Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

realme rozšiřuje nabídku Smart TV X o 40" a 43" modely

3.5.2022, Milan Šurkala, aktualita
realme rozšiřuje nabídku Smart TV X o 40" a 43" modely
Společnost realme sice známe především jako výrobce smartphonů, nicméně na některých trzích už bojuje i na poli chytrých televizí. Základní řadu televizí Smart TV X Full HD nyní rozšiřuje o větší 40" a 43" modely, které doplňují předchozí 32" verzi.
I když to zatím neplatí pro evropský trh, společnost realme už bojuje i na poli chytrých televizí a je možná jen otázkou času, kdy se její zdejší nabídka rozšíří o tyto produkty. Prozatím míří spíše do low-endové oblasti, což ukazují i nové verze Smart TV X Full HD. Mají tedy rozlišení 1920×1080 pixelů a půjde o 40" a 43" modely (dosud byla k dispozici 32" verze). Maximální jas činí 400 nitů, najdeme zde také podporu HDR10 a dokonce i ALLM, což potěší hráče.
 
realme Smart TV X Full HD
 
Televize má 4jádrový procesor MediaTek s jádry Cortex-A55, 1 GB RAM, 8GB úložištěm a do operačního systému Android TV 11.0 jsou nainstalovány např. aplikace Netflix, YouTube, Prime Video nebo Live Channel. Samozřejmostí je Wi-Fi (802.11ac), Bluetooth 5., máme tu 2 HDMI (jeden s ARC), 2 USB, SPDIF, Ethernet a další. O zvuk se starají dva 12W reproduktory s 2 tweetery, podporováno je Dolby Audio. Cena byla stanovena na 23, resp. 26 tisíc indických rupií (7000, resp. 8000 Kč s DPH).
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.