www.tvfreak.cz
>
>
>

Genius DVR-HD560: levná kamera do auta

Genius DVR-HD560: levná kamera do auta
, , recenze
Nedávno společnost Genius představila světu svou novou kameru, která je určena pro montáž na čelní sklo automobilu a sledování provozu. Kamera umožní záznam na karty SD, má vlastní IR diody pro přísvit ve tmě a také vlastní baterii. A co dál?
reklama

Video testy


Kamera nám umožní ohledně kvality videa nastavit pouze jediné - rozlišení, k němuž se váže i maximální snímkovací frekvence:
  • 1440 × 1080/15 FPS
  • 1280 × 720/30 FPS
  • 720 × 480 /30 FPS

Mám vyzkoušeno, že nejvyšší rozlišení je vzhledem k velmi pomalému zachytávání obrazu nepoužitelné a i kdyby byla rychlost dostatečná, stejně nebude mít takové rozlišení kvůli celkové neostrosti vůbec žádný smysl. Na 1440 × 1080 tedy zapomeňme. Dobře využitelné je už 1280 × 720, v němž jsou pořízena i níže nabízená videa, kdy je video už velmi svižné i v noci. Nicméně i 1280 × 720 bychom opět kvůli neostrému obrazu mohli brát jako zbytečný luxus a vzít zavděk nejnižším 720 × 480. Výhodou pak bude delší stopáž videa uložitelná na kartu.
- klikněte pro zvětšení -


Řadu uživatelů bude asi zajímat, jak detailní videa jsou, tedy co všechno se z nich dá vyčíst a zda se třeba čitelně zachytí třeba SPZ. Ze zkušenosti mohu říci, že v noci téměř není šance, pokud se vám tedy někdo nepřilepí na kapotu, i když to je pak většinou právě ten důvod, že se budete zajímat o jeho značku, když dotyčný pak bez pardonu zmizí. Ve dne je to o moc lepší, jak ukazuje výše uvedený obrázek z jednoho z pořízených videí (značka byla posléze částečně rozmazána). SPZ tak bude čitelná i na cca 3 - 4 metry, čili na jednu délku auta.


- klikněte pro stažení - 90 MB
- klikněte pro stažení - 190 MB


Nyní se můžete sami podívat na zachycená videa. Dvě jsem pořídil za dne, přičemž na prvním kratším se také ukáže, jak umí tato kamera snímat proti slunci. Není to samozřejmě žádná sláva, ale to vcelku není její chyba. V druhém delším videu měla lepší podmínky, protože slunce svítilo do zad (respektive do kufru).


- klikněte pro stažení - 150 MB


Nakonec tu je video brané za tmy ve více či méně osvětlených ulicích. V něm se ukazuje především očekávaný problém s oslněním protijedoucími auty, což opět není problém kamery. A jak pracují její infračervené diody zajišťující přídavné osvětlení scény? Popravdě řečeno by tu vůbec nemusely být, takže si je v nastavení klidně vypněte. Dal bych sem i video, kdy kamera koukala z auta na objekt umístěný cca metr a půl před ní. Vidět nebylo zhola nic, takže by takové video bylo nesmyslné.

Osobně bych řekl, že svůj hlavní úkol tato kamera plní celkem spolehlivě. Videa by rozhodně byla použitelná pro zpětný rozbor situace. Kamera pochopitelně pracuje nejlépe za dne, v noci to kvůli potřebě silnějšího osvětlení už bude horší a uvidíte jen místa přímo osvícená reflektory automobilů nebo pouličními lampami, apod.

Nejnovější články
Sony WF6 a RF4: HDR i v kombinaci s Full HD Sony WF6 a RF4: HDR i v kombinaci s Full HD
HDR sice máme spojené především se 4K rozlišením, ale Sony opět dokazuje, že může fungovat také v kombinaci s Full HD. Na evropský trh zamíří dvě řady televizorů střední třídy bez Android TV.
17.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi Mi LED TV 4: pomalá expanze pokračuje Xiaomi Mi LED TV 4: pomalá expanze pokračuje
Xiaomi vstoupilo se svými televizory na indický trh, kde uvedlo jen 4,9 mm tenký model se 4K HDR, který doporučí vhodný obsah s využitím umělé inteligence. Také je k dispozici dálkový ovladač s Bluetooth.
17.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic oznámil LCD TV pro rok 2018 s HDR10+ Panasonic oznámil LCD TV pro rok 2018 s HDR10+
Přibližně měsíc po OLED TV představil Panasonic také svou letošní nabídku LCD TV. Všechny čtyři odhalené řady podporují formát HDR10+ a mohou očekávat aktualizaci přinášející dvě platformy pro hlasové ovládání.
15.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Nejmenší Android TV se vejde do „flashky“ Nejmenší Android TV se vejde do „flashky“
Na japonském trhu byla představena miniaturní Android TV, která se k televizoru připojuje přes HDMI. I přes malé rozměry zvládne přehrávat obsah ve 4K HDR a podporuje audio kodek aptX HD.
11.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik
VLC 3.0 podporuje Chromecast, 8K rozlišení a HDR10 VLC 3.0 podporuje Chromecast, 8K rozlišení a HDR10
Oblíbený multimediální přehrávač VLC vyšel ve verzi 3.0 „Vetinari“. Je to vůbec poprvé, co byla aktualizace vypuštěna pro všechny hlavní platformy najednou. A přináší hned několik významných novinek.
11.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik