Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Razer Forge: Androidová herní a TV konzole přijde 1. května

7.4.2015, Jan Vítek, aktualita
Společnost Razer chce svou Forge TV uvést na trh již prvního května, přičemž poprvé ji ukázal veřejnosti letos v lednu na CES 2015. Podívejme se tedy na to, co nám tato androidí televizní konzole nabídne za cenu 149 dolarů.
Razer Forge TV Android se má tedy dostat na trh přibližně za tři týdny, což je celkem pravděpodobné, neboť už je v předprodeji na Amazonu s cenou 149 USD. Ovšem někdo v Amazonu asi udělal chybu a prodej konzole omylem uspíšil, neboť informace o předprodeji zakrátko z nabídky obchodu zmizela.

Konzoli Razer Forge můžeme brát jako odpověď na NVIDIA Shield a dle výrobce se můžeme těšit na hraní Androidových her na "vyšší úrovni" a také na streamování PC her s využitím technologie Razer Cortex: Stream. Jde tedy o podobnou streamovací funkci, jaká je jedním z hlavním stavebních kamenů systému Steam OS a konzolí Steam Machines. Razer slibuje, že streamované hry budou mít velmi nízké zpoždění, které obraz nabere cestou od PC až na obrazovku televizoru. Nemá přitom záležet, jaké GPU má hlavní PC k dispozici, tedy zda jde o integrovanou grafiku Intel HD 5000 nebo samostatnou kartu, tedy z hlediska zpoždění. Vedle toho je Razer Forge připravena na Google Cast.

Co se týče hardwaru, pak Razer využil Qualcomm Snapdragon 805, což je SoC se čtyřmi procesory Krait 450 na 2,5 GHz a GPU Adreno 420. Dále tu jsou 2 GB operační paměti, 16 GB úložného prostoru, Bluetooth 4.1 + HS, Wi-Fi 802.11ac 2X2 a Gigabitový Ethernet, mezi porty patří výstup HDMI 1.4, USB 3.0 a napájecí konektor. Konzole běží na systému Android 5.0 Lollipop, má rozměry 105 x 105 x 17 mm a pro zprovoznění budeme potřebovat televizor se vstupem HDMI, příslušný kabel a internetovou konektivitu.

Razer Forge také podporuje populární aplikace z Google Play pro přehrávání multimédií, dále podporuje Android TV a my ji budeme moci ovládat pomocí Razer Forge TV Remote App, aplikace pro mobilní zařízení s Androidem či iOS, která zahrnuje i vyhledávání s hlasovým zadáváním.

V ceně 149 USD je také gamepad Razer Serval, který vidíte výše na obrázku, přičemž k jedné konzoli můžeme připojit až čtyři. Uživatelé zvyklí na PC si ale mohou pořídit také Razer Turret, což je klávesnice na klín s místem pro bezdrátovou myš. Tento produkt je ale stále ve vývoji, takže by měl přijít na trh někdy později.

Zdroj: Hexus.net