www.tvfreak.cz
>
>
>

QLED TV nejen od Samsungu. TCL oznámilo řadu X2

QLED TV nejen od Samsungu. TCL oznámilo řadu X2
, , aktualita
Při spojení QLED TV se asi každému vybaví Samsung, televizory s touto technologií však nabídnou také další výrobci. TCL X2 je nová řada QLED TV s minimálními rámečky, soundbarem od JBL a Android TV.
reklama
Letos na jaře vznikla QLED Alliance, která spojuje hned tři významné výrobce s cílem konkurovat OLED TV. Kromě Samsungu tuto organizaci tvoří také čínské společnosti HiSense a TCL, bylo tedy jen otázkou času, kdy také představí své vlastní QLED TV. Na veletrhu IFA 2017 v Berlíně byla představena řada high-endových modelů TCL X2, která rovněž využívá LCD panely vylepšené o tzv. kvantové tečky pro vyšší jas a širší barevný prostor. Přesto si čínský výrobce jedno prvenství utrhl, jedná se totiž o první QLED TV na platformě Android TV od Googlu, neboť Samsung ve svých televizorech využívá vlastní Tizen OS. Zajímavé také je, že řada TCL X2 už byla jednou představena, a to na veletrhu CES 2017 pod označením QUHD TV…
 
 
Pokud překousneme marketingové hrátky s označením, jedná se o velmi solidní televizory srovnatelné minimálně s konkurenčními high-endovými LCD TV. Výrobce u nich využil „360stupňový design“, což v tomto případě znamená minimální rámečky okolo obrazovky. V nejtenčím bodě navíc televizor měří na tloušťku jen 7,9 mm. Modely z této řady budou dostupné v úhlopříčkách 55" a 65", přičemž všechny varianty podporují 4K rozlišení, vysoký dynamický rozsah (HDR) a chlubí se jasem až 800 nitů. Pod obrazovkou nalezneme integrovaný soundbar od společnosti JBL s 3.1 kanálovým zvukem.
 
Už zmiňovaný operační systém Android TV je přítomný ve verzi 6.0, ale přislíbena již byla aktualizace na Android 7.0. Předinstalovány budou aplikace Netflix a YouTube s podporou 4K HDR obsahu a chybět nebude ani integrovaná funkce Chromecastu. TCL X2 zamíří na vybrané evropské trhy, přičemž ceny prozatím nebyly zveřejněny.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Sony WF6 a RF4: HDR i v kombinaci s Full HD Sony WF6 a RF4: HDR i v kombinaci s Full HD
HDR sice máme spojené především se 4K rozlišením, ale Sony opět dokazuje, že může fungovat také v kombinaci s Full HD. Na evropský trh zamíří dvě řady televizorů střední třídy bez Android TV.
17.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi Mi LED TV 4: pomalá expanze pokračuje Xiaomi Mi LED TV 4: pomalá expanze pokračuje
Xiaomi vstoupilo se svými televizory na indický trh, kde uvedlo jen 4,9 mm tenký model se 4K HDR, který doporučí vhodný obsah s využitím umělé inteligence. Také je k dispozici dálkový ovladač s Bluetooth.
17.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic oznámil LCD TV pro rok 2018 s HDR10+ Panasonic oznámil LCD TV pro rok 2018 s HDR10+
Přibližně měsíc po OLED TV představil Panasonic také svou letošní nabídku LCD TV. Všechny čtyři odhalené řady podporují formát HDR10+ a mohou očekávat aktualizaci přinášející dvě platformy pro hlasové ovládání.
15.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Nejmenší Android TV se vejde do „flashky“ Nejmenší Android TV se vejde do „flashky“
Na japonském trhu byla představena miniaturní Android TV, která se k televizoru připojuje přes HDMI. I přes malé rozměry zvládne přehrávat obsah ve 4K HDR a podporuje audio kodek aptX HD.
11.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik
VLC 3.0 podporuje Chromecast, 8K rozlišení a HDR10 VLC 3.0 podporuje Chromecast, 8K rozlišení a HDR10
Oblíbený multimediální přehrávač VLC vyšel ve verzi 3.0 „Vetinari“. Je to vůbec poprvé, co byla aktualizace vypuštěna pro všechny hlavní platformy najednou. A přináší hned několik významných novinek.
11.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik