Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Ptáme se za vás: Václava Fego o značce Porte

, , rozhovor
Ptáme se za vás: Václava Fego o značce Porte
Máme tu vyhodnocení posledního rozhovoru série Ptáme se za vás, kde pokládáte otázky osobnostem ze světa spotřební elektroniky. Tentokrát se týkaly společnosti 100Mega Distribution - odpovídal Václav Fego, produkt manažer značky Porte.
Ptáme se za vás: Václava Fego o značce Porte
Další rozhovor ze série Ptáme se za vás, v němž mohli pokládat otázky čtenáři TV Freaku, se týkal společnosti 100Mega Distribution. A kdo vlastně odpovídal?


Václav Fego se představuje


Ve firmě 100Mega Distribution s.r.o. pracuji jako produkt manažer, vývojář, kontrolor a supervisor značky PORTE. Z původního zaměření na MP3 a MP4 produkty se snažím přeorientovat projekt na produkty, které jsou svými vlastnostmi na trhu výjimečné. Ať jsou to chladiče, či stojany pod notebooky, Set-Top-Boxy, atd. Ve volném čase se věnuji modelářství, létání na UL a větroních, jízdě na motocyklu a své přítelkyni.
Václav Fego, produktový manažer značky Porte, 100Mega Distribution


O společnosti 100Mega Distribution


Společnost 100Mega Distribution s.r.o. je ryze česká firma se sídlem v Brně, která distribuuje široký sortiment produktů z oblasti výpočetní a komunikační techniky a vyrábí osobní počítače pod vlastními registrovanými ochrannými známkami HAL3000, Phantom a HALBOOK.

Dnes se právem řadíme mezi nejvýznamnější distributory na českém trhu a tuzemské výrobce počítačových sestav. Stabilita naší společnosti na trhu je deklarována již po několik let pravidelným meziročním nárůstem v obratu i zisku.

Jak šlo pokládat otázky?


Po dobu 7 dní bylo možné pomocí psát otázky na našem fóru, kde je mohli ostatní registrovaní čtenáři hodnotit. Po týdnu redakce vybrala 10 otázek s nejlepším skóre, přidala případně vlastní otázky a zaslala je k zodpovězení.

1. otázka od: husky14


Firma Porte nepatří v našich krajích zrovna mezi nejznámější. Jsou její výrobky z hlediska kvality, počtu reklamací srovnatelné s předními světovými výrobci HW?


Václav Fego: Zatím nepatří mezi nejznámější, ale brzy určitě bude. Procento reklamací určitě nepřekračuje srovnatelné značky. Snažíme se před startem distribuce maximálně otestovat kvalitu a funkčnost a tím předejít problémům po dovozu.

2. otázka od: husky14


Nabízí firma Porte nějaké zvláštní výhody, které by jí pomohly v boji s konkurencí? Může nabídnout např. výhodnější ceny, prodlouženou záruku, nebo jiné nadstandardní služby?


Václav Fego: Ano, produkty samotné. Jen cenami určitě nechceme s konkurencí bojovat. Snažím se vybrat výrobky spíše podle kvality zpracování, designu, funkcionality, než jen podle ceny. Nadstandardní službou můžeme nazvat možnost uvedení dealera na našich webových stránkách. Recenze v periodikách odkazují na naši stránku, kde si koncový zákazník může podle daného regionu najít svého obchodníka v okolí. Nesnažíme se prodávat své produkty strategií Push, ale spíše přitáhnout zákazníkovu pozornost a vzbudit v něm zájem o produkt.

3. otázka od: igor


Zkuste mě vlastními slovy přesvědčit, proč bych si měl koupit právě výrobek (např. set-top box) firmy Porte. Jaké mi může nabídnout výhody proti konkurenci?


Václav Fego: DTT6720 je prvním produktem za zajímavou cenu, který umí zobrazovat HD DVB-T programy šířené v Multiplexu 4. Společně s HDMI výstupem je ideálním doplňkem k televizorům podporujících vysoké rozlišení. DTT1602 zaujmou svým designem, skvěle propracovanou češtinou (prý jako od Palackého  ) a dílenským zpracováním.

4. otázka od: Ivo Mašek


Spolupracujete nějakým způsobem se společnostmi, které vyrábí produkty, jimiž pak osazujete např. počítače HAL3000?


Václav Fego: Zatím ne.

5. otázka od: Ivo Mašek


Jestli se nepletu, tak máte pobočky v Praze, Plzni, Ostravě a Českých Budějovicích. Přibude nějaké vaše zastoupení v Ústeckém, nebo Libereckém kraji?


Václav Fego: Nezapomínejme na centrálu v Brně. Ústecký a Liberecký kraj pokrýváme našimi partnery.

6. otázka od: Petr


Prodáváte jak produkty týkající se provozu PC, tedy hardware i software, tak i produkty spotřební elektroniky, jako např. televizory, mobilní telefony, fotografické přístroje apod. Není to pro firmu (obzvláště v dnešní době celosvětové hospodářské krize) přítěží, zabývat se tak širokým spektrem produktů?


Václav Fego: Při dobrém plánování nákupu to není až tak velký problém. V dnešní době se musí každý ohánět aby se udržel na trhu. Powerbally zatím do sortimentu zavádět nebudeme.

7. otázka od: Martin


Zaujala mě Vaše záliba v modelaření, protože se mu ve volných chvílích taky věnuji. V jaké konkrétní oblasti se pohybujete a máte již za sebou třeba nějaké úspěchy?


Václav Fego: Jsem modelářem již od útlého věku, kdy jsem začal s balsovými modely. Paradoxně jsem největšího úspěchu dosáhl při stavbě svého třetího modelu, kdy jsme stavěli s tátou nachlup stejný a ten můj doletěl dál. Se zlepšením dostupnosti vybavení jsem přešel na RC motorová letadla, odskočil si do „dospělých větroňů a UL letadel“ a teď trávím čas s RC auty na Nitro pohon. Kdo si hraje, nezlobí.

8. otázka od: Karel


Firma Porte je pro mě docela neznámá. Mohl byste o firmě Porte říci něco bližšího?


Václav Fego: Firma PORTE jako taková neexistuje. Bavíme se zde spíše o značce. Tu jsem přebral po kolegovi, kterého pohled na složení sortimentu byl zaměřen spíše na MP3/4 přehrávače. Já se snažím z naší značky vybudovat synonymum pro produkty, které mají něco navíc a něčím vynikají, vybočují z řady. Cenou, funkcemi, designem, kvalitou provedení. To znamená, že ne všechny produkty na sobě musejí mít značku, nebo design PORTE. Už jen samotné zařazení do stromu sortimentu by mělo časem zákazníky upozornit na „špek v sortimentu“. Je před námi stále ještě dlouhá cesta, ale věřím že to zvládneme a podaří se nám dostat do podvědomí zákazníků.

9. otázka od: Fanthomas88


Jak dlouho pracujete u firmy 100Mega a na jakých pozicích jste už pracoval?


Václav Fego: Pro firmu 100Mega pracuji vice jak 5 let. Do naší firmy jsem nastoupil jako product manager. Před přechodem k zaměření na značku Porte jsem se staral o spoustu dalších značek, zaváděl nové, dnes úspěšné značky, do sortimentu. Svou prací jsem byl spíš takový vizionář a zakladatel zajímavých produktů. Časem jsme si řekli, že bychom mohli zajímavé produkty slučovat pod stejným jménem, a proto dnes dávám odpovědi na otázky jako product manager značky Porte.

10. otázka od: Fanthomas88


Na stránkách 100Mega je uvedeno, že po Praze a Brně dopravujete zboží do 180 minut. Plánuje vaše firma do budoucna toto zavést i v ostatních městech, kde má své pobočky?


Václav Fego: Neplánujeme, v Plzni, Ostravě ani V Českých Budějovicích zatím o tuto službu není takový zájem, abychom mohli s dodavateli kurýrních služeb vyjednat příznivé ceny ani ze strany obchodu takovéto požadavky zatím nezazněly.

Závěrem


Tímto za redakci TVF děkuji panu Fego za zodpovězení všech otázek.

Karel Polívka
šéfredaktor TV Freaku