www.tvfreak.cz
>
>
>

QLED TV nejen od Samsungu. TCL oznámilo řadu X2

QLED TV nejen od Samsungu. TCL oznámilo řadu X2
, , aktualita
Při spojení QLED TV se asi každému vybaví Samsung, televizory s touto technologií však nabídnou také další výrobci. TCL X2 je nová řada QLED TV s minimálními rámečky, soundbarem od JBL a Android TV.reklama
Letos na jaře vznikla QLED Alliance, která spojuje hned tři významné výrobce s cílem konkurovat OLED TV. Kromě Samsungu tuto organizaci tvoří také čínské společnosti HiSense a TCL, bylo tedy jen otázkou času, kdy také představí své vlastní QLED TV. Na veletrhu IFA 2017 v Berlíně byla představena řada high-endových modelů TCL X2, která rovněž využívá LCD panely vylepšené o tzv. kvantové tečky pro vyšší jas a širší barevný prostor. Přesto si čínský výrobce jedno prvenství utrhl, jedná se totiž o první QLED TV na platformě Anroid TV od Googlu, neboť Samsung ve svých televizorech využívá vlastní Tizen OS. Zajímavé také je, že řada TCL X2 už byla jednou představena, a to na veletrhu CES 2017 pod označením QUHD TV…
 
 
Pokud překousneme marketingové hrátky s označením, jedná se o velmi solidní televizory srovnatelné minimálně s konkurenčními hig-endovými LCD TV. Výrobce u nich využil „360stupňový design“, což v tomto případě znamená minimální rámečky okolo obrazovky. V nejtenčím bodě navíc televizor měří na tloušťku jen 7,9 mm. Modely z této řady budou dostupné v úhlopříčkách 55" a 65", přičemž všechny varianty podporují 4K rozlišení, vysoký dynamický rozsah (HDR) a chlubí se jasem až 800 nitů. Pod obrazovkou nalezneme integrovaný soundbar od společnosti JBL s 3.1 kanálovým zvukem.
 
Už zmiňovaný operační systém Android TV je přítomný ve verzi 6.0, ale přislíbena již byla aktualizace na Android 7.0. Předinstalovány budou aplikace Netflix a YouTube s podporou 4K HDR obsahu a chybět nebude ani integrovaná funkce Chromecastu. TCL X2 zamíří na vybrané evropské trhy, přičemž ceny prozatím nebyly zveřejněny.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
BenQ CineHome W1700: konečně levnější 4K projektor s HDR BenQ CineHome W1700: konečně levnější 4K projektor s HDR
Domácí projektory s nativním 4K rozlišením a podporou HDR pořád nepatří mezi nejdostupnější, situace se však zlepšuje. Dokazuje to také novinka od BenQ, která se bude prodávat za méně než 40 tisíc korun.
20.11.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Philips TV se zárukou 5 let? Využijte aktuální akce Philips TV se zárukou 5 let? Využijte aktuální akce
Pokud budete pod stromeček pořizovat nový televizor Philips s Ambilight, můžete získat prodlouženou pětiletou záruku. Stačí produkt zakoupit u některého z vybraných prodejců a do měsíce jej zaregistrovat na internetu.
20.11.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Toshiba prodala divizi televizorů čínskému HiSense Toshiba prodala divizi televizorů čínskému HiSense
Toshiba pokračuje v ořezávání své společnosti a zbavuje se divize Visual Solutions, která se zabývá také televizory. Novým vlastníkem je čínský výrobce HiSense, ale zatím není jasné, zda značku Toshiba zachová.
19.11.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon chce Prime Video zdarma, ale s reklamami Amazon chce Prime Video zdarma, ale s reklamami
Služba Amazon Prime Video by v budoucnu mohla mít bezplatnou verzi, která by obsahovala reklamy. Amazon navíc jedná také s filmovými studii či televizními stanicemi, takže by neměla být nouze o obsah třetích stran.
19.11.2017, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Vimeo začíná podporovat videa v HDR, brzy přidá 8K Vimeo začíná podporovat videa v HDR, brzy přidá 8K
Vimeo oznámilo, že začíná podporovat videa s vysokým dynamickým rozsahem, která si zatím mohou vychutnat třeba majitelé vybraných zařízení od Applu. Služba reaguje také na zvyšující se rozlišení, brzy proto umožní nahrát až 8K videa.
19.11.2017, aktualita, Jáchym Šlik