www.tvfreak.cz
>
>
>

BENQ W703D: ideální domácí projekce?

BENQ W703D: ideální domácí projekce?
, , recenze
Po delší době se podíváme na jeden DLP projektor, jehož parametry jsou nastaveny tak, aby splňovaly specifika domácího kina. Navíc umí i 3D režim. Jedná se tedy o ideální domácí projektor? To prozradí naše nová metodika!
K oblíbeným
reklama

BenQ W703D: celkové hodnocení


Kvality projektoru BenQ W703 jsou zřejmé z předchozích testů. Podívejme se však na aspekty projektoru pěkně postupně. Rozhodně musím vyzdvihnout kvalitu barev a kontrastu. Je to dáno hlavně silnou lampou, která pro domácí použití naprosto dostačuje. Kvalita barev si také zasluhuje chválu. Pleťové barvy jsou přirozené. Pokud by vám i přesto barvy z nějakého důvodu nevyhovovaly, tak si je lze poupravit v OSD menu. Také 3D režim může být pro spoustu uživatelů příjemným oživením.

Duhový efekt, který se u DLP projektorů občas vyskytuje je zde velmi málo patrný. Je vidět, že projektory v nedávné době urazily již dlouhou cestu a dnes je již duhový efekt u DLP skoro téměř vytlačen. Samozřejmě nelze říci, že by duhový efekt vůbec neměl, ale je téměř nepozorovatelný.

Chválu si zaslouží slušný kontrast a vyšší jas, který i za dne vytvoří slušný obraz. Jsou zde však mantinely fyzikálních zákonů, a ty zkrátka projektor nemůže překročit. Pokud na plátno posvítí slunko, tak toho moc neuvidíte.

A nyní ty negativní vlastnosti. První je jistě Eco režim, který na první pohled potěší, ale při delším zkoumání zjistíte, že by tento ekologický režim mohl být víc Eco. Lampa by mohla klidně ještě trošku víc pohasnout a pro noční sledování by měla stále dostatečný výkon. Navíc by jistě ještě opadl hluk ventilátoru. Ten je totiž i v režimu Eco docela dobře slyšet. U filmů si tedy dopřejte nějaké slušné reproduktory a hlasitost nastavte na vyšší level.

Další nevýhodou může být pro někoho pouze rozlišení 1280x720. Ano, při hrách ztrácíte detaily, ale pokud chcete FullHD projektor, tak zkrátka musíte sáhnout hlouběji do peněženky.

Ve výsledku se tedy jedná o velmi zdařilý projektor, který rozhodně doporučuji pro zájemce domácího kina na technologii projektor - DLP. Také pro hráče a příznivce 3D zobrazení. Dokupte si však vlastní brýle, v balení je totiž nenajdete.


Projektor je vhodný pro:


1) Domácí sledování videa
2) Hraní her


Plusy


+ Vysoký jas lampy
+ Velmi věrné barevné podání
+ Možnosti regulace barev v OSD
+ Slušný design a konstrukce
+ Automatická korekce keystone
 
 

Minusy


- I v režimu Eco je ventilátor dost slyšet
- Režim Eco by mohl být klidně víc "Eco"
- Nemá horizontální keystone
 
 
 
 
Za zapůjčení projektoru BenQ W703D děkujeme BenQ.
 

Cena v době testování: cca 14 500 Kč s DPHCeny souvisejících / podobných produktů:


Jak hodnotíte projektor BenQ W703D?
V anketě šlo hlasovat od 28.6.2012 do 18.6.2013. Počet hlasujících: 2
Výborný 100 % 100% Průměrný 0 % Špatný 0 %
Nejnovější články
GoPro Hero 8 má prý umět 4K při 120 fps GoPro Hero 8 má prý umět 4K při 120 fps
Na internetu se objevily uniklé informace, které prozrazují detaily o připravovaných akčních kamerách GoPro Hero 8. Novinka by dle nich měla umět natáčet 4K video až při 120 fps i podporovat nové příslušenství.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Netflix chce pracovat s českými herci a studii, hledá zaměstnance Netflix chce pracovat s českými herci a studii, hledá zaměstnance

Nabídka pracovních pozic na streamovací službě Netflix prozradila zajímavou skutečnost. Hledají se totiž možnosti, jak spolupracovat s lokálními herci a studii ve Východní Evropě a Turecku, tedy včetně těch českých. 

11.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Matrix míří v USA znovu do kin Matrix míří v USA znovu do kin

Američtí diváci si po 20 letech budou moci znovu (někteří poprvé) užít legendárního sci-fi Matrix v kinech. Tam zanedlouho zamíří upravená verze s vylepšeným zvukem Dolby Armos a obrazem Dolby Vision. 

6.8.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Elektromobily Tesla budou streamovat YouTube a Netflix Elektromobily Tesla budou streamovat YouTube a Netflix
Infotainment elektromobilů Tesla se stále vylepšuje a po hrách Atari se tu objeví i podpora některých streamovacích služeb. Zatím se hovoří o tom, že by jeden z následujících updatů měl přinést streamování služeb YouTube a Netflix.
28.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
TCL uvádí 4K televize EP64 a EP66 s umělou inteligencí TCL uvádí 4K televize EP64 a EP66 s umělou inteligencí
Výrobce televizí TCL přichází na český trh se dvěma novými řadami Smart TV, modely EP64 a EP66. Ty mají rozlišení UHD 4K, nechybí jim ani systém umělé inteligence AI-IN a také funkce Smart HDR.
27.7.2019, aktualita, Milan Šurkala