www.tvfreak.cz
>
>
>
>

První obrazovka Samsung 3D Cinema LED byla instalována ve Švýcarsku

První obrazovka Samsung 3D Cinema LED byla instalována ve Švýcarsku
, , aktualita
Ve švýcarském Curychu byl zprovozněn první kinosál, který místo projektoru využívá obrazovku 3D Cinema LED. Diváci si mohou užít film ve 3D a 4K HDR, výsledný obraz se potom skládá z 9 milionů pixelů.
K oblíbeným
reklama
Samsung chce v kinosálech velké obrazovky Cinema LED místo projektorů. První tři byly instalovány v několika asijských městech. Evropské premiéry se technologie dočkala ve švýcarském Curychu, kde byla navíc vůbec poprvé na světě využita obrazovka 3D Cinema LED určena i pro používání s 3D brýlemi. Divákům by měla nabídnout stejnou obrazovou kvalitu bez ohledu na to, ve které části kinosálu sedí. Film na 3D Cinema LED si mohou vychutnat návštěvníci curyšského multikina Arena Cinemas Sihlcity.
 
 
Obrazovka, která je široká skoro 10,3 m a vysoká 5,4 m, se skládá z devíti milionů pixelů. Zvládne vykreslit obsah ve 4K rozlišení (4096 x 2160 pixelů) a vysokém dynamickém rozsahu HDR. Navíc byla certifikována sdružením Digital Cinema Initiatives (DCI) Jihokorejský výrobce slibuje až desetkrát vyšší jas ve srovnání s běžnými kinematografickými standardy, které nabízejí projektory. 3D Cinema LED má navíc velmi štíhlou konstrukci, takže bylo možné odstranit promítací místnost a uvolněný prostor využít pro další sedadla. O zvukový zážitek se stará technologie JBL Professional od společnosti Harman.
 
Zdroj: Tisková zpráva
reklama
Nejnovější články
Plex spouští "bezplatnou" streamovací službu, počítejte s reklamami Plex spouští "bezplatnou" streamovací službu, počítejte s reklamami
Na trhu streamovacích služeb je poslední dobou pěkně narváno a máme tu dalšího hráče. Služba Plex rozšiřuje svou nabídku právě o streamování filmů, seriálů a dokumentů, navíc takřka bezplatně. Budou tu totiž reklamy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
No Time To Die s Jamesem Bondem má první trailer No Time To Die s Jamesem Bondem má první trailer
V příštím roce nás čeká další bondovka s pořadovým číslem 25. Současně je pátou, kde se zahraje Daniel Craig. Objeví se tu nová záporná postava Rami Maleka, vrátí se ale také Christopher Waltz.
5.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Black Widow od Marvela dostává první trailer Black Widow od Marvela dostává první trailer
Film Black Widow na sebe nechá sice čekat ještě zhruba půl roku, ale Marvel Studios už konečně zveřejňují první trailer. Postava Natalie Romanoff se tak konečně dočká svého vlastního sólo filmu.
3.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři aktivují obětem zrušené předplatné Netflixu Hackeři aktivují obětem zrušené předplatné Netflixu
Možnost snadné reaktivace zrušeného účtu na Netflixu se vymstila několika uživatelům této streamovací služby. Hackeři, kteří nabourali jejich jen částečně neaktivní účty, je totiž zpětně aktivovali a uživatelé platí jiným za služby, které nevyužívají.
1.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Star Wars: Vzestup Skywalkera téměř vyzrazen, scénář se objevil na eBay Star Wars: Vzestup Skywalkera téměř vyzrazen, scénář se objevil na eBay
Herec John Boyega mohl způsobit pořádný problém. Kvůli jeho nepozornosti se málem celý scénář ke Star Wars: The Rise of Skywalker dostal na veřejnost. Objevil se totiž v prodeji na aukčním serveru eBay.
29.11.2019, aktualita, Milan Šurkala