Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Dva hybridy AVerMedia pro PCI-E

26.5.2010, Radek Jahoda, recenze
Z nabídky AVerMedia se podíváme na dva hybridní TV tunery pro rozhraní PCI-Express x1. Model AVerTV Hybrid Speedy PCI-E je jednovstupový a druhý AVerTV Duo Hybrid PCI-E je duální. Oba jinak mají v podstatě shodné vlastnosti, a tak se na ně podíváme společně.
Podobné je i balení a jejich obsah. Klasická kartonová krabice má fešný vzhled v barvách výrobce. Uvnitř nejsou žádné přepážky, vše drží jen molitanové vložky s výstupky. Docela úspěšně, i když ne dokonale.


Balení obou tunerů

Na karty se podíváme zvlášť, společný mají ale ovladač, takže si ho představíme jako první. Má černou barvu, rozmístění tlačítek je klasické s numerickou klávesnicí nahoře, ovládacím křížem uprostřed a zbylými tlačítky dole. Tlačítka jsou gumová a mají docela příjemný stisk. Ani jejich rozmístění nebude dělat nikomu potíže. Na druhou stranu neoplývá funkcemi ani žádnými vymoženostmi, které by ho přeřadilo do vyšší kategorie výrobků.


Dálkový ovladač dodávaný k oběma přijímačům

Držení ovladače je díky zakulacení na spodní straně příjemné, baterie jsou umístěny ve spodní části, i tak ale těžiště není striktně dole, takže se v ruce mírně převažuje dopředu a je nutné ho držet pevněji.


Spodní část dálkového ovladače

Směrovost ovladače je běžná, je nutné s ním mířit alespoň přibližně směrem k čidlu. Odrazy lze využít, ale nefunguje míření kamkoliv, trocha matematiky pro vypočítání úhlů odrazu je nutností. Lepší je mířit směrem na čidlo a to umístit na vhodné místo, k čemuž dopomůže i dodávané oboustranně přilepovací kolečko.

Nezapomeňme dodat, že k ovladači jsou dodávány i AAA baterie, takže je ihned připraven k akci.
reklama
reklama