www.tvfreak.cz
>
>
>

Asus O!Play Mini: malý šikula

Asus O!Play Mini: malý šikula
, , recenze
Multimediální centrum nemusí být supervýkonné PC s deseti disky, satelitními tunery a vlastním LCD. Velké části uživatelů s přehledem postačí miniaturní přehrávač s podporou současných formátů. Dokáže to O!Play Mini naplnit?
K oblíbeným
Kapitoly článku:
  1. Asus O!Play Mini: malý šikula
  2. Specifikace přístroje
  3. Menu ovládání
  4. Testy
  5. Závěr
reklama
Asus si tradičně potrpí na stylové balení, takže jeho produkty v obchodě jen tak nepřehlédnete. Ačkoliv působí O!Play Mini jako základní model bez výrazných funkcí, výrobce nezapomíná poukázat na podporu HD videa s rozlišením až 1080p. Design samotného přehrávače nijak nevybočuje ze zaběhnutých standardů, jako např. minule testovaný Boxee Box od D-Linku.


Zkrátka černá krabička s několika výstupky na horní straně, neurazí, nepohorší, na druhou stranu podobně vzhlížejících zařízení je na trhu nespočet.

Obsah balení:
• Přehrávač O!Play Mini
• Napájecí adaptér
• Manuál k produktu
• Dálkové ovládání a baterie
• HDMI kabel

Budiž Asusu přičteno k dobru, že držím v rukou velmi dobře zpracovaný výrobek. Nic se neprohýbá, nevrže, plasty lícují, inu takto by to mělo vypadat vždy. Po sundání ochranné fólie se ale přece jen najde jedna nepříjemnost.Horní povrch je totiž lesklý. Tento módní trend je ve výsledku pouhá nepříjemnost, neboť jsou lesklé plochy permanentně špinavé.

Nechme však úvah a pojďme si představit nabídku konektorů. Začneme přední stranou, kam výrobce umístil čidlo dálkového ovladače, USB port a čtečku paměťových karet. Absence jakýchkoliv tlačítek napovídá, že bez dálkového ovladače toho s přehrávačem moc nezmůžete.


- klikněte pro zvětšení -

Levý ani pravý bok nedisponují žádným vstupem či výstupem. Díky tomu můžete tento přístroj vměstnat do různých TV stolků a postačí vám jen přístup z přední části.


- klikněte pro zvětšení -

Pro zapojení do zbytku multimediální sestavy je samozřejmě připravena zadní strana přístroje. Nečekejte žádné konektorové orgie, ale pro většinu z nás to postačí. K dispozici máme kompozitní výstup, HDMI a S/PDIF.


- klikněte pro zvětšení -

Překvapením může být absence LAN konektoru či dalších USB portů, avšak právě tyto možnosti jsou pro nenáročné uživatele nepotřebné a zbytečně navyšují celkovou cenu přehrávače.

Přehled osazených konektorů:
• HDMI 1.3
• Kompozitní výstup
• Digitální optický audio výstup
• 1 x USB
• Čtečka karet

Přichází čas představit si dálkový ovladač. První dojmy nejsou špatné, slušná velikost, příjemná ergonomie, ale trochu nezvyklé rozložení tlačítek. Nebudu teď vynášet předčasné soudy, na finální verdikt si počkejte na konec recenze.


- klikněte pro zvětšení -


- klikněte pro zvětšení -

V balení jsem kromě přehrávače a ovladače našel i napájecí adaptér, několik manuálů, CD a dvojici kabelů pro zapojení k televizi. Vybrat si můžete mezi analogovým či digitálním propojením. Přítomnost HDMI kabelu chválím a je s podivem, že často chybí u mnohem vybavenějších strojů.
Stejně jako u Boxee, tak ani O!Play Mini nedovolí snadný přístup do útrob přístroje. Šroubky jsou nejspíše ukryty pod gumovými nožičkami. V rozebraném stavu jsem jej tentokrát bohužel nenašel ani na internetu.

reklama
Nejnovější články
Dokument Countdown od Netflixu bude sledovat cestu 4 lidí na orbitu se SpaceX Dokument Countdown od Netflixu bude sledovat cestu 4 lidí na orbitu se SpaceX
Nejen Blue Origin a Virgin Galactic poletí s civilisty do Vesmíru. Podobný projekt chystá i SpaceX, jeho cílem je ale kroužení na orbitě po několik dní. Výsledkem však bude 5dílný dokument Countdown: Inspiration4 Mission To Space.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile
Streamovací služba Netflix možná bude mít ještě širší záběr něž dnes. Poslední události totiž napovídají tomu, že by mohla přijít se systémem streamování her. Zda to bude obdoba Apple Arcade nebo něčeho podobného, to ukáže až čas.
16.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus
Marvelovka Black Widow se Scarlett Johansson se konečně dostala do kin. Nebylo to ale jenom tam. Současně byla uvedena i na streamovací službu Disney Plus, kde zaznamenala velký divácký úspěch.
12.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Netflix přivítá letní prázdniny hororovou trilogií Ulice strachu s herci ze Stranger Things, polské mysteriózní krimi Bažina 1997 nebo příběh odehrávající se v době černobylské havárie. Přijde také nová řada reality show Too Hot to Handle.
2.7.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny
Panasonic oznámil nový laserový projektor PT-FRQ50 pro plynulý a detailní obraz. Díky upscalingu umí vytvořit obraz v rozlišení až 4K. S tímto projektorem se ovšem nesetkáte v obývacích, určen je hlavně pro firemní zákazníky.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář