www.tvfreak.cz
>
>
>

Asus O!Play Mini: malý šikula

Asus O!Play Mini: malý šikula
, , recenze
Multimediální centrum nemusí být supervýkonné PC s deseti disky, satelitními tunery a vlastním LCD. Velké části uživatelů s přehledem postačí miniaturní přehrávač s podporou současných formátů. Dokáže to O!Play Mini naplnit?
K oblíbeným
Kapitoly článku:
  1. Asus O!Play Mini: malý šikula
  2. Specifikace přístroje
  3. Menu ovládání
  4. Testy
  5. Závěr
reklama
Asus si tradičně potrpí na stylové balení, takže jeho produkty v obchodě jen tak nepřehlédnete. Ačkoliv působí O!Play Mini jako základní model bez výrazných funkcí, výrobce nezapomíná poukázat na podporu HD videa s rozlišením až 1080p. Design samotného přehrávače nijak nevybočuje ze zaběhnutých standardů, jako např. minule testovaný Boxee Box od D-Linku.


Zkrátka černá krabička s několika výstupky na horní straně, neurazí, nepohorší, na druhou stranu podobně vzhlížejících zařízení je na trhu nespočet.

Obsah balení:
• Přehrávač O!Play Mini
• Napájecí adaptér
• Manuál k produktu
• Dálkové ovládání a baterie
• HDMI kabel

Budiž Asusu přičteno k dobru, že držím v rukou velmi dobře zpracovaný výrobek. Nic se neprohýbá, nevrže, plasty lícují, inu takto by to mělo vypadat vždy. Po sundání ochranné fólie se ale přece jen najde jedna nepříjemnost.Horní povrch je totiž lesklý. Tento módní trend je ve výsledku pouhá nepříjemnost, neboť jsou lesklé plochy permanentně špinavé.

Nechme však úvah a pojďme si představit nabídku konektorů. Začneme přední stranou, kam výrobce umístil čidlo dálkového ovladače, USB port a čtečku paměťových karet. Absence jakýchkoliv tlačítek napovídá, že bez dálkového ovladače toho s přehrávačem moc nezmůžete.


- klikněte pro zvětšení -

Levý ani pravý bok nedisponují žádným vstupem či výstupem. Díky tomu můžete tento přístroj vměstnat do různých TV stolků a postačí vám jen přístup z přední části.


- klikněte pro zvětšení -

Pro zapojení do zbytku multimediální sestavy je samozřejmě připravena zadní strana přístroje. Nečekejte žádné konektorové orgie, ale pro většinu z nás to postačí. K dispozici máme kompozitní výstup, HDMI a S/PDIF.


- klikněte pro zvětšení -

Překvapením může být absence LAN konektoru či dalších USB portů, avšak právě tyto možnosti jsou pro nenáročné uživatele nepotřebné a zbytečně navyšují celkovou cenu přehrávače.

Přehled osazených konektorů:
• HDMI 1.3
• Kompozitní výstup
• Digitální optický audio výstup
• 1 x USB
• Čtečka karet

Přichází čas představit si dálkový ovladač. První dojmy nejsou špatné, slušná velikost, příjemná ergonomie, ale trochu nezvyklé rozložení tlačítek. Nebudu teď vynášet předčasné soudy, na finální verdikt si počkejte na konec recenze.


- klikněte pro zvětšení -


- klikněte pro zvětšení -

V balení jsem kromě přehrávače a ovladače našel i napájecí adaptér, několik manuálů, CD a dvojici kabelů pro zapojení k televizi. Vybrat si můžete mezi analogovým či digitálním propojením. Přítomnost HDMI kabelu chválím a je s podivem, že často chybí u mnohem vybavenějších strojů.
Stejně jako u Boxee, tak ani O!Play Mini nedovolí snadný přístup do útrob přístroje. Šroubky jsou nejspíše ukryty pod gumovými nožičkami. V rozebraném stavu jsem jej tentokrát bohužel nenašel ani na internetu.

reklama
Nejnovější články
Dumb Drum předělali trailer k novým Star Wars se supernízkým rozpočtem Dumb Drum předělali trailer k novým Star Wars se supernízkým rozpočtem
Film Star Wars: The Rise of Skywalker se objeví v kinech už za necelé dva týdny. Fanoušci filmů Dumb Drum proto nenechávají nic náhodě a tradičně se pokusili o předělávku traileru k filmu doslova v domácích podmínkách.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nokia 4K TV: první Smart TV Nokie má na svědomí Flipkart Nokia 4K TV: první Smart TV Nokie má na svědomí Flipkart
Nokia je dnes už jen jméno, které se licencuje. První Smart TV této značky tak má na svědomí indický prodejce s elektronikou Flipkart. Ten uvádí model 55CAUHDN s 55" úhlopříčkou a vysokým rozlišením 4K.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Plex spouští "bezplatnou" streamovací službu, počítejte s reklamami Plex spouští "bezplatnou" streamovací službu, počítejte s reklamami
Na trhu streamovacích služeb je poslední dobou pěkně narváno a máme tu dalšího hráče. Služba Plex rozšiřuje svou nabídku právě o streamování filmů, seriálů a dokumentů, navíc takřka bezplatně. Budou tu totiž reklamy.
6.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
No Time To Die s Jamesem Bondem má první trailer No Time To Die s Jamesem Bondem má první trailer
V příštím roce nás čeká další bondovka s pořadovým číslem 25. Současně je pátou, kde se zahraje Daniel Craig. Objeví se tu nová záporná postava Rami Maleka, vrátí se ale také Christopher Waltz.
5.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Black Widow od Marvela dostává první trailer Black Widow od Marvela dostává první trailer
Film Black Widow na sebe nechá sice čekat ještě zhruba půl roku, ale Marvel Studios už konečně zveřejňují první trailer. Postava Natalie Romanoff se tak konečně dočká svého vlastního sólo filmu.
3.12.2019, aktualita, Milan Šurkala