Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Acer H5350: 720p DLP projektor

20.10.2008, Petr Papež, recenze
Acer H5350 je jeden z nejlevnějších HD DLP projektorů. Nativní rozlišení 720p a nízká pořizovací cena pod 15 000 Kč z něj dělají ideální partii pro filmové fanoušky. Na druhou stranu má velmi nízké rozměry a hmotnost, čímž se hodí i k prezentacím a přednáškám.
Kapitoly článku:
  1. Acer H5350: 720p DLP projektor
  2. Obraz
  3. Menu
  4. Cena a závěr
Při prvním setkání vás nejspíše udiví velikost. Projektor je velmi malý a skladný. Vrchní strana je bílá a nalézají se na ní hlavní ovládací prvky. Z levé i pravé strany šedý plast s chladicí mřížkou. Zespod naleznete závity pro připevnění na stativ; tři nohy, z nichž přední a pravou zadní lze vyšroubovat až do výšky sedmi milimetrů; dvě chladicí mřížky a v neposlední řadě i kryt pro výměnu lampy. Přední strana je vyvedená ve stejné šedé barvě. Vévodí jí optika a zoomovací posuvník, vpravo je opět chladicí mřížka. Na zadní straně naleznete vstupní konektory a zásuvku pro napájení.

Pojďme se nejdříve blíže podívat na zadní stranu. Projektor obsahuje dostatečné množství vstupů. Počínaje nalevo USB, přes video vstupy HDMI, VGA D-Sub, komponentní video, S-Video 5-pin, kompozitní video až po audio vstup realizovaný 3,5mm jackem. Pod hlavní řadou se ještě nachází standardní napájecí zásuvka a na druhé straně Kensington Security Slot pro zabezpečení projektoru. Některé vstupy chybí, ale projektor i tak nabízí nejvyšší možnou kvalitu přenosu analogového (VGA vstup) i digitálního (HDMI vstup) signálu.Zmínili jsme se o ovládání na vrchní straně projektoru. Ona to tak docela není pravda. Ovládání je poněkud atypicky realizované pomocí ovladače, který lze zasunout do krytu projektoru. Vynikající nápad má jednu drobnou vadu. V případě, že vám dojde v ovladači baterie, je jediné funkční tlačítko POWER, ostatní nejsou na projektoru dublována. Na stranu druhou je to příjemná úspora místa a zároveň máte ovladač vždy při ruce. Ovládání není podsvíceno a je velmi malé.

Optiku lze korigovat dvěma způsoby. Prvním je manuální ostřící kroužek okolo optiky a druhým je posuvník pro zoom. Optický zoom je 1,1x, což není mnoho. Vůbec vybavení optiky je slabé a chybí i Lens Shift. Projektor je tak nutné umístit před plátno přímo nebo ze stropu, jinak budete nuceni zapnout lichoběžníkovou korekci a ta znatelně degraduje kvalitu obrazu.Zvenku již máme celý projektor zmapovaný, pojďme se podívat dovnitř. ACER H5350 je DLP projektor, základem tedy je barevný kotouč a DLP čip. DLP čip je zcela jistě výrobek společnosti Texas Instruments. Barevný kotouč je dle firmy ACER 6segmentový. Kolegové z cine4home.de tento projektor rozebrali a dali ACERu za pravdu. Kotouč je opravdu 6segmentový a disponuje 5 barvami. Ke třem základním RGB barvám (červená, zelená a modrá) přibyla azurová a žlutá (mimochodem tyto dvě barvy patří do barevného prostoru CMYK). Základní tři barvy zabírají přibližně 75% kotouče, 25% je rozděleno mezi žlutou, azurovou a průhlednou složku. Průhledná část je nejmenší a slouží ke zvýšení jasu projektoru.


Příslušenství

K projektoru jsme dostali pouze část originální výbavy. Překvapivě se k němu dodávají 3 napájecí vidlice pro různé státy včetně české. V originálním příslušenství nechybí USB kabel, VGA kabel, jack - jack kabel, HDMI kabel, komponentní RCA kabel, S-Video kabel a zvukový RCA - jack kabel. Dále se manuál zmiňuje o "video kabelu" a "kombinovaném kabelu". Na fotografii jsou pouze některé z nich. K projektoru se dodává taška z textílie.

Název projektoruAcer H5350
Zobrazovací technologieDLP
Nativní rozlišení1280 x 720 pixelů
Svítivost2000 ANSI lumen
Kontrast2000 : 1
Lampa180 W
Životnost lampy3000 hodin
Životnost lampy ECO mód4000 hodin
Optický zoom1,1 x
Projekční vzdálenost67 cm až 762 cm
Udávaná hlučnost28 dB ECO / 32 dB standard
Rozměry (Š - H - V)267 x 187 x 80 mm
Hmotnost2,3 kg
Vstupy / výstupyUSB, HDMI, VGA, komponentní, S-Video, kompozitní, 3,5mm jack, Kensington Security Slot 
Další schopnosti6segmentový kotouč
reklama
reklama