www.tvfreak.cz
>
>
>

BenQ SP2: akční kamera

BenQ SP2: akční kamera
, , recenze
Svět mobilních zařízení v této době zažívá vzestup zájmu o funkce týkající se zdraví a fitness. Do tohoto světa bezpochyby patří dnes testovaný produkt, a sice odolná kamera do terénu, k níž dostaneme i chytré hodinky pro ovládání.reklama
Kde koupit BenQ SP2?
v e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.cz)
Akční kamera BenQ SP2 umožní natáčet při různých venkovních aktivitách. Můžeme si ji s sebou vzít na kolo, motocykl, na vodu či až 60 metrů pod vodu, zkrátka všude tam, kde to ve svém pouzdře zvládne. Musíme také myslet na to, že ji bude třeba nějakým způsobem připevnit, ale k tomu nám BenQ dá díky bohatému příslušenství dost možností. Nedílnou součástí jsou i hodinky s barevným displejem a schopností ovládat kameru na dálku. Jsou samozřejmě také vodotěsné do hloubky 60 metrů a kromě ovládání kamery umožní prohlížení živého obrazu, což bude možné i s využitím chytrého telefonu díky aplikaci BenQ Action Cam APP.Kamera přichází zabalena v průhledném plastovém obalu, díky němuž si ji můžeme ze všech stran prohlédnout, stejně jako její hodinky. Dozvíme se o nejdůležitějších vlastnostech a o tom, jaké příslušenství dostaneme v balení a jaké si lze případně dokoupit. Mezi to volitelné patří popruhy na helmu, držák na řidítka kola, malá plovoucí platforma, bezpečnostní poutko, držák s přísavkou na sklo a popruhy na hruď.


Model
BenQ SP2
Rozměry
59,2 x 42,7 x 26,4 mm (bez objektivu a pouzdra)
Hmotnost
80 gramů (bez baterie a pouzdra)
Velikost displeje
23 mm (jednobarevný OLED)
Typ senzoru
1/2,3" CMOS, 16 Mpix
Objektiv
F 2,8, sedmielementový, široký úhel záběru
Záznam videa
1080p (16:9): 60, 30 FPS
960P (4:3): 60, 30 FPS
720P (16:9): 120, 60 FPS
WVGA (16:9): 240 FPS
Časosběrný záznam: prodleva 1, 3, 5,10, 30, 60 sekund
Formát videa: H.264 MP4
Záznam fotografií
Rozlišení: 16M (4608 x 3456), 12M, 8M, 5M (Ultraširoké / široké)
Série: 7 nebo 1 fotografie za sekundu
Časovací spoušť: 2 nebo 10 sekund
Formát: JPEG (EXIF 2.3), DCF
Záznamové médium
Micro SD Card
základní paměť 120 MB
Rozhraní
Micro USB (i pro dobíjení)
Mini HDMI
3,5mm jack pro mikrofon
Wi-Fi
RF dálkové ovládání
Zvuk
zabudovaný mikrofon
Napájení
USB
Akumulátor
Li-ion FJ-SLB-10A2
8,36 Wh (2260 mAh / 3,7 V)
výdrž cca 3 hodiny
Obsah balení
hodinky, vodotěsné pouzdro (60 m) s náhradními dvířky, otočný držák, plochý lepicí držák, zaoblený lepicí držák, otočný lepicí držák, plochý držák, sada vložek pro pohlcování vlhkosti, řemínek se suchým zipem, T-koncovka pro držáky GoPro
Hodinky
33mm (1,29") barevný LCD displej, 4:3, 128 x 96
vodotěsné do hloubky 60 metrů
370mAh baterie, 2 hodiny dobíjení
automatické uspání 5/10/30/60 sekund či nikdy
rozhraní - RF modul, dosah cca 3 metry
dobíjení - PoGo konektor - USB
BenQ SP2
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

V případě produktu BenQ SP2 jde především o kameru, přičemž hodinky můžeme brát jako doplněk, který není pro natáčení nezbytný, ovšem dokáže nám ho usnadnit. Kamera totiž nemá LCD displej, na němž bychom se mohli podívat, co vlastně zabírá, takže tuto funkci nám suplují hodinky. Další jejich důležitou funkcí je možnost dálkového ovládání kamery, a to až na vzdálenost 3 metrů. Můžeme si tak spustit či zastavit záznam nebo pořídit fotografii a nemusíme přitom sahat na kameru, která může být umístěna na helmě, kapotě auta nebo kdekoliv jinde, kam ji budeme schopni přimontovat. Rozlišení malého displeje v hodinkách však není zrovna vysoké, takže ten nám detailní obraz rozhodně nezprostředkuje. Můžeme ale využít i Wi-Fi a nějaké další zařízení (telefon, tablet) s iOS nebo Androidem. Na to se později také zaměříme.


Dnes je samozřejmostí natáčení videa v rozlišení Full HD, ovšem rozhodně potěší snímkovací frekvence 60 FPS, která u takovéto kamery může přijít velmi vhod. Však se předpokládá, že vytvořené záběry budou velmi živé a tak určitě nechceme, aby byl pohyb trhaný. V rozlišení 720p si pak můžeme nastavit dokonce 120 FPS. Co se týče záznamu fotografií, tato spíše vedlejší funkce nám umožní pořizovat snímky s rozlišením až 16 Mpix, což je přesně 4608 x 3456 bodů, a to i v sériích. Kromě toho lze pořizovat i časosběrné záznamy s nastavitelnou prodlevou 1 až 60 sekund mezi jednotlivými snímky.

Kromě Wi-Fi a rádiového rozhraní tu máme i povinný micro USB, který slouží jednak pro dobíjení snadno vyměnitelné 8,36Wh baterie a také pro připojení k počítači. Kamera k mému potěšení podporuje Mass Storage. Pak tu máme i mini HDMI pro přímé propojení s televizorem či monitorem a přehrávání videí a nakonec tu je 3,5mm konektor pro externí mikrofon. Ten ale nepůjde zapojit, pokud kameru necháme v jejím vodotěsném ochranném pouzdře. O tom ale více v příští kapitole.PříslušenstvíNa první fotografii se ukazují různé držáky, které nám umožní kameru různými způsoby připevnit. Máme tu ale také zobrazenou dodávanou baterii Li-ion, proužky pro pohlcení vlhkosti, aby se pouzdro nezamlžovalo a náhradní dvířka samotného pouzdra, která můžeme snadno vyměnit. Pro připevnění kamery můžeme využít různé lepicí držáky s rovným nebo zaobleným povrchem a případně také s otočným kloubem. Je škoda, že BenQ nepřišel i s nějakým jiným držákem, který bychom nemuseli přilepovat. Tedy přišel, ale tuto funkci tady supluje pouze páska se suchým zipem, kterou můžeme kameru připevnit, ale je zřejmé, že taková montáž asi nebude moc pevná či stabilní.
- klikněte pro zvětšení -


Kameru budeme pomocí těchto pomůcek moci připevnit pouze ve vodotěsném pouzdru. Zvýší se tím její velikost, hmotnost, nápadnost i páka, kterou bude působit na svůj úchyt. Je tedy velká škoda, že nemáme možnost koncovku ve tvaru T, která nám umožní připevnit různé držáky, přišroubovat přímo na kameru. To ale ostatně, pokud vím, běžně nenabízí ani konkurence. Je také škoda, že ty nejvíce užitečné držáky, čili popruhy, držák s přísavkou a držák na řidítka, jsou součástí volitelného příslušenství, za které si musíme připlatit.

Ostatní příslušenství zahrnuje napájecí adaptér, kabel s konektory USB a micro USB pro dobíjení kamery či přenášení dat a kabel s konektorem USB a konektorem PoGo, jenž poslouží k dobíjení hodinek. Nakonec tu máme malý sáček s manuály pro kameru i hodinky (česká verze nechybí) a softwarem ArcSoft TotalMedia HDCam pro následné úpravy natočeného materiálu.

BenQ nás informoval, že za 1499 Kč s DPH lze koupit tuto sadu přídavného příslušenství:- přídavné příslušenství z volitelné sady -

Ta zahrnuje některé věci, které již známe, jako je malá červená T-koncovka pro připojení kamery na držáky GoPro, další podložky pro pohlcování vlhkosti, plochý i zahnutý samolepicí držák. Navíc tu jsou i popruhy pro montáž na helmu, další popruhy pro montáž na hrudník, pokud chceme scénu zabírat z nižšího pohledu, dále malý adaptér se závitem pro stativ, držák na řidítka a nakonec držák s přísavkou na sklo.
Nejnovější články
Xiaomi Mi TV 4A: nadupané televizory za přijatelné ceny Xiaomi Mi TV 4A: nadupané televizory za přijatelné ceny
Xiaomi oznámilo modelovou řadu Mi TV 4A, která zahrnuje televizory s velmi atraktivním poměrem ceny a výbavy. Vyšší zástupci přitom nabídnou velmi solidní výbavu zahrnující 4K rozlišení nebo podporu dvou HDR formátů. Problémem bude i tentokrát dostupnost…
26.3.2017,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
LG zveřejnilo britské ceny svých OLED TV pro rok 2017 LG zveřejnilo britské ceny svých OLED TV pro rok 2017
V případě cen letošních OLED televizorů značky LG jsme dosud měli k dispozici pouze částky pro americký trh. Tento týden jsme se ovšem dozvěděli ceny platné na britském trhu, od kterých je to už jen kousek k českým cenám.
25.3.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Samsung M9500: druhý prohnutý UHD Blu-ray přehrávač zná svou cenu Samsung M9500: druhý prohnutý UHD Blu-ray přehrávač zná svou cenu
Na veletrhu CES 2017 představený Ultra HD Blu-ray přehrávač od Samsungu dostal cenu, za kterou se bude prodávat na americkém trhu. Novinka se proti předchůdci chlubí podporou bezdrátových sluchátek či streamováním videa z Blu-ray disku na smartphone.
25.3.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Beoncam: 360° kamera v podobě hodinek Beoncam: 360° kamera v podobě hodinek
Na serveru Indiegogo se objevil další netradiční projekt, který navíc dostal požadovanou finanční podporu od lidí. Beoncam je kamera v podobě hodinek, která zvládne pořizovat 360stupňová videa.
20.3.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Televize z roku 2016 dostanou podporu HLG HDR, slíbil Philips Televize z roku 2016 dostanou podporu HLG HDR, slíbil Philips
Mezi výrobce, kteří na svých televizorech podporují HDR standard Hybrid Log Gamma, zkráceně HLG, se připojil Philips. Zatímco letošní modely disponují touto funkcí už v základu, loňské ji dostanou formou softwarové aktualizace.
16.3.2017,  aktualita, Jáchym Šlik