www.tvfreak.cz
>
>
>

Genius DVR-HD560: levná kamera do auta

Genius DVR-HD560: levná kamera do auta
, , recenze
Nedávno společnost Genius představila světu svou novou kameru, která je určena pro montáž na čelní sklo automobilu a sledování provozu. Kamera umožní záznam na karty SD, má vlastní IR diody pro přísvit ve tmě a také vlastní baterii. A co dál?
reklama

Video testy


Kamera nám umožní ohledně kvality videa nastavit pouze jediné - rozlišení, k němuž se váže i maximální snímkovací frekvence:
  • 1440 × 1080/15 FPS
  • 1280 × 720/30 FPS
  • 720 × 480 /30 FPS

Mám vyzkoušeno, že nejvyšší rozlišení je vzhledem k velmi pomalému zachytávání obrazu nepoužitelné a i kdyby byla rychlost dostatečná, stejně nebude mít takové rozlišení kvůli celkové neostrosti vůbec žádný smysl. Na 1440 × 1080 tedy zapomeňme. Dobře využitelné je už 1280 × 720, v němž jsou pořízena i níže nabízená videa, kdy je video už velmi svižné i v noci. Nicméně i 1280 × 720 bychom opět kvůli neostrému obrazu mohli brát jako zbytečný luxus a vzít zavděk nejnižším 720 × 480. Výhodou pak bude delší stopáž videa uložitelná na kartu.
- klikněte pro zvětšení -


Řadu uživatelů bude asi zajímat, jak detailní videa jsou, tedy co všechno se z nich dá vyčíst a zda se třeba čitelně zachytí třeba SPZ. Ze zkušenosti mohu říci, že v noci téměř není šance, pokud se vám tedy někdo nepřilepí na kapotu, i když to je pak většinou právě ten důvod, že se budete zajímat o jeho značku, když dotyčný pak bez pardonu zmizí. Ve dne je to o moc lepší, jak ukazuje výše uvedený obrázek z jednoho z pořízených videí (značka byla posléze částečně rozmazána). SPZ tak bude čitelná i na cca 3 - 4 metry, čili na jednu délku auta.


- klikněte pro stažení - 90 MB
- klikněte pro stažení - 190 MB


Nyní se můžete sami podívat na zachycená videa. Dvě jsem pořídil za dne, přičemž na prvním kratším se také ukáže, jak umí tato kamera snímat proti slunci. Není to samozřejmě žádná sláva, ale to vcelku není její chyba. V druhém delším videu měla lepší podmínky, protože slunce svítilo do zad (respektive do kufru).


- klikněte pro stažení - 150 MB


Nakonec tu je video brané za tmy ve více či méně osvětlených ulicích. V něm se ukazuje především očekávaný problém s oslněním protijedoucími auty, což opět není problém kamery. A jak pracují její infračervené diody zajišťující přídavné osvětlení scény? Popravdě řečeno by tu vůbec nemusely být, takže si je v nastavení klidně vypněte. Dal bych sem i video, kdy kamera koukala z auta na objekt umístěný cca metr a půl před ní. Vidět nebylo zhola nic, takže by takové video bylo nesmyslné.

Osobně bych řekl, že svůj hlavní úkol tato kamera plní celkem spolehlivě. Videa by rozhodně byla použitelná pro zpětný rozbor situace. Kamera pochopitelně pracuje nejlépe za dne, v noci to kvůli potřebě silnějšího osvětlení už bude horší a uvidíte jen místa přímo osvícená reflektory automobilů nebo pouličními lampami, apod.

Nejnovější články
Apple konečně vydal AirPlay 2. Jaké reproduktory ho podporují? Apple konečně vydal AirPlay 2. Jaké reproduktory ho podporují?
Po měsících napjatého očekávání byl zpřístupněn bezdrátový audio protokol Apple Airplay 2. Pro jeho využívání musíte mít zařízení iOS 11.4 či tvOS 11.4 a některý z podporovaných reproduktorů – přinášíme jejich seznam.
2.6.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Letošní Sony TV se naučily Dolby Vision Letošní Sony TV se naučily Dolby Vision
Na vybrané televizory Sony u roku 2018 míří aktualizace, která přidává podporu standardu Dolby Vision. Nový firmware přináší pár dalších drobných novinek, a to také na modely z předchozích let.
2.6.2018, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Nvidia Shield TV dostala velkou aktualizaci Shield Experience 7.0 Nvidia Shield TV dostala velkou aktualizaci Shield Experience 7.0
Nvidia aktualizovala Shield TV na Android Oreo a rovnou přidává svůj balíček novinek Shield Experience 7.0, který přináší hlavně přepracované uživatelské rozhraní s novou domovskou obrazovkou.
28.5.2018, aktualita, Jáchym Šlik
FreeSync míří na první televizory Samsung FreeSync míří na první televizory Samsung
Nedávno avizovaná podpora technologie AMD FreeSync u letošních televizorů se nyní stává skutečností. Aktualizace byla vydána pro první modely a přináší s sebou také variabilní obnovovací frekvenci.
27.5.2018, aktualita, Jáchym Šlik
LG ukázalo 77" flexibilní průsvitný OLED displej LG ukázalo 77" flexibilní průsvitný OLED displej
Společnost LG Display se pochlubila další zajímavou inovací. V Los Angeles ukázala velký OLED displej, který lze nejen ohýbat, ale také je průsvitný. Před uvedením na trh se ovšem výrobce poprat s jedním problémem.
27.5.2018, aktualita, Jáchym Šlik