Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Evolve 2500HD Touch: velká neznámá

9.9.2010, Jan Vítek, recenze
Videokameru se značkou Evolve jsme ještě netestovali, a tak bude dnešní model 2500HD Touch její premiérou. Jedná se o nejvyšší model ze čtveřice momentálně nabízených kamer této značky, ovšem ani tak není jeho cena vůbec vysoká.
Kapitoly článku:
Evolve 2500HD Touch lze totiž dnes pořídit i za cenu pod 4000 Kč s DPH, a tudíž je z tohoto ukazatele jasné, že se k nám asi nedostane nejmodernější výkřik techniky. Na TV Freaku jsme se doposud se značkou Evolve setkali především v souvislosti se set-top boxy a multimediálními centry pro přehrávání videa/audia či zobrazování fotografií na domácích televizorech. Takovéto produkty nabízí i celá řada dalších firem, ovšem porfolio značky Evolve sahá ještě mnohem dále.Od Evolve si můžeme koupit GPS navigace, antiradary, hodinky, mobilní telefony, reproduktory, svítilny, meteostanice, LCD televizory, čtečky e-knih, alkoholtestery, velké hrábě, malé hrábě, tedy to sem už nepatří. Zkrátka a dobře tato značka pokrývá velkou skupinu nesourodých produktů, na nichž má patrně se značkou Evolve něco společného spíše jen logo. To nám ale vůbec nemusí vadit, neboť nás zajímá především výsledný produkt, a tím je pro dnešní recenzi videokamera 2500HD Touch, takže se zaměříme už pouze na ni.Dostaneme ji v menší černé krabici, kde je chráněna v samostatné přihrádce tuhým pěnovým materiálem a pod sebou má dobře zabaleno veškeré příslušenství.


Příslušenství


Pod kamerou se v krabici nachází veškeré dodávané příslušenství, mezi nímž nebude chybět nic důležitého. Pro ochranu samotné kamery tu je nasazovací krytka objektivu s malým poutkem a pak jednoduchý černý váček s tkaničkou pro stáhnutí. Nabíjení je realizováno buď pomocí počítače a dodávaného USB kabelu, nebo můžeme využít malý adaptér s týmž konektorem (mini USB).Mezi ostatní kabeláž pak patří kabel HDMI a A/V pro kompozitní video a stereo audio a pak už je tu pouze CD s manuály, Acrobat Readerem a ArcSoft MediaImpression, k čemuž nesmí chybět ani tištěný manuál. Ten má českou, slovenskou, polskou a anglickou část a slouží pro spíše jen letmé seznámení se s kamerou.


Software


Na CD najdeme známou aplikaci MediaImpression 2, přičemž druhá aplikace MediaConverter slouží jako doplněk pro konverzi videí do jiných formátů.


ArcSoft MediaImpression 2
- klikněte pro zvětšení -

Samotná aplikace MediaImpression 2 nabízí klasické funkce pro úpravu videa i fotografií. Nejdříve je třeba ale importovat tato data na pevný disk, k čemuž neslouží nic jiného než příkaz import, ale pak jsou zde i jiné volby, třeba webkamera nebo funkce pro přímé tisknutí fotografií.


ArcSoft MediaImpression 2
- klikněte pro zvětšení -

S importovanými daty, které si můžeme ale v podstatě i jednoduše zkopírovat, protože kamera se chová jako Mass Storage, si pak můžeme stvořit film i s titulky. Funkce pro střih jsou samozřejmostí a dnes již v podstatě také funkce pro přímý upload na YouTube. Dále je možné přidělávat různé rámečky, atp. Celkově tento program není nijak výjimečný a jde jen a pouze o variaci na jednoduše ovladatelnou aplikaci pro běžné uživatele. Příjemnou funkcí ale je přehrávání videí v plovoucím okně, které na nás vybafne po přejetí myší nad náhledem (viz screenshot).

Pokud ale budete chtít vytvořit ze záběrů video a zkonvertovat si je pro přehrávání v PC, program vám nabídne převod třeba do WMV a pak oznámí, že nesedí poměry stran. Jenomže i v rozšířené nabídce tento poměr nelze změnit, stejně jako nelze nastavit vyšší rozlišení než 640 x 480. Nabídka je zkrátka silně omezená a jen trošku náročnější uživatele neuspokojí.

Evolve 2500HD Touch
Snímač
Obrazový snímač CMOS
Rozlišení snímače 10 Megapixelů
Objektiv
Typ objektivu (ostření od 1 cm)
Optický zoom / digitální zoom 5x optický zoom / 4x digitální (pouze při 720p)
Clona F3,5 - F3,7
Ohnisková vzdálenost f = 6,8 - 34 mm
Průměr filtru -
Krytka objektivu ruční
Funkce kamery
Stabilizátor obrazu Elektronický
Minimální osvětlení -
Vyvážení bílé Auto, Daylight, Fluorescent, Tungsten
Scénický režim (AE) Auto, Portrét, Noc, Osvětlení
Časosběrný záznam ano
Zpomalený záznam ano
Video svítilna ne
Stroboskopický blesk ano
Větrný filtr ne
LCD displej
LCD displej 3" dotykový
Poměr stran obrazu 4:3
Hledáček ne
Záznamová média
Médium 1 128MB integrovaná paměť
Médium 2 SD/SDHC do 32 GB
Záznamový formát
Video H.264
Audio stereo
Fotografie JPEG
Rozlišení
Video Full HD (1080p) - 1920 x 1080 / 30 FPS
HD2 (720p) - 1280 x 720 / 30 FPS
WVGA - 848 x 480 / 60 FPS
VGA - 640 x 480 / 30 FPS
Fotografie 16 MPix - (4608 x 3456 - High)
10 MPix - (3664 x 2748 - Standard)
3 MPix - (2048 x 1536 - Low)
Doba záznamu (dle výrobce pro 2GB SD kartu)
Full HD 1080p 30 minut
HD 720p 60 minut
Rozhraní
USB ano
IEEE 1394 ne
Kompozitní ano
S-Video ne
Komponentní video ne
mini HDMI ano
Externí mikrofon ne
Baterie
Typ NP120 Li-ion
Kapacita 6,29 Wh (1700 mAh / 3,7 V)
Příslušenství
Dálkový ovladač ne
Ochranný obal / pouzdro ano
AV kabel ano
Komponentní kabel ne
Kabel HDMI ano
USB kabel ano
Kolébka ne
Záznamové médium ne
Software ArcSoft MediaImpression
Rozměry (š × v × h) 110 x 45 x 65 mm
Hmotnost Ikona Odkaz na databázi
reklama
reklama