Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ptáme se za vás: Matúš Výbošťok z BenQ

30.11.2011, Karel Polívka, rozhovor
Máme tu vyhodnocení posledního rozhovoru série Ptáme se za vás, kde pokládáte otázky osobnostem ze světa spotřební elektroniky. Tentokrát se týkaly společnosti BenQ - odpovídal Matúš Výbošťok, Teamleader, Sales Manager CZ/SK.
Další rozhovor série Ptáme se za vás, v němž mohli pokládat otázky čtenáři TV Freaku, se týkal společnosti BenQ. A kdo vlastně odpovídal?


Matúš Výbošťok se představuje


Matúš Výbošťok (1976) pracuje ve společnosti BenQ od roku 2006. Nejprve zastával funkci Product Managera, následně se vypracoval na Sales Managera a od 1.2. 2010 zastává pozici Teamleadera - Sales Managera CZ/SK. Své zkušenosti získal ve společnosti Ben International, kde pracoval devět let jako Regional Manager. Byl by rád, kdyby se otázky týkaly monitorů BenQ (zejména nového monitoru RL2240H) a projektorů BenQ (ať už do škol nebo pro domácí promítání).
Matúš Výbošťok, Teamleader, Sales Manager CZ/SK v BenQ.


O společnosti BenQ Corporation


BenQ Corporation, přední dodavatel síťových lifestyle digitálních zařízení, je všestranná společnost, která vyniká zejména v oblasti designu produktů, zobrazovacích technologií a mobilních technologií.BenQ nabízí bezkonkurenční šíři a hloubku lifestyle produktů a integrovaných technologií napříč platformami v duchu hesla značky „Bringing Enjoyment and Quality to Life“, včetně digitálních projektorů, LCD monitorů, notebooků, netbooků, All-in-One PC, LCD displejů, digitálních fotoaparátů, paměťových zařízení, čteček e-knih, mobilních telefonů, paměťových médií a zařízení standardu HID, jako jsou například myši a klávesnice.

Jak šlo pokládat otázky?


Po dobu 7 dní bylo možné pomocí psát otázky na našem fóru, kde je mohli ostatní registrovaní čtenáři hodnotit. Po týdnu redakce vybrala 10 otázek s nejlepším skóre, přidala případně vlastní otázky a zaslala je k zodpovězení.

1. otázka od: Ivo Mašek


Zaujal mě BenQ M23, velice zajímavý produkt pro široké použití. Budou se v tomto segmentu vyrábět další podobné produkty?


Matúš Výbošťok: Ano, budeme pokračovat s digitálními kamerami. Nástupce modelu bude DV M25 s 8x zoomem a lepší kvalitou obrazu.

2. otázka od: Ivo Mašek


BenQ vyrábí tzv. TV monitory. V prodeji jsou dvě řady (E, ML). Rozšíří se tato řada o další modely? (tyto "tv monitory" jsou dost populární). Nechce firma také vstoupit do oblasti výroby klasických TV?


Matúš Výbošťok: Ne, nebudeme dělat klasické TV, trh je poměrně nasycený již dobře zavedenými značkami a my se soustředíme na naše stěžejní typy produktů, což jsou projektory, monitory a digitální fotoaparáty.

3. otázka od: Pitomec


V produktech firmy BenQ chybí LCD monitory s rozlišením 1920x1200 a taktéž chybí LCD monitory s televizním tunerem. Plánuje se toto uvést na trh a případně kdy?


Matúš Výbošťok: V současné době se zaměřujeme na Full HD rozlišení 1920 * 1080 pro monitory nad 20". Také stále rozšiřujeme naše portfolio monitorů s LED podsvícením. Nové produkty s dalším rozlišením očekáváme příští rok.

4. otázka od: Jakub Doležal


Plánuje BenQ uvést modely s úhlopříčkou 27" až 30" s rozlišením 2560x1600, nebo se spíše bude držet menších panelů a rozlišení 1920x1080?


Matúš Výbošťok: BenQ sice nedávno představil 3 nové řady 27" monitorů (GL2750HM, G2750 a EW2730/EW2730V), ale jelikož má velké výrobní kapacity, mohou v roce 2012 přijít další nové produkty (uvedení novinek na evropský trh je však založeno na jeho požadavcích). Full HD panely jsou teď obecně předmětem našeho zájmu a mohou být k dispozici i pro menší velikosti monitorů.

5. otázka od: Jakub Doležal


Plánuje BenQ v brzké době použít IPS panely? Zejména pak cenově dostupnější eIPS.


Matúš Výbošťok: BenQ zvažuje používání nových technologií s ohledem na aktuální požadavky uživatelů. V závislosti na vyspělosti technologií představí nové produkty tehdy, jakmile pro ně nastane vhodná doba.

6. otázka od: Jakub Doležal


Jak hodnotíte prodeje monitoru BenQ XL2410T? Přijala jej hráčská komunita a plánujete případné další nástupce?


Matúš Výbošťok: Jelikož si BenQ uvědomuje, že profesionální hráči mají bohaté zkušenosti a dobré povědomí o zobrazovacích zařízeních, byl monitor BenQ XL2410T vytvořen ve spolupráci s hráči a právě pro hráče. Monitor má líbivý design a zajímavé funkce pro herní nadšence.

Tento rok jsme sponzorovali několik herních akcí, včetně české kvalifikace pro finále ESWX v Paříži (říjen 2011). Od uživatelů, kteří monitor XL2410T vyzkoušeli, máme velmi pozitivní zpětnou vazbu.

Nástupce modelu je právě uváděn na trh, jde o model XL2420T. Byl opět vývíjen s několika hráčskými legendami Counter-Strike a má vylepšené funkce. Jde např. o nový Black eQualizer pro zlepšenou viditelnost, speciálně navržený S Switch pro rychlé ovládání a navigaci nebo intuitivní uživatelské rozhraní pro snadnou orientaci.

7. otázka od: Jakub Doležal


Jak vnímá BenQ technologii OLED? Pracujete již s nějakými prototypy, nebo se stále nepodařilo překonat veškerá úskalí této technologie?


Matúš Výbošťok: BenQ zvažuje používání nových technologií s ohledem na aktuální požadavky uživatelů. V závislosti na vyspělosti technologií představí nové produkty tehdy, jakmile pro ně nastane vhodná doba.

8. otázka od: Karel Polívka


Monitor BenQ RL2240H výrobce předurčuje především pro hráče real-time strategií. Co to vlastně znamená? Můžete popsat podrobněji funkce, které mají u tohoto monitoru zlepšit hraní právě strategií a důvody, proč by měly být skutečným přínosem?


Matúš Výbošťok: Díky spolupráci s herním týmem STARTALE měl BenQ při vývoji cennou zpětnou vazbu ohledně detailů, které jsou pro hráče zásadní. Např. monitor RL2240H má technologii Black eQualizer, která spočívá v takovém zpracování barev, aby byly dobře vidět podrobnosti i v hodně tmavých prostředích. Black eQualizer umožňuje zvýšit jas monitoru, aniž by došlo k přeexponování světlých odstínů. Díky tomu dochází k zachování detailů i v případě přechodu do různých prostředí, aniž by došlo k nějaké dezorientaci. BenQ také pracoval s herním týmem STARTALE na vývoji režimu RTS, který je uzpůsobený pro hraní RTS her.

Během vývoje produktu a testovacích fází se produktový tým BenQ a hráči STARTALE mnohokrát sešli kvůli ladění monitoru RL2240H pro dosažení pokud možno co nejlepších výsledků.

Funkce Display Mode a Smart Scaling umožňují změnit zobrazení monitoru podle individuálních požadavků. Display Mode lze využít pro volbu 4 velikostí obrazu: 17 "(4:3), 19" (4:3), 19 "W (16:10) a 21,5" W (16:9). Funkce Smart Scaling umožňuje ruční změnu velikosti obrazu do jakýchkoli rozměrů.

9. otázka od: Karel Polívka


Co si myslíte o 3D technologii zobrazování v oblasti monitorů pro osobní počítače a jaké má BenQ plány v tomto směru? Vzhledem ke stále mizivému zastoupení takovýchto monitorů na trhu se dá usuzovat, že je to způsobeno nezájmem u uživatelů. Neberme teď v potaz televizory, zaměřme se jen na monitory pro osobní počítače.


Matúš Výbošťok: 3D je určitě trend, ale my se na něj moc nezaměřujeme. Monitor XL2420T má certifikaci NVIDIA ® 3D Vision ™ pro poskytnutí Full HD 3D zážitku při hraní a sledování filmů. Dále disponuje technologií NVIDIA 3D LightBoost ™ pro zesvětlení obrazovky až na dvojnásobek původní hodnoty jasu pro živější obraz.

Vidíme však více požadavků na 3D projektory - především pro segment vzdělávání pro zajištění interaktivní výuky. To je důvod, proč některé z našich 3D projektorů nabízí DLP ® Link ™ 3D projekci. Učitelé tak mají bohatší možnosti pro reprezentaci učiva, kde je důležitá názornost - např. ukázka složení organismů nebo pitva živočichů tak může získat díky 3D grafice zcela jiný rozměr (a to doslova). Dalším příkladem mohou být virtuální exkurze do vzdálených končin našeho světa.

10. otázka od: Karel Polívka


Který projektor BenQ patří na českém trhu mezi nejvíce prodávané a proč tomu tak je?


Matúš Výbošťok: Nejprodávanějším projektorem BenQ je v ČR interaktivní model MP780ST určený primárně do školství, který je právě v těchto dnech nahrazován novým modelem MP780ST+ s vylepšenými parametry. V segmentu prezentačních projektorů je to model MX660p, který v sobě slučuje skvělé parametry a přijatelnou cenu. Momentálně je nabízen v akci s projekčním plátnem zdarma. A v oblasti projektorů pro domácí kino je to HD Ready model W710ST, který je prvním Home Cinema DLP projektorem s technologií krátké vzdálenosti na světě, a jenž je v rámci vánočního prodeje nabízen i v setu s herní konzolí Microsoft Xbox + Kinect.

Závěrem


Tímto děkujeme panu Výbošťokovi za zodpovězení všech otázek.

Redakce TV Freaku