Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Průhledné LCD Samsung už v létě

31.5.2011, Pavel Zubatý, aktualita
Představte si nenápadný obchůdek s botami, jakých jsou v každém městě desítky. Normálně si jej všímá málokdo. Dnešek je ale jiný – lidé se zastavují, někteří dokonce fotí. Ošuntělou výlohu oživil poutač ve formě průhledného LCD firmy Samsung.
Přenesme se zpět do současnosti, ale jenom o pár měsíců. Titulní odstavec vystihuje ideu korejského giganta ohledně využití jeho nového produktu – průhledného LCD monitoru, jehož prototyp byl představen už před rokem. Na letošní konferenci SID 2011 už následoval hotový počítačový LCD monitor s úhlopříčkou 22 palců.


Průhledný 22“ monitor a kytice v pozadí (zdroj: engadget.com).

Dodávky těchto monitorů už opustily sklady výrobce a putují k prvním prodejcům. První průhledný monitor tak má být v prodeji už ve třetím kvartálu tohoto roku. Cílovou skupinou pak mají být především majitelé obchodů, protože průhledný monitor je doslova stvořený k reklamě (do výlohy nebo pro promítání různých spotů), pro zatím.
 


Samotný LCD panel je sice průhledný, ale ne 100%. Část světla není propouštěna, takže objekty za obrazovkou vypadají tmavší, než ve skutečnosti jsou. Jednotlivé modely také mohou obsahovat podsvětlení (nejspíš Edge LED s LED diodami na okrajích), i když se bez něj obejdou. Víc se však očekává od OLED panelů, které vypadají i v průhledné verzi lépe než obdobné LCD (jak už Samsung předvedl před rokem na SID 2010).

Zdroj: Flatpanels HD