Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Řada nových projektorů Epson pro vzdělávání

5.4.2012, Jan Vítek, aktualita
Společnost Epson v těchto dnech přichází na trh s řadou šesti nových projektorů, které se budou hodit především do učeben a přednáškových sálů. Jsou mezi nimi také čtyři modely s velmi krátkou projekční vzdáleností nahrazující na 1. generaci z minulého roku.
Mezi nové projektory patří interaktivní modely EB-475Wi a EB-485Wi, které jsou vybaveny dvěma interaktivními pery, takže na projekční plochu může najednou psát učitel i student. Pera mají poskytnout rychlou odezvu, snadné použití nebo také nová funkce "vznášení", jejímž úkolem je zjistit, zda pero není v kontaktu s povrchem projekční plochy, či alespoň takto to popisuje tisková zpráva.

Dále zmíněné projektory dokáží pracovat i bez počítače a nabídnou nástroj pro tvorbu poznámek, takže poslouží i jako prostá interaktivní tabule. Nebo je můžeme připojit jen k DVD přehrávači a kreslit přes promítaný obraz. A nakonec zde Epson zmiňuje možnost instalace ve čtyřech polohách včetně umístění pod stůl se skleněnou deskou.

Modely s krátkou projekční vzdáleností dostaly označení EB-485W, EB-475W, EB-480 a EB-470 a pro jejich instalaci je vše připraveno přímo v balení.
Co mají všechny projektory společné, je funkce rychlého spuštění, pro doladění obrazu je připravena horizontální korekce lichoběžníkového zkreslení, dále funkce USB plug and play vestavěný 16W reproduktor, kompatibilita s USB vizualizérem Epson ELP-DC06 a připojovací jednotkou Epson ELP-CB01 a dále výrobce slibuje i nízké náklady díky výdrži lampy 4000 hodin a filtru 5000 hodin. Projektory jsou jinak založeny na technologii 3LCD a mají mezi vstupy rozhraní HDMI.

Modely EB-485Wi, EB-475Wi, EB-485W, EB-475W, EB-480 a EB-470 mohli již vidět návštěvníci veletrhu BETT UK 2012 a u nás je možné je zakoupit od tohoto měsíce. Zde jsou další specifikace, které se Epson rozhodl do zprávy začlenit.


Hlavní vlastnostiEB-485WiEB-475WiEB-485WEB-475WEB-480EB-470
Širokoúhlé prezentace z velmi krátké projekční vzdálenosti
XGA
XGA
Možnost využití každého povrchu jako interaktivní tabule
-
-
-
-
Kompletní interaktivní balíček: projektor, dvě digitální pera, integrovaný software, sada pro instalaci na zeď
-
-
-
-
Funkce pro vkládání poznámek do prezentací bez nutnosti připojení k počítači
-
-
-
-
Současně lze používat dvě digitální pera
-
-
-
-
Digitální pera s rychlou odezvou a funkcí „detekce vznášení”
-
-
-
-
Vylepšený posun a montáž na stěnu, na strop, ze strany stolu a pod stolem
-
-
-
-
Bez ovladačů a nutnosti kalibrace
-
-
-
-
Bílý a barevný světelný výstup v lumenech
3100
2600
3100
2600
3000
2600
Možnost projekce obrazu o velikosti až 254 cm


Zdroj: TZ Epson
reklama
reklama