Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Qmedia: přehrávejte obsah z QNAP NAS na Android TV

17.10.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Společnost QNAP vydala inovovanou aplikaci pro zařízení s Android TV, která umožňuje na televizoru procházet soubory z datového úložiště NAS a přehrávat na velké obrazovce videa, fotografie či hudbu.
Pokud vlastníte datové úložiště NAS od společnosti QNAP a televizor či set-top box na platformě Android TV, jste cílovou skupinou pro novou aplikaci Qmedia, kterou je možné bezplatně stáhnout z Google Play Store. Aplikace umožňuje přistupovat k souborům, které jsou uloženy na NAS a v případě multimediálních souborů, jako jsou fotografie, videa a hudba, je rovnou přehrávat. Aplikace slibuje přepracovaný vzhled uživatelského rozhraní, intuitivnější ovládání a nové funkce. Podporovány jsou funkce tří aplikací QNAP (Video Station, Photo Station a Music Station), mimo jiné kategorizace videí, online informace o filmech a televizních pořadech, titulky, procházení fotografických alb a prezentací nebo hudební seznamy.
 
 
Ukázka uživatelského rozhraní nové aplikace Qmedia pro Android TV (oficiální screenshot)
 
Qmedia je kompatibilní se systémem Android TV 6.0 a novějším, na kterém jsou založeny televizory či multimediální centra Sony Bravia, Sharp Aquos, Nvidia Shield, Xiaomi Mi Box a mnohá další. Na používaném NAS je také nutné využívat systém QTS 4.3.3 nebo novější. Nová aplikace Qmedia podporuje více způsobů přihlášení včetně vyhledávání na lokální síti, zadání konkrétní IP adresy, využití dynamické DNS nebo přístup přes myQNAPcloud. Nechybí možnost pokračovat v přehrávání od místa, kde divák minule skončil, vytváření záložek, vyhledávání titulků na internetu, přehrávání hudby na pozadí ani prohlížení hudebních playlistů. Qmedia nabízí také přístup k online databázím pořadů, odkud jsou získávány plakáty, hodnocení, anotace, hercích apod.
 
V případě prohlížení fotografií je možné spouštět prezentace s různými efekty, rychlostí a hudebním podkresem. Multimediální soubory je však možné přehrávat také prostřednictvím aplikací třetích stran podle preferencí uživatele. Inovovanou aplikaci Qmedia už lze na kompatibilní zařízení zdarma stáhnout z Google Play Store.
 
Zdroj: Tisková zpráva QNAP