www.tvfreak.cz
>
>
>

Asus O!Play Mini: malý šikula

Asus O!Play Mini: malý šikula
, , recenze
Multimediální centrum nemusí být supervýkonné PC s deseti disky, satelitními tunery a vlastním LCD. Velké části uživatelů s přehledem postačí miniaturní přehrávač s podporou současných formátů. Dokáže to O!Play Mini naplnit?
K oblíbeným
Kapitoly článku:
  1. Asus O!Play Mini: malý šikula
  2. Specifikace přístroje
  3. Menu ovládání
  4. Testy
  5. Závěr
reklama
Asus si tradičně potrpí na stylové balení, takže jeho produkty v obchodě jen tak nepřehlédnete. Ačkoliv působí O!Play Mini jako základní model bez výrazných funkcí, výrobce nezapomíná poukázat na podporu HD videa s rozlišením až 1080p. Design samotného přehrávače nijak nevybočuje ze zaběhnutých standardů, jako např. minule testovaný Boxee Box od D-Linku.


Zkrátka černá krabička s několika výstupky na horní straně, neurazí, nepohorší, na druhou stranu podobně vzhlížejících zařízení je na trhu nespočet.

Obsah balení:
• Přehrávač O!Play Mini
• Napájecí adaptér
• Manuál k produktu
• Dálkové ovládání a baterie
• HDMI kabel

Budiž Asusu přičteno k dobru, že držím v rukou velmi dobře zpracovaný výrobek. Nic se neprohýbá, nevrže, plasty lícují, inu takto by to mělo vypadat vždy. Po sundání ochranné fólie se ale přece jen najde jedna nepříjemnost.Horní povrch je totiž lesklý. Tento módní trend je ve výsledku pouhá nepříjemnost, neboť jsou lesklé plochy permanentně špinavé.

Nechme však úvah a pojďme si představit nabídku konektorů. Začneme přední stranou, kam výrobce umístil čidlo dálkového ovladače, USB port a čtečku paměťových karet. Absence jakýchkoliv tlačítek napovídá, že bez dálkového ovladače toho s přehrávačem moc nezmůžete.


- klikněte pro zvětšení -

Levý ani pravý bok nedisponují žádným vstupem či výstupem. Díky tomu můžete tento přístroj vměstnat do různých TV stolků a postačí vám jen přístup z přední části.


- klikněte pro zvětšení -

Pro zapojení do zbytku multimediální sestavy je samozřejmě připravena zadní strana přístroje. Nečekejte žádné konektorové orgie, ale pro většinu z nás to postačí. K dispozici máme kompozitní výstup, HDMI a S/PDIF.


- klikněte pro zvětšení -

Překvapením může být absence LAN konektoru či dalších USB portů, avšak právě tyto možnosti jsou pro nenáročné uživatele nepotřebné a zbytečně navyšují celkovou cenu přehrávače.

Přehled osazených konektorů:
• HDMI 1.3
• Kompozitní výstup
• Digitální optický audio výstup
• 1 x USB
• Čtečka karet

Přichází čas představit si dálkový ovladač. První dojmy nejsou špatné, slušná velikost, příjemná ergonomie, ale trochu nezvyklé rozložení tlačítek. Nebudu teď vynášet předčasné soudy, na finální verdikt si počkejte na konec recenze.


- klikněte pro zvětšení -


- klikněte pro zvětšení -

V balení jsem kromě přehrávače a ovladače našel i napájecí adaptér, několik manuálů, CD a dvojici kabelů pro zapojení k televizi. Vybrat si můžete mezi analogovým či digitálním propojením. Přítomnost HDMI kabelu chválím a je s podivem, že často chybí u mnohem vybavenějších strojů.
Stejně jako u Boxee, tak ani O!Play Mini nedovolí snadný přístup do útrob přístroje. Šroubky jsou nejspíše ukryty pod gumovými nožičkami. V rozebraném stavu jsem jej tentokrát bohužel nenašel ani na internetu.

Nejnovější články
Marvel prozradil názvy filmů a doby uvedení Phase 4 Marvel prozradil názvy filmů a doby uvedení Phase 4
Marvel Studios si chystají další fázi svých komiksů. Čtvrtá fáze (Phase 4) se chystá na příští rok a na Comic-Conu bylo už i oznámeno, jakých filmů se dočkáme, kdy to bude a také kdo v nich bude hrát.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Avengers: Endgame překonal Avatar jako nejvýdělečnější film všech dob Avengers: Endgame překonal Avatar jako nejvýdělečnější film všech dob
Nejvýdělečnějším filmem všech dob byl dlouhou dobu Avatar. To se ale nyní mění a v Marvelu udělali vše pro to, aby se to změnilo. Dokonce vydali delší verzi Avengers: Endgame, aby modrásky překonali. Což se podařilo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
The Witcher (Zaklínač) od Netflixu má první trailer The Witcher (Zaklínač) od Netflixu má první trailer
Jedním z nejvíce očekávaných seriálů letošního roku je The Witcher (Zaklínač), který připravuje streamovací služba Netflix. Na Comic-Conu v San Diegu byl nyní ukázán také první trailer pro připravovaný seriál.
21.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
HBO ovládlo nominace na ceny Emmy 2019 HBO ovládlo nominace na ceny Emmy 2019
Televizní stanice HBO letos překonala Netflix a odnesla si nejvíce nominací na televizní ceny Emmy 2019. Celkově šlo o 137 nominací, přičemž naprostou jedničkou zde byl legendární seriál Game of Thrones.
19.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Netflixu se přestává dařit, utíkají mu američtí diváci Netflixu se přestává dařit, utíkají mu američtí diváci
Streamovací služba Netflix měla za sebou celou řadu úspěchů, ale pro tentokrát to úplně nevyšlo. Nárůst platících diváků byl o polovinu menší, než se čekalo a v USA došlo dokonce až k poklesu.
19.7.2019, aktualita, Milan Šurkala