Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Acer H5350: 720p DLP projektor

20.10.2008, Petr Papež, recenze
Acer H5350 je jeden z nejlevnějších HD DLP projektorů. Nativní rozlišení 720p a nízká pořizovací cena pod 15 000 Kč z něj dělají ideální partii pro filmové fanoušky. Na druhou stranu má velmi nízké rozměry a hmotnost, čímž se hodí i k prezentacím a přednáškám.

MetodikaPlátnoDa-Lite Model B 244 x 244 cm
Fotoaparát Canon EOS 350D
Vzdálenost projektoru 420 cm
Vzdálenost fotoaparátu500 cm
Testované rozlišení 1280 x 720 pixelů


Da-Lite Model B 244 x 244 cm

Metodika je založena na subjektivním posouzení recenzenta. Pro porovnání uvádíme v recenzi fotografie obrazu. Bohužel fotoaparát není lidské oko a nevnímá obraz zcela stejně jako člověk. Obraz projektorů na fotografiích se může lišit od skutečnosti.

Jsou-li v použity recenzi použity GIF animace, jejich počet barev je maximálně 256. Nejedná se o vadu projektoru, ale o kompresi způsobenou GIF formátem. Screenshoty jsou bitmapy v HD rozlišení (1920 x výška obrázku). Do recenze jsou zkomprimovány pomocí JPEG algoritmu.

Za zapůjčení plátna Da-Lite děkujeme distributorovi pro ČR, společnosti Image CZ.


Obraz a menu


Kvalita zobrazení je na takto levný projektor slušná. Projektor má i své mouchy, ale pojďme se na obraz projektoru podívat blíže.

Bohužel projektor nemá příliš široké možnosti nastavení obrazu. Spravením jedné části obrazu se vyskytne nedostatek jinde. Nakonec jsme skončili s poměrně silně stáhnutým kontrastem, ten v případě normálního nastavení silně vypaluje obraz. Barva obrazu je lehce do zelena, ale to se dá alespoň částečně spravit stáhnutím posuvníku zelené barvy. Posledním nedostatkem je nádech červené / purpurové barvy ve světlých barvách. Celkově vzato je obraz slušný, nedostatky se sice nedají zcela odstranit, ale filmy si bez problémů užijete. Obraz má velkou hloubku, tmavou černou i jasné světlé tóny, bohužel projektor není úplně barevně přesný.

Acer H5350 má vysokou udávanou svítivost a musím potvrdit, že svítivost je opravdu vynikající.

Projektor jsme testovali přes HDMI rozhraní v nativním rozlišení. Maximální udávané rozlišení je 1600 x 1200 či 1680 x 1050 pixelů, ale přes HDMi lze pustit i 1080p, přes analogové připojení je opravdu maximum 1600 x 1200. Přes digitální připojení je obraz mnohem kvalitnější, přes analogové se na projektoru objevoval šum, ale i analogové připojení je velmi dobře použitelné.


Klikněte na fotku pro zvětšení


Klikněte na fotku pro zvětšení


Klikněte na fotku pro zvětšení


Klikněte na fotku pro zvětšení


Klikněte na fotku pro zvětšení


Klikněte na fotku pro zvětšení


Klikněte na fotku pro zvětšení


Klikněte na fotku pro zvětšení


Klikněte na fotku pro zvětšení


Klikněte na fotku pro zvětšení


Klikněte na fotku pro zvětšení


Klikněte na fotku pro zvětšení


Klikněte na fotku pro zvětšení


Klikněte na fotku pro zvětšeníNemá smysl používat jiné než nativní 720p rozlišení. Je sice možné použít až 1080p, ale výsledná kvalita při 1080p je horší než lepší a text je velmi špatně čitelný vzhledem k velikosti. Upscaling a downscaling je úměrný ceně zařízení – nepříliš kvalitní.

Mřížka způsobená mezerami mezi zrcadly je málo viditelná. Nebudute-li ji hledat, neuvidíte ji.

Integrovaný reproduktor disponuje opravdu nevalnou kvalitou. Velmi špatně jsou dokonce slyšet i dialogy. Hlasitost také není příliš vysoká, reproduktor lze použít v případě nejvyšší nouze.

Únik světla je málo viditelný. Světlo je vidět skrz chladicí mřížky, jinak nikoliv. Hlučnost je vyšší. V projektoru je jeden klasický ventilátor, při sledování filmu je slyšet.


reklama
reklama