Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

BenQ MP512ST: pořádně zblízka

, , recenze
BenQ MP512ST: pořádně zblízka
Benq MP512ST je malý, mobilní DLP projektor s možností promítat již ze vzdálenosti 50 cm. Projektor se hodí pro libovolné prezentace zejména tam, kde je nedostatek místa. Najdeme pro něj i jiné uplatnění?
BenQ MP512ST: pořádně zblízka
Kapitoly článku:
  1. BenQ MP512ST: pořádně zblízka
  2. Menu
  3. Zkušenosti a závěr
BenQ MP512 ST se řadí do levnější poloviny nabídky projektorů BenQ. Přípona ST značí „short throw“ projektor, tedy projektor s krátkou projekční vzdáleností. Předtím, než přidáte projektor do svého nákupního košíku, zkontrolujte, zda máte ST verzi. Existuje i BenQ MP512, který je parametrově velmi podobný, ale je určen pro delší projekční vzdálenost. I když je obyčejný MP512 o 200 gramů lehčí, pro mobilní prezentaci se hodí méně, je potřeba jej umístit dále od plátna a schází mu reproduktor.

Projektor je vyveden ve sněhově bílém plastu se stříbrnými prvky. Vrchní strana propůjčuje prostor menu, které je kompletně dublované na dálkovém ovladači. Projektoru samozřejmě nechybí ostřící kroužek. Ten je velmi široký a ovládá se z vrchní strany. Posledním ovládacím prvkem je manuální polohování přední nohy pomocí tlačítka na přední straně. Ani optický zoom, ani Lens Shift projektor nemá.


Vysunovací noha


Ostřící kroužek


Tlačítka


Vypouklý objektiv

Projektor rozhodně vstupy neplýtvá. Najdete pouze ty základní, jmenovitě digitální HDMI, analogový VGA vstup, S-Video, kompozitní a 3,5 mm audio jack. Pro projektor této třídy je to ovšem dostatečná kombinace.Hlučnost je nízká. Projektor je pevný, nikde nic neodstává. Bohužel je projektor celý otevřený. Světlo vychází především zespod a z pravé strany. Světlo nemá takovou intenzitu, aby osvítilo vzdálenější stěny, ale jsou-li objekty poblíž, může být vrhané světlo rozptylující.BenQ k projektoru dodává malé dálkové ovládání, manuály, VGA kabel a napájecí kabel.

Název projektoruBenQ MP512ST
Zobrazovací technologieDLP
Nativní rozlišení800 x 600 pixelů
Svítivost2200 ANSI lumen
Kontrast2500 : 1
Lampa185 W
Životnost lampy3000 hodin
Životnost lampy ECO mód4000 hodin
Optický zoomžádný
Projekční vzdálenost0,84 m až 10,4 m
Udávaná hlučnost26 dB ECO / 31 dB standard
Rozměry (Š - H - V)255 x 90 x 214 mm
Hmotnost2,2 kg
Vstupy / výstupyS-Video, kompozitní cinch, HDMI, VGA, 3,5 mm jack, RS232
Další schopnostikrátká projekční vzdálenost