné fotografie. Každopádně naše fotografie znázorňuje reálnou velikost obrazovky a reálnou velikost rámečku. Vidíte ten rozdíl. Na propagační fotografii by člověk téměř očekával, že jde o OLED. LCD ani Plazma neumí takto tenký rámeček.

Právě díky tomu si dovolím tvrdit, že LG zkrátka klame zákazníky. Pokud by tato "fotografie" byla jen v úvodní stránce, tak to takový problém není, ale ona se vyskytuje obdobná i přímo v galerii. Na tomto obrázku už vidíte reálný obsah, který se na televizi obvykle vyskytuje. Bohužel je opět obraz zvětšen přes celou plochu televize a nikoli samotného panelu. Na obhajobu LG je třeba však říci, že to dnes používají i jiní výrobci. Vím, není to přímo obhajoba, ale spíš takové upozornění pro uživatele. Dávejte si tedy pozor na to, co kupujete.

Vraťme se však k designu. Ten je velmi čistý a myslím, že dokáže zapadnout do téměř každého obývacího pokoje. Rámeček je tvořen jednoduchým škrábaným hliníkem se zakulacenými rohy. Nic víc vlastně ani z čelního pohledu nevidíte, obrazovka je perfektně rovná a dotažená až do krajů. Přesně takto budou v budoucnu vypadat OLED televize. Jen budou ještě o něco tenčí a lehčí.


BenQ GW2750HM - náklon

Tlačítka na zadní straně televize (klikněte pro zvětšení)


Na zadní straně jsou umístěna tlačítka pro ovládání (tedy pokud nechcete využít dálkového ovladače). Jejich použití je však docela obtížné, protože označení je pouze na zadní straně televize. Musíte tak často koukat za televizi a ujistit se, že máte prst na správném tlačítku. Na druhou stranu, kdo by používal tlačítka na TV, když je tu dálkový ovladač, že?


BenQ GW2750HM - tlačítka

Zadní strana televize (klikněte pro zvětšení)


Na zadní straně naleznete mimo velkého množství konektorů (o nich později) také otvory pro připevnění na zeď. Jde však o méně standardní rozteč 400x400 mm. Pokud tedy máte klasický VESA držák, tak nemusí na tuto rozteč vůbec stačit.


BenQ GW2750HM - pohled zezadu

Konektory (klikněte pro zvětšení)


A protože jde o chytrou televizi, tak zde máme velké množství konektorů Začneme s těmi klasickými. Je tu DVB-T/C/S2 vstup, tedy prakticky všechny myslitelné digitální zdroje televize. Optický a sluchátkový výstup je dnes zcela standardem a netřeba k němu cokoli dodávat. Naopak nestandardní je LAN vstup (RJ45). Je zde také Wi-Fi (to sice na fotografii nevidíte, ale anténa tam skutečně uvnitř je). Připojení k domácí síti je tedy zaručeno dostatečně. Dále tu je D-Sub, AV1 (to je specializovaný konektor od LG pro vstup i výstup obrazu), také komponentní. Na stránkách výrobce se mluví také o plném Scart vstupu. Já ho ale nenašel.


BenQ GW2750HM - konektory

Konektory (klikněte pro zvětšení)


Z boku naleznete již velkou várku dalších vstupů. Tentokrát jde o HDMI, a to rovnou v počtu čtyř. Myslím, že i náročný uživatel nevyužije všechny HDMI vstupy. Dále tu naleznete tři USB (verze 2.0), které slouží pro nahrávání pořadů na flash disk nebo na dodání dalších aplikací od LG. Také tu je obligátní PCMCIA pro dekódovací kartu. No, vybavení vstupů a výstupů je skutečně bohaté.

Dodávané příslušenství:
  • Dálkové ovládání
  • Instalační příručka
  • 4 ks 3D pasivních brýlí (různé barvy)

A protože se jedná o chytrou televizi, tak je možnost si spoustu příslušenství dokoupit. Asi nečastěji budete dokupovat dálkový ovladač Magic. Ten totiž funguje jako pohybový senzor (stejně jak u Wii). Díky němu se promění televize v téměř plnohodnotný počítač. Říkám téměř zcela záměrně. Jde totiž hlavně o prohlížení internetu, sociální služby a video. Ovládání je však perfektní, ale o něm později. A protože byl LG na nás připraven, tak zaslal onen dálkový ovladač Magic rovnou v balení. Bohužel tím nahradil klasický ovladač, takže se na něj nepodíváme.
Dálkové ovládání
Dálkové ovládání


Ovladač Magic padne do ruky velmi dobře. Jeho zakroucený tvar je přizpůsoben právě ruce. Bohužel kvůli tomu nesedí na stole a vždy se překulí na stranu. Nelze tak jednoduše na stole stisknout tlačítko pro změnu programu, ale ovladač zkrátka musíte chtě nechtě vzít do ruky. Ve standardním vybavení však máte i běžný dálkový ovladač, takže tato výtka vlastně ani není výtkou.

Dalším příslušenstvím jsou pasivní 3D brýle. Televize totiž umí pasivní 3D technologii. V balení najdete rovnou čtyři kusy různě barevných brýlí. Ty na hlavě sedí velmi dobře, až jsem byl překvapen, protože jsou brýle dost velké a očekával jsem, že budou spíš tlačit. Dioptrické brýle se pod ně bohužel nevejdou. Pro tyto účely musíte navštívit buď optika a pořídit si kontaktní čočky (pokud to vaše vada vůbec umožňuje), nebo zakoupit jiné pasivní 3D brýle.

LG 47LM660S
Vlastnost
Hodnota
Úhlopříčka
47'' (16 : 9)
Odezva
neuvedeno
Frekvence zobrazení
400 Hz
Jas
neuvedeno
Kontrast
"Megakontrast" neuvedena hodnota
Technologie
LCD (Edge LED podsvícení)
Podpora 3D
Ano (pasivní)
Pozorovací úhly (horizontální/vertikální)
178 / 178
Počet barev
neuvedeno
Rozteč bodů
0,541 mm
Nativní rozlišení
1920 x 1080 px
Vestavěné reproduktory
Ano (2x 10 W)
Tunery
Analog, DVB-T (HD), DVB-C (HD), DVB-S2 (HD)
Vstupy
4× HDMI, 1x SCART (RGB), kompozit video, komponentní video PC D-Sub, Audio IN, Digital Audio OUT (optický), anténní vstup (TV, SAT), 3× USB 2.0, RJ-45, CI slot, satelitní koaxiální
Výstup pro sluchátka
Ano
DLNA
Ano
Internet (prohlížeč)
Ano (Ano)
Wi-Fi/Bluetooth
Ano (802.11n)/Ne
Možnost montáže na stěnu
ANO VESA 400×300 mm
Hmotnost
17,2 kg se stojanem, 14,9 kg bez stojanu
Norma TCO
-
Progressive scan
Ano
Teletext / EPG
Ano 1200 stran
Různé variace
Ne
Speciální vlastnosti
pasivní 3D a dálkový ovladač Magic