A.C. Ryan PLAYON!HD a HD Mini: králové multimédií

A.C. Ryan PLAYON!HD a HD Mini: králové multimédií
, , recenze
U nás nepříliš známý výrobce A.C. Ryan nám poskytl na test dvě multimediální centra. V obou případech dostaneme bohatou výbavu, výkonný hardware a precizní zpracování. V čem se však liší a co nabídnou oproti konkurenci?
K oblíbeným
Kapitoly článku:
  1. A.C. Ryan PLAYON!HD a HD Mini: králové multimédií
  2. Představení PLAY!ON HD
  3. Specifikace obou přístrojů
  4. Menu ovládání
  5. Testy
  6. Závěr
reklama
Výrobky společnosti A.C. Ryan nepatří na našem trhu k tomu nejznámějšímu, nicméně to je trochu na škodu, neboť na internetu je tento výrobce vyhlášen především kvalitní podporou, která je zase dost problematická u větších a známějších společností. V případě menšího z obou modelů si doma vybalíte miniaturní HD přehrávač s papírovou podporou většiny důležitých formátů. Již na první pohled je jasné, že do tak malého těla se disk zkrátka nevešel. To však nemusí vadit každému a přináší to i několik výhod.


Obsah balení:
• Síťový přehrávač A.C.Ryan PLAYON!HD Mini
• Napájecí adaptér
• Instalační „rychlý“ manuál
• Dálkové ovládání a baterie
HDMI a další kabeláž


Vzhled


Ihned po vybalení a strhnutí veškerých ochranných fólií se před námi objeví černočerný elegán s decentně zaoblenými horními rohy po stranách. Výrobce se také vyvaroval extrémně velkých popisků či samolepek technologií. Takto by mělo vypadat každé multimediální centrum.

Ačkoliv se tělo přístroje tváří jako nedobytná ocelová kostra, není tomu tak. Většina viditelných částí je z plastu. Díky tomu je tento „prcek“ velmi lehký, na druhou stranu by kovové šasi lépe odvádělo vznikající teplo.


- pro zvětšení klikněte -

Přední část přístroje je vyhrazena několika technologickým popiskům a v jeho středu umístil výrobce tlačítko pro spuštění systému. Ani A.C.Ryan si neodpustil lesklou povrchovou úpravu tohoto panelu, z čehož jsem byl „nadšený“ především při focení a jakékoliv manipulaci.


- pro zvětšení klikněte -

Ani na jednom z boků se nenacházejí konektory a veškeré zapojování tak výrobce přesunul na zadní panel. Výhodou tohoto rozložení je možnost umístit přehrávač do stísněnějších prostor. Nevýhodou je nesnadné zapojení jakékoliv externí paměti.


- pro zvětšení klikněte -

Zadní strana nabízí vše podstatné pro zapojení do moderních domácích kin. Zleva jako první objevíme zdířku pro napájení, kterou následuje LAN port, HDMI a kombinace kompozitního s komponentním výstupem. Při pravém okraji je umístěna dvojice portů USB 2.0 a optický zvukový výstup.


Spodní část přístroje ve znamení chladicích otvorů.

Přehled osazených konektorů:
• HDMI 1.3
• Kompozitní výstup
• Komponentní výstup
• Digitální optický audio výstup
• 2 x USB 2.0 konektor
• RJ-45 síťový konektorDálkový ovladač dodaný k tomuto přehrávači mohu hned zařadit k tomu lepšímu, co jsem měl možnost otestovat. Na rozdíl od testovaného WD TV Live zde totiž není tendence vytvořit stejně malý ovladač jako přehrávač.


Konečně pořádný ovladač, k naprostému ideálu chybí lepší ergonomie


Svou velikostí se vyrovná svým televizním bratříčkům, avšak stále je možné dosáhnout palcem na většinu tlačítek bez neustálého posouvání. Zastoupeny zde máme všechny důležité funkce a doufám, že ryze pozitivní dojem zůstane i po zapojení přístroje do zásuvky.


Základní, ale dostačující příslušenství

reklama
Nejnovější články
Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile
Streamovací služba Netflix možná bude mít ještě širší záběr něž dnes. Poslední události totiž napovídají tomu, že by mohla přijít se systémem streamování her. Zda to bude obdoba Apple Arcade nebo něčeho podobného, to ukáže až čas.
16.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus
Marvelovka Black Widow se Scarlett Johansson se konečně dostala do kin. Nebylo to ale jenom tam. Současně byla uvedena i na streamovací službu Disney Plus, kde zaznamenala velký divácký úspěch.
12.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Netflix přivítá letní prázdniny hororovou trilogií Ulice strachu s herci ze Stranger Things, polské mysteriózní krimi Bažina 1997 nebo příběh odehrávající se v době černobylské havárie. Přijde také nová řada reality show Too Hot to Handle.
2.7.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny
Panasonic oznámil nový laserový projektor PT-FRQ50 pro plynulý a detailní obraz. Díky upscalingu umí vytvořit obraz v rozlišení až 4K. S tímto projektorem se ovšem nesetkáte v obývacích, určen je hlavně pro firemní zákazníky.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR
Platforma HBO Max se objevilo ve 39 nových oblastech Latinské Ameriky a Karibiku. Diváci budou mít možnost zvolit i nový mobilní plán s nižší cenou. Do Evropy se náhrada za HBO GO rozšíří později v roce 2021.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik