Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Acer K10: ještě lepší miniprojektor

, , recenze
Acer K10: ještě lepší miniprojektor
Acer K10 je přímý konkurent modelu Dell M109S. Oba patří do kategorie miniprojektorů, mají podobný obraz, ale přesto Acer K10 dostal na rozdíl od Dellu M109S naše ocenění TREFA. Chcete vědět proč?
Acer K10: ještě lepší miniprojektor
Kapitoly článku:
  1. Acer K10: ještě lepší miniprojektor
  2. Menu
  3. Zkušenosti, závěr a ocenění
Acer K10 je jediným miniprojektorem v nabídce Aceru a ani celkově na trhu příliš konkurence nemá. Nejvýraznějším soupeřem je minule testovaný Dell M109S. 3M MPro110 či Optoma Pico jsou sice také mobilní projektory, ale spadají do kategorie ultra mobilních zařízení s vlastní baterií. Acer K10 vyžaduje napájení a klidně můžete použít to své od notebooku Acer. Projektor je vyroben z černého plastu. Horní strana je lesklá a náchylná na otisky prstů. Stejně jsou vyvedena tlačítka menu i výběru vstupu, ostřící kroužek je pak ze "stříbrného" plastu. Kroužek je zcela zapuštěn do přístroje a ovládá se lehce.
Po stranách nenajdeme nic jiného než chladicí mřížky, obě dvě skýtají místo pro černé pasivní chladiče. Ventilátor najdeme, stejně jako je tomu u Dell M109S, zepředu vedle optiky. A konečně na zadní straně najdeme vstupy. Velikost projektoru je oproti Dellu o něco větší do všech tří rozměrů, ale nejde o nijak výrazný nedostatek.


Ostřící kroužek


Ovládací tlačítka

Polohovatelnost projektoru není o moc lepší než u Dell M109S, ale přece jen už na projektoru najdeme alespoň závit na fotografický stativ. Zadní nohy nejsou polohovatelné, ta přední ano. Lze jí vysunout až do výšky 2 cm.


Uchycení stativu

Projektor má klasický D-Sub vstup a kompozitní cinch. Přístroj je napájen elektrickým proudem skrz dodávaný adaptér, který má konektor hned vedle obrazových vstupů. Konektor je kompatibilní s notebooky Acer.

Na druhé straně zadní části ještě najdeme Kensington Security Slot. To je z venkovního popisu projektoru vše. Pojďme se podívat na příslušenství a do menu přístroje.V příslušenství najdete mimo klasického napájecího adaptéru, manuálů, VGA kabelu a kompozitního cinch-cinch i kabel do britské zásuvky a jednoduché látkové pouzdro bez kapes.

Název projektoruAcer K10
Zobrazovací technologieDLP + LED podvětlení
Nativní rozlišení858 x 600 pixelů
Svítivost100 ANSI lumen
Kontrast2000 : 1
Životnost lampy20000 hodin
Optický zoomžádný
Projekční vzdálenost0,6 m až 2,4 m
Udávaná hlučnost28 dB standard
Rozměry (Š - H - V)127 x 48,5 x 122 mm
Hmotnost550 g
Vstupy / výstupykompozitní cinch, VGA, Kensington Security Slot
Další schopnostikompatibilita adaptéru s notebooky ACER