Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

První domácí 3D Full HD projektor BenQ

31.1.2012, Jan Vítek, aktualita
Společnost BenQ si jako jeden z nejznámějších výrobců používajících technologii DLP připravila svůj první projektor s rozlišením Full HD a 3D zobrazením, který je určen pro domácnosti. Jedná se o model W7000, který si nyní krátce představíme.
Nejnovější projektor společnosti BenQ s označením W7000 je tedy určen spíše pro náročnější uživatele, kteří nebudou váhat s výdajem 55000 Kč bez daně. Za to dostanou rozlišení Full HD ve 3D, přičemž ve spojitosti s tím můžeme zmínit udělený certifikát TUV Rheinland 3D Full HD.

Dále nám BenQ W7000 nabídne technologii DLP Link, kontrastní poměr až 50000:1, jas 2000 ANSI lumenů a barevnou škálu Rec. 709. Pak tu je funkce BrilliantColor pro lepší zobrazení barev, osvětlovací technologie VIDI, rozhraní HDMI 1.4a a vůbec celý optický systém optimalizovaný pro vysoké rozlišení. BenQ zmiňuje také objektiv složený výhradně ze skleněných elementů a zkonstruovaný přímo pro zmíněnou barevnou škálou.

Uživatel sám si bude moci přizpůsobit odstíny i teplotu barev, kontrast, jas a vyvážení bílé, při samotné instalaci projektoru také polohu čočky a zcela nakonec zmíníme certifikaci ISFccc. To znamená, že si budeme moci nechat projektor kalibrovat tak, aby v daném prostředí poskytl co nejlepší obraz.

Zdroj: TZ BenQ