www.tvfreak.cz
>
>
>

QLED TV nejen od Samsungu. TCL oznámilo řadu X2

QLED TV nejen od Samsungu. TCL oznámilo řadu X2
, , aktualita
Při spojení QLED TV se asi každému vybaví Samsung, televizory s touto technologií však nabídnou také další výrobci. TCL X2 je nová řada QLED TV s minimálními rámečky, soundbarem od JBL a Android TV.reklama
Letos na jaře vznikla QLED Alliance, která spojuje hned tři významné výrobce s cílem konkurovat OLED TV. Kromě Samsungu tuto organizaci tvoří také čínské společnosti HiSense a TCL, bylo tedy jen otázkou času, kdy také představí své vlastní QLED TV. Na veletrhu IFA 2017 v Berlíně byla představena řada high-endových modelů TCL X2, která rovněž využívá LCD panely vylepšené o tzv. kvantové tečky pro vyšší jas a širší barevný prostor. Přesto si čínský výrobce jedno prvenství utrhl, jedná se totiž o první QLED TV na platformě Anroid TV od Googlu, neboť Samsung ve svých televizorech využívá vlastní Tizen OS. Zajímavé také je, že řada TCL X2 už byla jednou představena, a to na veletrhu CES 2017 pod označením QUHD TV…
 
 
Pokud překousneme marketingové hrátky s označením, jedná se o velmi solidní televizory srovnatelné minimálně s konkurenčními hig-endovými LCD TV. Výrobce u nich využil „360stupňový design“, což v tomto případě znamená minimální rámečky okolo obrazovky. V nejtenčím bodě navíc televizor měří na tloušťku jen 7,9 mm. Modely z této řady budou dostupné v úhlopříčkách 55" a 65", přičemž všechny varianty podporují 4K rozlišení, vysoký dynamický rozsah (HDR) a chlubí se jasem až 800 nitů. Pod obrazovkou nalezneme integrovaný soundbar od společnosti JBL s 3.1 kanálovým zvukem.
 
Už zmiňovaný operační systém Android TV je přítomný ve verzi 6.0, ale přislíbena již byla aktualizace na Android 7.0. Předinstalovány budou aplikace Netflix a YouTube s podporou 4K HDR obsahu a chybět nebude ani integrovaná funkce Chromecastu. TCL X2 zamíří na vybrané evropské trhy, přičemž ceny prozatím nebyly zveřejněny.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Evolveo Sigma T2: nový USB tuner připravený na DVB-T2 Evolveo Sigma T2: nový USB tuner připravený na DVB-T2
Evolveo představilo novou generaci svého televizního tuneru do USB, který umožňuje příjem digitálního vysílání DVB-T i DVB-T2 na počítači. K dispozici jsou pokročilé funkce, jako je možnost nahrávání pořadu, zatímco divák sleduje jeho jinou část.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Loewe uvádí svou nejlevnější OLED TV, patří do řady Bild 3 Loewe uvádí svou nejlevnější OLED TV, patří do řady Bild 3
Loewe rozšiřuje svou řadu televizorů Bild 3 o model s OLED obrazovkou. Bude sice levnější než dosavadní OLED TV této značky, ale rozhodně jej nemůžeme označit za cenově dostupný. A dočkali jsme se také přenosného Bluetooth repráčku Klang m1.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Sony uvedlo 4K videokamery s fázovým ostřením Sony uvedlo 4K videokamery s fázovým ostřením
Sony také inovovalo nabídku svých kamer a představilo trojici nových kamer schopných 4K záznamu, modely PXW-Z90V, HXR-NX80 a FDR-AX700. Nově podporují fázový autofokus a nechybí ani zpomalené videosekvence při 1000 fps.
Včera,  aktualita, Milan Šurkala
Canon představil 4K60p videokamery XF400 a XF405 Canon představil 4K60p videokamery XF400 a XF405
V nabídce videokamer značky Canon se objevily i další dva 4K modely XF400 a XF405. Ty umí natáčet 4K video i při 60 snímcích za sekundu. Potěší i velký 15× optický zoom a podpora zpomaleného videa.
17.9.2017,  aktualita, Milan Šurkala
GoPro Hero 6 Black poodhaluje své parametry i design GoPro Hero 6 Black poodhaluje své parametry i design
Není žádným tajemstvím, že GoPro připravuje další generaci své akční kamerky Hero. Její fotografie spolu s některými parametry a informacemi o dostupnosti se na internet dostala v předstihu.
16.9.2017,  aktualita, Jáchym Šlik