www.tvfreak.cz
>
>
>

BENQ W703D: ideální domácí projekce?

BENQ W703D: ideální domácí projekce?
, , recenze
Po delší době se podíváme na jeden DLP projektor, jehož parametry jsou nastaveny tak, aby splňovaly specifika domácího kina. Navíc umí i 3D režim. Jedná se tedy o ideální domácí projektor? To prozradí naše nová metodika!
K oblíbeným
reklama

BenQ W703D: celkové hodnocení


Kvality projektoru BenQ W703 jsou zřejmé z předchozích testů. Podívejme se však na aspekty projektoru pěkně postupně. Rozhodně musím vyzdvihnout kvalitu barev a kontrastu. Je to dáno hlavně silnou lampou, která pro domácí použití naprosto dostačuje. Kvalita barev si také zasluhuje chválu. Pleťové barvy jsou přirozené. Pokud by vám i přesto barvy z nějakého důvodu nevyhovovaly, tak si je lze poupravit v OSD menu. Také 3D režim může být pro spoustu uživatelů příjemným oživením.

Duhový efekt, který se u DLP projektorů občas vyskytuje je zde velmi málo patrný. Je vidět, že projektory v nedávné době urazily již dlouhou cestu a dnes je již duhový efekt u DLP skoro téměř vytlačen. Samozřejmě nelze říci, že by duhový efekt vůbec neměl, ale je téměř nepozorovatelný.

Chválu si zaslouží slušný kontrast a vyšší jas, který i za dne vytvoří slušný obraz. Jsou zde však mantinely fyzikálních zákonů, a ty zkrátka projektor nemůže překročit. Pokud na plátno posvítí slunko, tak toho moc neuvidíte.

A nyní ty negativní vlastnosti. První je jistě Eco režim, který na první pohled potěší, ale při delším zkoumání zjistíte, že by tento ekologický režim mohl být víc Eco. Lampa by mohla klidně ještě trošku víc pohasnout a pro noční sledování by měla stále dostatečný výkon. Navíc by jistě ještě opadl hluk ventilátoru. Ten je totiž i v režimu Eco docela dobře slyšet. U filmů si tedy dopřejte nějaké slušné reproduktory a hlasitost nastavte na vyšší level.

Další nevýhodou může být pro někoho pouze rozlišení 1280x720. Ano, při hrách ztrácíte detaily, ale pokud chcete FullHD projektor, tak zkrátka musíte sáhnout hlouběji do peněženky.

Ve výsledku se tedy jedná o velmi zdařilý projektor, který rozhodně doporučuji pro zájemce domácího kina na technologii projektor - DLP. Také pro hráče a příznivce 3D zobrazení. Dokupte si však vlastní brýle, v balení je totiž nenajdete.


Projektor je vhodný pro:


1) Domácí sledování videa
2) Hraní her


Plusy


+ Vysoký jas lampy
+ Velmi věrné barevné podání
+ Možnosti regulace barev v OSD
+ Slušný design a konstrukce
+ Automatická korekce keystone
 
 

Minusy


- I v režimu Eco je ventilátor dost slyšet
- Režim Eco by mohl být klidně víc "Eco"
- Nemá horizontální keystone
 
 
 
 
Za zapůjčení projektoru BenQ W703D děkujeme BenQ.
 

Cena v době testování: cca 14 500 Kč s DPHCeny souvisejících / podobných produktů:


Jak hodnotíte projektor BenQ W703D?
V anketě šlo hlasovat od 28.6.2012 do 18.6.2013. Počet hlasujících: 2
Výborný 100 % 100% Průměrný 0 % Špatný 0 %
Nejnovější články
Jaké televizory nabídnou AirPlay 2? Podívejte se na seznam od Applu Jaké televizory nabídnou AirPlay 2? Podívejte se na seznam od Applu
AirPlay 2 umožňuje streamovat obsah z iPhonu, iPadu či Macu na jiné zařízení, a to dokonce chytrý televizor. Pokud hledáte televizor s AirPlay 2, pomůže vám tento seznam kompatibilních modelů.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Číňané přišli o poslední díl Game of Thrones. Kvůli obchodní válce s USA Číňané přišli o poslední díl Game of Thrones. Kvůli obchodní válce s USA
Obchodní válka mezi Čínou a USA mělo nečekané důsledky pro čínské fanoušky seriálu Hra o trůny. Závěrečný díl si nemohli pustit legální cestou, neboť vlastník práv pro tamní trh jej zablokoval, a to údajně na žádost čínské vlády.
21.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Pioneer a Onkyo budou mít nového majitele Pioneer a Onkyo budou mít nového majitele
Trh s audio produkty pro domácnost se v budoucnu zase o něco zmenší, tedy alespoň co se týče vlastníků. Americký gigant Sound United spolkne příslušnou divizi korporace Onkyo, která zahrnuje také značky Pioneer nebo Integra.
21.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Steam Link konečně dorazil na Apple TV a iOS Steam Link konečně dorazil na Apple TV a iOS
S ročním zpožděním se na Apple TV, iPhony a iPady dostala aplikace Steam Link, která na uvedená zařízení umožňuje streamovat hry z počítače. Společnost Valve tak patrně vyřešila problém s Applem, kvůli které byla aplikace původně odmítnuta.
19.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Wechip X88 Pro: levné multimediální centrum se 4K a Androidem Pie Wechip X88 Pro: levné multimediální centrum se 4K a Androidem Pie
V čínských e-shopech se nedávno objevil nový přírůstek mezi „TV boxy“ na architektuře ARM. Wechip X88 Pro stojí jen pár desítek dolarů, ale poradí si s rozlišením 4K UHD a využívá nejaktuálnější verzi Androidu.
18.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik