www.tvfreak.cz
>
>
>

Řada nových projektorů Epson pro vzdělávání

Řada nových projektorů Epson pro vzdělávání
, , aktualita
Společnost Epson v těchto dnech přichází na trh s řadou šesti nových projektorů, které se budou hodit především do učeben a přednáškových sálů. Jsou mezi nimi také čtyři modely s velmi krátkou projekční vzdáleností nahrazující na 1. generaci z minulého roku.
K oblíbeným
reklama
Mezi nové projektory patří interaktivní modely EB-475Wi a EB-485Wi, které jsou vybaveny dvěma interaktivními pery, takže na projekční plochu může najednou psát učitel i student. Pera mají poskytnout rychlou odezvu, snadné použití nebo také nová funkce "vznášení", jejímž úkolem je zjistit, zda pero není v kontaktu s povrchem projekční plochy, či alespoň takto to popisuje tisková zpráva.

Dále zmíněné projektory dokáží pracovat i bez počítače a nabídnou nástroj pro tvorbu poznámek, takže poslouží i jako prostá interaktivní tabule. Nebo je můžeme připojit jen k DVD přehrávači a kreslit přes promítaný obraz. A nakonec zde Epson zmiňuje možnost instalace ve čtyřech polohách včetně umístění pod stůl se skleněnou deskou.

Modely s krátkou projekční vzdáleností dostaly označení EB-485W, EB-475W, EB-480 a EB-470 a pro jejich instalaci je vše připraveno přímo v balení.
Co mají všechny projektory společné, je funkce rychlého spuštění, pro doladění obrazu je připravena horizontální korekce lichoběžníkového zkreslení, dále funkce USB plug and play vestavěný 16W reproduktor, kompatibilita s USB vizualizérem Epson ELP-DC06 a připojovací jednotkou Epson ELP-CB01 a dále výrobce slibuje i nízké náklady díky výdrži lampy 4000 hodin a filtru 5000 hodin. Projektory jsou jinak založeny na technologii 3LCD a mají mezi vstupy rozhraní HDMI.

Modely EB-485Wi, EB-475Wi, EB-485W, EB-475W, EB-480 a EB-470 mohli již vidět návštěvníci veletrhu BETT UK 2012 a u nás je možné je zakoupit od tohoto měsíce. Zde jsou další specifikace, které se Epson rozhodl do zprávy začlenit.


Hlavní vlastnostiEB-485WiEB-475WiEB-485WEB-475WEB-480EB-470
Širokoúhlé prezentace z velmi krátké projekční vzdálenosti
XGA
XGA
Možnost využití každého povrchu jako interaktivní tabule
-
-
-
-
Kompletní interaktivní balíček: projektor, dvě digitální pera, integrovaný software, sada pro instalaci na zeď
-
-
-
-
Funkce pro vkládání poznámek do prezentací bez nutnosti připojení k počítači
-
-
-
-
Současně lze používat dvě digitální pera
-
-
-
-
Digitální pera s rychlou odezvou a funkcí „detekce vznášení”
-
-
-
-
Vylepšený posun a montáž na stěnu, na strop, ze strany stolu a pod stolem
-
-
-
-
Bez ovladačů a nutnosti kalibrace
-
-
-
-
Bílý a barevný světelný výstup v lumenech
3100
2600
3100
2600
3000
2600
Možnost projekce obrazu o velikosti až 254 cm


Zdroj: TZ Epson
reklama
Nejnovější články
Potvrzeno: webOS od LG zamíří na televize více než 20 značek Potvrzeno: webOS od LG zamíří na televize více než 20 značek
LG poskytne konkurenci svůj operačním systém pro televizory. Zájem mají dvě desítky partnerů z celého světa. Výrobci ovšem budou mít patrně přístup jen ke starší verzi webOS, zatímco nejnovější si LG nechá pro sebe.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix začne sám stahovat doporučený obsah. Stačí si funkci aktivovat Netflix začne sám stahovat doporučený obsah. Stačí si funkci aktivovat
Aplikace Netflix pro Android se naučila automaticky stahovat filmy a seriály podle doporučení. Předplatitelé také mohou mít neustále k dispozici nějaký obsah ke zhlédnutí na cestách, aniž by potřebovali připojení k internetu.
23.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung QN95A s miniLED používá 792 stmívatelných zón Samsung QN95A s miniLED používá 792 stmívatelných zón
Samsung u svých letošních televizorů výrazně zvýšil počet samostatných stmívatelných zón. Jedna z testovaných Neo QLED TV, která používá podsvícení miniLED, by měla disponovat minimálně 792 zónami.
23.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Do Apple TV+ zamíří nové filmy a seriály. Podívejte se na seznam Do Apple TV+ zamíří nové filmy a seriály. Podívejte se na seznam
Apple v následujících měsících uvede do své služby TV+ další filmy a seriály z vlastní produkce. Budou mezi nimi i druhé řady úspěšných titulů, jako jsou Ted Lasso nebo The Morning Show.
22.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Čínský Skyworth vydával srolovatelnou LG OLED TV za svou. Omluvil se Čínský Skyworth vydával srolovatelnou LG OLED TV za svou. Omluvil se
Během své prezentace na CES 2021 se společnost Skyworth pochlubila sorolovatelnou OLED TV jako svou inovací. Ve skutečnosti se ovšem jednalo o televizor LG. Skyworth své zákazníky ujistil, že „respektuje všechna práva duševního vlastnictví.“
20.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik