Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Compro VideoMate C200 Plus

20.12.2010, Radek Jahoda, recenze
DVB tunerů pro USB rozhraní jsou mraky, ale těch analogových vybavených i externími vstupy je již jako šafránu. A právě vzniklou díru na trhu by mohly zaplnit jednoduché zachytávací zařízení jako je Compro VideoMate C200 Plus.
Kapitoly článku:
  1. Compro VideoMate C200 Plus
  2. Software
  3. Závěr
Compro naprosto cíleně míří na uživatele, kteří potřebují nahrát stará videa do počítače a sestříhat je. Dodává kromě zachytávacího zařízení i střihový software CyberLink PowerDirector 7. Vše je zabaleno v malé kartonové krabičce s potiskem, kam se tak akorát vejde instalační CD a vše ostatní. Dále najdeme uvnitř krátký návod k zapojení v anglickém jazyce a jeho překlad do dalších čtyř jazyků včetně češtiny a slovenštiny. K zařízení je dodáván i kraťoučký USB kabel a kabelová redukce pro připojení externích vstupů.Zachytávací zařízení ve tvaru tzv. flash klíčenek je opravdu miniaturní. Má černou barvu a uprostřed je zelená LED dioda, která svítí za provozu při zachytávání a při připojení video signálu, a malé tlačítko.Na opačné straně než je USB konektor je miniaturní konektor, kam se připojuje kabelová redukce.Její zasunutí je docela tuhé až jsem měl pocit, že to nemůže vydržet, navíc konektor nejde zastrčit zcela, zůstává mezi tělem přístroje a tělem konektoru štěrbina asi 1 mm. Po pravdě nechápu, proč je použit takovýto malinký konektor, když by se tam vešel i větší. Je v podstatě stejný jako micro USB konektor, používaný u mobilních telefonů (možná je to dokonce on). Redukce umožní připojení S-video a kompozitního video signálu a také stereo zvuku přes cinch konektory.Když přístroj rozebereme, tak na horní straně desky jsou konektory a pár menších součástek, dva hlavní čipy jsou na spodní části. Podobnost s DVB tunery ukazuje obvod AF9035B-N2 od firmy Afatech, což je DVB-T/H demodulátor s USB 2.0 rozhraním.

Demodulátor se zde ale nepoužívá, zvládne ale i přenos dalšího digitálního streamu, který přichází z digitalizačního čipu Micronas AVF4910BA1. O něm se nelze dozvědět vůbec nic, za což může politika firmy Micronas, který nejenže neposkytuje bližší informace o svých výrobcích, o snad ani neposkytuje informace o tom, co vyrábí, protože o tomto obvodu není nikde ani vidu ani slechu. Jediné co víme tak je, že má mít 10bitové video převodníky, což uvádí Compro na krabici k tomuto zařízení. Pokud používáte Linux, tak je obecným zvykem nekupovat žádná zařízení, která mají uvnitř cokoliv od Micronas.Zajímavostí je tlačítko, u kterého se mi nepovedlo zjistit, k čemu vlastně slouží. V počítači o něm není nikde zmínka, ani v ovladačích, ani v software, ani v manuálu, stisk nic nedělá.