Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Evolve 2500HD Touch: velká neznámá

, , recenze
Evolve 2500HD Touch: velká neznámá
Videokameru se značkou Evolve jsme ještě netestovali, a tak bude dnešní model 2500HD Touch její premiérou. Jedná se o nejvyšší model ze čtveřice momentálně nabízených kamer této značky, ovšem ani tak není jeho cena vůbec vysoká.
Evolve 2500HD Touch: velká neznámá
Kapitoly článku:
Evolve 2500HD Touch lze totiž dnes pořídit i za cenu pod 4000 Kč s DPH, a tudíž je z tohoto ukazatele jasné, že se k nám asi nedostane nejmodernější výkřik techniky. Na TV Freaku jsme se doposud se značkou Evolve setkali především v souvislosti se set-top boxy a multimediálními centry pro přehrávání videa/audia či zobrazování fotografií na domácích televizorech. Takovéto produkty nabízí i celá řada dalších firem, ovšem porfolio značky Evolve sahá ještě mnohem dále.Od Evolve si můžeme koupit GPS navigace, antiradary, hodinky, mobilní telefony, reproduktory, svítilny, meteostanice, LCD televizory, čtečky e-knih, alkoholtestery, velké hrábě, malé hrábě, tedy to sem už nepatří. Zkrátka a dobře tato značka pokrývá velkou skupinu nesourodých produktů, na nichž má patrně se značkou Evolve něco společného spíše jen logo. To nám ale vůbec nemusí vadit, neboť nás zajímá především výsledný produkt, a tím je pro dnešní recenzi videokamera 2500HD Touch, takže se zaměříme už pouze na ni.Dostaneme ji v menší černé krabici, kde je chráněna v samostatné přihrádce tuhým pěnovým materiálem a pod sebou má dobře zabaleno veškeré příslušenství.


Příslušenství


Pod kamerou se v krabici nachází veškeré dodávané příslušenství, mezi nímž nebude chybět nic důležitého. Pro ochranu samotné kamery tu je nasazovací krytka objektivu s malým poutkem a pak jednoduchý černý váček s tkaničkou pro stáhnutí. Nabíjení je realizováno buď pomocí počítače a dodávaného USB kabelu, nebo můžeme využít malý adaptér s týmž konektorem (mini USB).Mezi ostatní kabeláž pak patří kabel HDMI a A/V pro kompozitní video a stereo audio a pak už je tu pouze CD s manuály, Acrobat Readerem a ArcSoft MediaImpression, k čemuž nesmí chybět ani tištěný manuál. Ten má českou, slovenskou, polskou a anglickou část a slouží pro spíše jen letmé seznámení se s kamerou.


Software


Na CD najdeme známou aplikaci MediaImpression 2, přičemž druhá aplikace MediaConverter slouží jako doplněk pro konverzi videí do jiných formátů.


ArcSoft MediaImpression 2
- klikněte pro zvětšení -

Samotná aplikace MediaImpression 2 nabízí klasické funkce pro úpravu videa i fotografií. Nejdříve je třeba ale importovat tato data na pevný disk, k čemuž neslouží nic jiného než příkaz import, ale pak jsou zde i jiné volby, třeba webkamera nebo funkce pro přímé tisknutí fotografií.


ArcSoft MediaImpression 2
- klikněte pro zvětšení -

S importovanými daty, které si můžeme ale v podstatě i jednoduše zkopírovat, protože kamera se chová jako Mass Storage, si pak můžeme stvořit film i s titulky. Funkce pro střih jsou samozřejmostí a dnes již v podstatě také funkce pro přímý upload na YouTube. Dále je možné přidělávat různé rámečky, atp. Celkově tento program není nijak výjimečný a jde jen a pouze o variaci na jednoduše ovladatelnou aplikaci pro běžné uživatele. Příjemnou funkcí ale je přehrávání videí v plovoucím okně, které na nás vybafne po přejetí myší nad náhledem (viz screenshot).

Pokud ale budete chtít vytvořit ze záběrů video a zkonvertovat si je pro přehrávání v PC, program vám nabídne převod třeba do WMV a pak oznámí, že nesedí poměry stran. Jenomže i v rozšířené nabídce tento poměr nelze změnit, stejně jako nelze nastavit vyšší rozlišení než 640 x 480. Nabídka je zkrátka silně omezená a jen trošku náročnější uživatele neuspokojí.

Evolve 2500HD Touch
Snímač
Obrazový snímačCMOS
Rozlišení snímače10 Megapixelů
Objektiv
Typ objektivu(ostření od 1 cm)
Optický zoom / digitální zoom5x optický zoom / 4x digitální (pouze při 720p)
ClonaF3,5 - F3,7
Ohnisková vzdálenostf = 6,8 - 34 mm
Průměr filtru-
Krytka objektivuruční
Funkce kamery
Stabilizátor obrazuElektronický
Minimální osvětlení-
Vyvážení bíléAuto, Daylight, Fluorescent, Tungsten
Scénický režim (AE)Auto, Portrét, Noc, Osvětlení
Časosběrný záznamano
Zpomalený záznamano
Video svítilnane
Stroboskopický bleskano
Větrný filtrne
LCD displej
LCD displej3" dotykový
Poměr stran obrazu4:3
Hledáčekne
Záznamová média
Médium 1128MB integrovaná paměť
Médium 2SD/SDHC do 32 GB
Záznamový formát
VideoH.264
Audiostereo
FotografieJPEG
Rozlišení
Video Full HD (1080p) - 1920 x 1080 / 30 FPS
HD2 (720p) - 1280 x 720 / 30 FPS
WVGA - 848 x 480 / 60 FPS
VGA - 640 x 480 / 30 FPS
Fotografie16 MPix - (4608 x 3456 - High)
10 MPix - (3664 x 2748 - Standard)
3 MPix - (2048 x 1536 - Low)
Doba záznamu (dle výrobce pro 2GB SD kartu)
Full HD 1080p30 minut
HD 720p60 minut
Rozhraní
USBano
IEEE 1394ne
Kompozitníano
S-Videone
Komponentní videone
mini HDMIano
Externí mikrofonne
Baterie
TypNP120 Li-ion
Kapacita6,29 Wh (1700 mAh / 3,7 V)
Příslušenství
Dálkový ovladačne
Ochranný obal / pouzdroano
AV kabelano
Komponentní kabelne
Kabel HDMIano
USB kabelano
Kolébkane
Záznamové médiumne
SoftwareArcSoft MediaImpression
Rozměry (š × v × h)110 x 45 x 65 mm
HmotnostIkona Odkaz na databázi