Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

První obrazovka Samsung 3D Cinema LED byla instalována ve Švýcarsku

30.3.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Ve švýcarském Curychu byl zprovozněn první kinosál, který místo projektoru využívá obrazovku 3D Cinema LED. Diváci si mohou užít film ve 3D a 4K HDR, výsledný obraz se potom skládá z 9 milionů pixelů.
Samsung chce v kinosálech velké obrazovky Cinema LED místo projektorů. První tři byly instalovány v několika asijských městech. Evropské premiéry se technologie dočkala ve švýcarském Curychu, kde byla navíc vůbec poprvé na světě využita obrazovka 3D Cinema LED určena i pro používání s 3D brýlemi. Divákům by měla nabídnout stejnou obrazovou kvalitu bez ohledu na to, ve které části kinosálu sedí. Film na 3D Cinema LED si mohou vychutnat návštěvníci curyšského multikina Arena Cinemas Sihlcity.
 
 
Obrazovka, která je široká skoro 10,3 m a vysoká 5,4 m, se skládá z devíti milionů pixelů. Zvládne vykreslit obsah ve 4K rozlišení (4096 x 2160 pixelů) a vysokém dynamickém rozsahu HDR. Navíc byla certifikována sdružením Digital Cinema Initiatives (DCI) Jihokorejský výrobce slibuje až desetkrát vyšší jas ve srovnání s běžnými kinematografickými standardy, které nabízejí projektory. 3D Cinema LED má navíc velmi štíhlou konstrukci, takže bylo možné odstranit promítací místnost a uvolněný prostor využít pro další sedadla. O zvukový zážitek se stará technologie JBL Professional od společnosti Harman.
 
Zdroj: Tisková zpráva