www.tvfreak.cz
>
>
>

QLED TV nejen od Samsungu. TCL oznámilo řadu X2

QLED TV nejen od Samsungu. TCL oznámilo řadu X2
, , aktualita
Při spojení QLED TV se asi každému vybaví Samsung, televizory s touto technologií však nabídnou také další výrobci. TCL X2 je nová řada QLED TV s minimálními rámečky, soundbarem od JBL a Android TV.
reklama
Letos na jaře vznikla QLED Alliance, která spojuje hned tři významné výrobce s cílem konkurovat OLED TV. Kromě Samsungu tuto organizaci tvoří také čínské společnosti HiSense a TCL, bylo tedy jen otázkou času, kdy také představí své vlastní QLED TV. Na veletrhu IFA 2017 v Berlíně byla představena řada high-endových modelů TCL X2, která rovněž využívá LCD panely vylepšené o tzv. kvantové tečky pro vyšší jas a širší barevný prostor. Přesto si čínský výrobce jedno prvenství utrhl, jedná se totiž o první QLED TV na platformě Android TV od Googlu, neboť Samsung ve svých televizorech využívá vlastní Tizen OS. Zajímavé také je, že řada TCL X2 už byla jednou představena, a to na veletrhu CES 2017 pod označením QUHD TV…
 
 
Pokud překousneme marketingové hrátky s označením, jedná se o velmi solidní televizory srovnatelné minimálně s konkurenčními high-endovými LCD TV. Výrobce u nich využil „360stupňový design“, což v tomto případě znamená minimální rámečky okolo obrazovky. V nejtenčím bodě navíc televizor měří na tloušťku jen 7,9 mm. Modely z této řady budou dostupné v úhlopříčkách 55" a 65", přičemž všechny varianty podporují 4K rozlišení, vysoký dynamický rozsah (HDR) a chlubí se jasem až 800 nitů. Pod obrazovkou nalezneme integrovaný soundbar od společnosti JBL s 3.1 kanálovým zvukem.
 
Už zmiňovaný operační systém Android TV je přítomný ve verzi 6.0, ale přislíbena již byla aktualizace na Android 7.0. Předinstalovány budou aplikace Netflix a YouTube s podporou 4K HDR obsahu a chybět nebude ani integrovaná funkce Chromecastu. TCL X2 zamíří na vybrané evropské trhy, přičemž ceny prozatím nebyly zveřejněny.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Apple konečně vydal AirPlay 2. Jaké reproduktory ho podporují? Apple konečně vydal AirPlay 2. Jaké reproduktory ho podporují?
Po měsících napjatého očekávání byl zpřístupněn bezdrátový audio protokol Apple Airplay 2. Pro jeho využívání musíte mít zařízení iOS 11.4 či tvOS 11.4 a některý z podporovaných reproduktorů – přinášíme jejich seznam.
2.6.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Letošní Sony TV se naučily Dolby Vision Letošní Sony TV se naučily Dolby Vision
Na vybrané televizory Sony u roku 2018 míří aktualizace, která přidává podporu standardu Dolby Vision. Nový firmware přináší pár dalších drobných novinek, a to také na modely z předchozích let.
2.6.2018, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Nvidia Shield TV dostala velkou aktualizaci Shield Experience 7.0 Nvidia Shield TV dostala velkou aktualizaci Shield Experience 7.0
Nvidia aktualizovala Shield TV na Android Oreo a rovnou přidává svůj balíček novinek Shield Experience 7.0, který přináší hlavně přepracované uživatelské rozhraní s novou domovskou obrazovkou.
28.5.2018, aktualita, Jáchym Šlik
FreeSync míří na první televizory Samsung FreeSync míří na první televizory Samsung
Nedávno avizovaná podpora technologie AMD FreeSync u letošních televizorů se nyní stává skutečností. Aktualizace byla vydána pro první modely a přináší s sebou také variabilní obnovovací frekvenci.
27.5.2018, aktualita, Jáchym Šlik
LG ukázalo 77" flexibilní průsvitný OLED displej LG ukázalo 77" flexibilní průsvitný OLED displej
Společnost LG Display se pochlubila další zajímavou inovací. V Los Angeles ukázala velký OLED displej, který lze nejen ohýbat, ale také je průsvitný. Před uvedením na trh se ovšem výrobce poprat s jedním problémem.
27.5.2018, aktualita, Jáchym Šlik