Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Dell M109S: malý černý elegán

, , recenze
Dell M109S: malý černý elegán
Dell M109S je mobilní miniprojektor se slušným rozlišením 856 x 600, světelností 50 ANSI lm a kontrastem 800 : 1. Projektor M109S je mezistupněm mezi běžnými projektory a miniaturními projektory. Blíží se obraz více mikroprojektorům nebo běžným přístrojům?
Dell M109S: malý černý elegán
Kapitoly článku:
  1. Dell M109S: malý černý elegán
  2. Menu
  3. Zkušenosti a závěr
Dell M109S je jeden z mála malých projektorů na trhu. Je zhruba třikrát až čtyřikrát menší než nejmenší běžné projektory. Bohužel Dell M109S, na rozdíl od mikroprojektorů, vyžaduje ke svému chodu napájení. Dell M109S je opravdu miniaturní. Projektor má černou barvu s šedými prvky, z vrchní strany je pak tmavý reflektivní plast. Jediný viditelný ovládací prvek je ostřící kroužek. Absence Lens Shiftu i optického zoomu je vzhledem k velikosti přístroje akceptovatelná.
Po zapnutí se objeví modře svítící tlačítka, která mají dobrou odezvu a není potřeba vyvíjet zvláštní sílu, stačí běžné zmáčknutí.

Dell má pouze jeden vstup, do kterého se napojí redukce (je součástí dodávky) a na ní najdeme VGA vstup, kompozitní RCA vstup a napájení. Projektor nemá žádný digitální vstup. Napájecí adaptér je kompatibilní s některými notebooky DELL. Projektor nemá reproduktor. Ventilátor je vidět i zvenku, je hned za chladicí mřížkou. Jeho hlučnost je poměrně vysoká, vyšší než u běžného ventilátoru v notebooku.Ke konečné velikosti projektoru je nutné přidat adaptér na elektřinu a kabel pro připojení signálu. Objem celkové přenášené velikosti tak naroste téměř na dvojnásobek. Přístroj tedy vyžaduje více místa než mikroprojektor (např. Optima Pico nebo 3M MPro110).

V další kapitole se podíváme do menu a v poslední zhodnotíme obraz i celý projektor.

Název projektoruDell M109S
Zobrazovací technologieDLP + LED podvětlení
Nativní rozlišení858 x 600 pixelů
Svítivost50 ANSI lumen
Kontrast800 : 1
Životnost lampy10000 hodin
Optický zoomžádný
Projekční vzdálenost0,6 m až 2,4 m
Udávaná hlučnost32 dB ECO / 35 dB standard
Rozměry (Š - H - V)92 x 37 x 105 mm
Hmotnost363 g
Vstupy / výstupykompozitní cinch, VGA
Další schopnostikompatibilita adaptéru s notebooky DELL