Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

R6S Pro - nový přehrávač eGreat

6.12.2012, Jan Vítek, aktualita
Společnost ConQuest Entertainment u nás uvádí na trh nový multimediální přehrávač eGreat s označením R6S Pro (nebo také R6S Plus), který staví na základním modelu R6S. Oproti němu nabídne již integrované rozhraní Wi-Fi...
Na český trh se tak dostává nová verze přehrávače R6S, který bude označený jako Pro a nabídne integrované rozhraní Wi-Fi 802.11n a také možnost připojení dalšího disku pomocí rozhraní SATA, přes něž bude možné je také napájet. Nejde přitom o eSATA, ale o běžné interní rozhraní, jak můžete vidět na první fotografii.

eGreat EG-R6S Pro pracuje se stejným čipem jako předchozí verze, čili je tu Realtek RTD1186 na frekvenci 750 MHz, který má k dispozici 512MB paměti DDR3. I nadále jde o malé zařízení s rozměry 134 x 102 x 28 mm, které se jen ježí různými porty a rozhraními. Na pravé straně je to zmíněné SATA i s napájecím konektorem, nalevo zase dva USB 2.0 plus jeden USB 3.0 a vzadu pak napájecí konektor, optický S/PDIF, kompozitní AV, HDMI a síťový konektor rozhraní Fast Ethernet.

Zařízení podporuje protokoly Samba a NFS, různé formáty/kontejnery videa včetně AVI, MPEG 1/2/4, MP4 či MKV (samozřejmostí je Full HD), audio AAC, M4A MPEG audio, WAV, OGG a WMA a pak tu je i podpora standardů DTS-HD Master Audio a Dolby True HD.

Doporučená cena nového EG-R6S Pro je 2490 Kč s daní, za něž kromě přehrávače dostaneme také dálkový ovladač, napájecí adaptér, kabely pro připojení disku k rozhraní SATA a český/anglický manuál. Nyní je v prodeji také dočasně zvýhodněná sada přehrávače s domácím NAS Gigalink N5 (bez pevného disku) za doporučenou cenu 2990 Kč.

Zdroj: TZ CQE
reklama
reklama