www.tvfreak.cz
>
>

Dazzle DVC 90

, , recenze
Zdravím všechny, kdo řeší jako já donedávna problém jak jednoduše a spolehlivě zachytávat video z analogového zdroje. Objevil jsem zařízení od Pinnacle, označení Dazzle DVC 90. Trochu naslepo jsem jej zakoupil a doufal, že bude fungovat tak, jak má. A povedlo se.
K oblíbeným
reklama
Jedná se o externí audio/video převodník do USB 2.0 !! Má vstupy Video komposit (CYNCH), S Video, a Audio IN (stereo cynch) Balení obsahuje samotný převodník vcelku slušného designu, CD programu Pinnacle studio quick start a DVD doplňků. Po nainstalování programu Win XP automaticky nainstalují drivery, a může se začít zachytávat. Maximální rozlišení zachytávaného videa je 720x576, zachytávat se může jak do AVI s kompresí MJpeg, DV Video encoder, tak do MPeg2. Při zachytávání je možné nastavit jas, kontrast, ostrost a barevnou hloubku videa. Jediná nevýhoda kterou jsem zatím objevil je, že toto zařízení spolupracuje pouze s programem Pinnacle Studio Quick start. V jiném programu pro zachytávání ( zkoušel jsem zatím Ulead video studio 7 a Power VCR) se nedá nastavit plné rozlišení, a ani zdroj audia. Není ale problém video pořídit v Pinnacle, a střih provést ve svém oblíbeném softu. Z počátku mi při nastavování a spouštění zachytávání zamrzal počítač, byl jsem nucen snížit overclocking z 2172 MHz na 2150 MHz. Od té doby je všechno bez problémů. Co je ale hlavní, tak při pořízení 4 hodinového videa z VHS se zvuk proti obrazu nerozhodil tak, aby to bylo postřehnutelné. Zdá se mi, že k posunutí nedošlo vůbec. Můj názor je, že Dazzle DVC 90 je rozumný kompromis mezi kvalitou a cenou (2342 Kč na CYBEX.CZ - pozor! mají chybu v popisu výrobku. Doporučuji se podívat rovnou na Pinnacle.com) a je řešením zachytávání videa pro ty, kteří se trápí se synchronizací zvuku a videa u TV karet a podobných výrobků, ale nechce se jim platit 8000 Kč a více za hardwarové převodníky.
reklama
Nejnovější články
Netflix vylepšuje rodičovskou kontrolu nejen zavedením PINu Netflix vylepšuje rodičovskou kontrolu nejen zavedením PINu
Netflix chce být konkurenceschopnější mezi streamovacími službami, které nabízí mnoho obsahu i pro děti, a proto se rozhodl dále vylepšit svou rodičovskou kontrolu. Zavádí např. PIN nebo vylepšené filtry.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG přidá AirPlay 2 a HomeKit i na televize z roku 2018 LG přidá AirPlay 2 a HomeKit i na televize z roku 2018
LG rozšíří podporu technologií AirPlay 2 a HomeKit na modely televizorů z roku 2018, ačkoliv byla původně avizovaná pouze pro modely od roku 2020. Podpora bude přidána prostřednictvím budoucí aktualizace.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Android TV posílala chybné notifikace do telefonů, oprava je na světě Android TV posílala chybné notifikace do telefonů, oprava je na světě
Možná i vás v uplynulých dnech překvapila notifikace na vašem smartphonu, která chybně informovala o používání funkce Cast. Nejčastěji chybu zaznamenali majitelé zařízení od Nvidie nebo Xiaomi.
6.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Disney kvůli koronaviru posunulo filmové premiéry až do roku 2022 Disney kvůli koronaviru posunulo filmové premiéry až do roku 2022
Pandemie onemocnění COVID-19 zkomplikovala práci hollywoodským studiím. Disney kvůli tomu upravilo data premiér mnoha filmů až do roku 2022. Zpozdí se některé marvelovky nebo třeba nový Indiana Jones.
6.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Seriál Obi-Wan dostává nového scénáristu, je jím Joby Harold Seriál Obi-Wan dostává nového scénáristu, je jím Joby Harold
Seriál Obi-Wan to nemá jednoduché. Počátkem roku kolovaly zvěsti, že byl rozpuštěn tým, který na seriálu pracoval, a měl být odložen zhruba o půl roku. Nyní jsou tu podobné informace znovu, scénárista filmu měl být skutečně nahrazen.
3.4.2020, aktualita, Milan Šurkala