www.tvfreak.cz
>
>
>

Projektorové novinky Hitachi

Projektorové novinky Hitachi
, , aktualita
Společnost Hitachi si připravila celou novou rodinu LCD projektorů, které nabízí především krátkou a ultrakrátkou projekční vzdálenost a také možnost širokoúhlého promítání a zapojení do sítě. Podívejme se tedy na to, co všechno tyto novinky obnáší.
K oblíbeným
reklama
Hitachi Digital Media Group si připravila novinky, jež mají přinést jasný obraz s úhlopříčkou 80 palců (přes 203 centimetry) bez vržených stínů na vzdálenosti 82 až 93 cm. Kombinují také inovace v přímé projekci na krátkou vzdálenost nebo zrcadlovou technologii. Celkem se dočkáme třech modelů určených speciálně pro vzdělávací účely a pak dalších třech víceúčelových modelů. Dva z nich (CP-D10 a CP-DW10N) však již na trhu figurují delší dobu.


Hitachi CP-D10

Podniky si mohou do své výbavy zakoupit základní model XGA CP-D10 nebo síťový projektor WXGA CP-DW10N. Oba podporují přímou projekci prostřednictvím jediné nastavitelné plastikové čočky a vzdálenosti projekce těchto modelů pro 80” obraz jsou 93 cm, resp. 86 cm. Další model CP-AW100N také podporuje napojení na síť a disponuje systémem zrcadlové projekce, jenž dále snižuje vzdálenost projekce na 82cm. Všechny tři modely je možné umístit na stůl, na strop, nebo na stěnu pomocí příslušných držáků.


Hitachi CP-D10

Vzdělávací instituce se mohou poohlédnout po dvou typech s přímou projekcí a XGA rozlišením - ED-D10N a oranžový ED-D11N - a pak je tu typ se zrcadlovou projekcí a rozlišením WXGA ED-AW100N. Uživatelé si budou moci zapnout pomocné mřížky pro snadnější psaní i kreslení na bílých tabulích a rovněž i denní mód pro jasné, barevné a dobře viditelné projekce ve světlém prostředí. Všechny projektory mají kontrast 400:1, světelný tok 2000 lumenů a vzdělávací modely jsou po stránce jasu a výkonu navrženy v souladu se standardy BECTA. V Eco módu činí hlučnost nových projektorů 28 dB a pro bezpečnost tu je třeba zámek na heslo, detektory pohybu a bezpečnostní páky.

Dále Hitachi mluví o svých snahách ohledně snižování celkových nákladů na pořízení a používání (TCO) a také snížení negativního dopadu na životní prostředí. Zde lze zmínit hybridní filtry s čisticím cyklem 4000 hodin, což je rovněž předpokládaná životnost lampy v Eco módu. K tomu patří i nové výrobní a balicí postupy vyvinuté ke snížení množství chemikálií a CO2 používaných při produkci a převozu projektorů.

Projektor Hitachi CP-D10 je v Evropě k dostání od října 2009 a prodej modelu CP-DW10N od prosince, takže jde o již zavedené produkty. Ostatní modely však byly připraveny na začátek tohoto roku.

Zdroj: TZ Hitachi
reklama
Nejnovější články
Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile
Streamovací služba Netflix možná bude mít ještě širší záběr něž dnes. Poslední události totiž napovídají tomu, že by mohla přijít se systémem streamování her. Zda to bude obdoba Apple Arcade nebo něčeho podobného, to ukáže až čas.
16.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus
Marvelovka Black Widow se Scarlett Johansson se konečně dostala do kin. Nebylo to ale jenom tam. Současně byla uvedena i na streamovací službu Disney Plus, kde zaznamenala velký divácký úspěch.
12.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Netflix přivítá letní prázdniny hororovou trilogií Ulice strachu s herci ze Stranger Things, polské mysteriózní krimi Bažina 1997 nebo příběh odehrávající se v době černobylské havárie. Přijde také nová řada reality show Too Hot to Handle.
2.7.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny
Panasonic oznámil nový laserový projektor PT-FRQ50 pro plynulý a detailní obraz. Díky upscalingu umí vytvořit obraz v rozlišení až 4K. S tímto projektorem se ovšem nesetkáte v obývacích, určen je hlavně pro firemní zákazníky.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR
Platforma HBO Max se objevilo ve 39 nových oblastech Latinské Ameriky a Karibiku. Diváci budou mít možnost zvolit i nový mobilní plán s nižší cenou. Do Evropy se náhrada za HBO GO rozšíří později v roce 2021.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik