Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Qualcomm zrušil Snapdragon 802

, , aktualita
Qualcomm zrušil Snapdragon 802
Americký výrobce Qualcomm stáhl procesor Snapdragon 802, aniž by se tento čip vůbec dostal na trh. Důvodem měly být nové podmínky na trhu a jiné priority výrobce. Vedle Smart TV měl být čip používán v dopravních vozidlech.
Qualcomm zrušil Snapdragon 802
Qualcomm vydal oficiální prohlášení, že procesor Snapdragon 802 končí ještě dříve, než se dostane na trh. Původně měl být tento čip používán v dopravních vozidlech a inteligentních televizních sestavách. Při použití v automobilech měl dosahovat zhruba stejných výsledků jako konkurenční NVIDIA Tegra. Výrobce přesto čip kompletně ruší a stahuje z trhu kvůli nízké poptávce. Své představení si Snapdragon 802 odbyl jen pár týdnů před CES 2014.

Vrchní ředitel Qualcommu pro styky s veřejností Jon Carvill to v tiskovém prohlášení komentoval následovně: „Qualcomm Technologies, Inc. se rozhodlo proti komercializaci nedávno uvedeného procesoru Snapdragon 802. Celková poptávka po procesorech unikátně navržených pro Smart TV se totiž ukázala nižší, než se očekávalo. Toto rozhodnutí je specifické pro procesor Snapdragon 802 a netýká se žádných dalších produktů tohoto segmentu, které dodáváme.“

Snapdragon 802 měl čtyři jádra architektury Krait běžících na 1,8 GHz. Dále byl vybaven GPU Andreno 330 s podporou 4K videa a integrovanou WiFi standardu 802.11ac. Vývoj takového procesoru obvykle trvá 2 až 3 roky. Rozhodnutí společnosti Qualcomm proto vypadá přinejmenším zvláštně, ale i takové věci se občas stávají.

Zdroj: HiTechReview