www.tvfreak.cz
>
>
>
>

První obrazovka Samsung 3D Cinema LED byla instalována ve Švýcarsku

První obrazovka Samsung 3D Cinema LED byla instalována ve Švýcarsku
, , aktualita
Ve švýcarském Curychu byl zprovozněn první kinosál, který místo projektoru využívá obrazovku 3D Cinema LED. Diváci si mohou užít film ve 3D a 4K HDR, výsledný obraz se potom skládá z 9 milionů pixelů.
K oblíbeným
reklama
Samsung chce v kinosálech velké obrazovky Cinema LED místo projektorů. První tři byly instalovány v několika asijských městech. Evropské premiéry se technologie dočkala ve švýcarském Curychu, kde byla navíc vůbec poprvé na světě využita obrazovka 3D Cinema LED určena i pro používání s 3D brýlemi. Divákům by měla nabídnout stejnou obrazovou kvalitu bez ohledu na to, ve které části kinosálu sedí. Film na 3D Cinema LED si mohou vychutnat návštěvníci curyšského multikina Arena Cinemas Sihlcity.
 
 
Obrazovka, která je široká skoro 10,3 m a vysoká 5,4 m, se skládá z devíti milionů pixelů. Zvládne vykreslit obsah ve 4K rozlišení (4096 x 2160 pixelů) a vysokém dynamickém rozsahu HDR. Navíc byla certifikována sdružením Digital Cinema Initiatives (DCI) Jihokorejský výrobce slibuje až desetkrát vyšší jas ve srovnání s běžnými kinematografickými standardy, které nabízejí projektory. 3D Cinema LED má navíc velmi štíhlou konstrukci, takže bylo možné odstranit promítací místnost a uvolněný prostor využít pro další sedadla. O zvukový zážitek se stará technologie JBL Professional od společnosti Harman.
 
Zdroj: Tisková zpráva
Nejnovější články
Marvel prozradil názvy filmů a doby uvedení Phase 4 Marvel prozradil názvy filmů a doby uvedení Phase 4
Marvel Studios si chystají další fázi svých komiksů. Čtvrtá fáze (Phase 4) se chystá na příští rok a na Comic-Conu bylo už i oznámeno, jakých filmů se dočkáme, kdy to bude a také kdo v nich bude hrát.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Avengers: Endgame překonal Avatar jako nejvýdělečnější film všech dob Avengers: Endgame překonal Avatar jako nejvýdělečnější film všech dob
Nejvýdělečnějším filmem všech dob byl dlouhou dobu Avatar. To se ale nyní mění a v Marvelu udělali vše pro to, aby se to změnilo. Dokonce vydali delší verzi Avengers: Endgame, aby modrásky překonali. Což se podařilo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
The Witcher (Zaklínač) od Netflixu má první trailer The Witcher (Zaklínač) od Netflixu má první trailer
Jedním z nejvíce očekávaných seriálů letošního roku je The Witcher (Zaklínač), který připravuje streamovací služba Netflix. Na Comic-Conu v San Diegu byl nyní ukázán také první trailer pro připravovaný seriál.
21.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
HBO ovládlo nominace na ceny Emmy 2019 HBO ovládlo nominace na ceny Emmy 2019
Televizní stanice HBO letos překonala Netflix a odnesla si nejvíce nominací na televizní ceny Emmy 2019. Celkově šlo o 137 nominací, přičemž naprostou jedničkou zde byl legendární seriál Game of Thrones.
19.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Netflixu se přestává dařit, utíkají mu američtí diváci Netflixu se přestává dařit, utíkají mu američtí diváci
Streamovací služba Netflix měla za sebou celou řadu úspěchů, ale pro tentokrát to úplně nevyšlo. Nárůst platících diváků byl o polovinu menší, než se čekalo a v USA došlo dokonce až k poklesu.
19.7.2019, aktualita, Milan Šurkala