Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Rakuten TV se rozrůstá o další obsah zdarma, přidává i živé vysílání Euronews

13.6.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Bezplatná sekce platformy Rakuten TV rozšířila svou nabídku o nové tituly. Jeden z korejských seriálů dokonce obsahuje i české titulky. Novinkou je také živé vysílání, které začalo zpravodajským kanálem Euronews.
Rakuten TV není pouze on-line půjčovna filmů. Všem uživatelům je k dispozici také sekce FREE, kde mohou sledovat obsah zcela zdarma – stačí se zaregistrovat. Platforma využívá model AVOD, kdy se za přehrání pořadu „zaplatí“ zhlédnutím reklamy. První nová kategorie Documentaries nabízí dvě desítky dokumentárních filmů o různých tématech. Kategorie Rskuten Viki potom obsahuje šest seriálů, a to jako ukázku ze stejnojmenné služby dostupné na americkém trhu, která se zaměřuje na asijskou tvorbu. Zdarma lze zhlédnout první řadu několika korejských sérií (tzv. K-dramas), z nich některé byly na domácím trhu velmi úspěšné.
 
 
Z nově přidaných titulů jsme pouze u jednoho našli českou lokalizaci, ale i to můžeme považovat za úspěch. Jedná se o jihokorejský seriál What's Wrong with Secretary Kim (Kimbiseo wae geureolkka), který sleduje příběh ničím neohroženého manažera velké korporace. Jeho velmi schopná sekretářka mu ovšem náhle oznámí výpověď a on se proto rozhodne udělat vše proto, aby ji ve firmě udržel. Série vznikla podle komiksové předlohy a v databázi ČSFD si vysloužila průměrné hodnocení 79 %, v mezinárodním IMDB dokonce 8,1 hvězdičky z 10. Pokud ovládáte angličtinu, můžete bez problémů sledovat i další tituly v bezplatné sekci Rakuten TV  –  všechny jsou totiž dostupné v anglickém znění nebo s titulky. Některý obsah zahrnuje titulky v dalších jazycích včetně němčiny, francouzštiny, španělštiny nebo polštiny.
 
Rakuten TV se rozšiřuje také o živě streamované televizní kanály. První vlaštovkou je panevropská zpravodajská stanice Euronews, je přístupná zdarma (v anglické jazykové verzi). Kanál lze volně sledovat také na oficiálních stránkách Euronews, respektive na YouTube, případně přes satelit či různé placené služby. Smysl by tedy tato novinka mohla dávat uživatelům Rakuten TV, kteří používají aplikaci pro televizory. Některé značky navíc začaly přidávat samostatné tlačítko pro Rakuten TV na dálkové ovladače. V této kombinaci by se tedy mohlo jednat o poměrně rychlý způsob, jak sledovat živé vysílání této zpravodajské stanice.