Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Projektor Panasonic MZ882 nabídne 8200 lumenů a o 8,7 % zvýšenou efektivitu

5.2.2024, Milan Šurkala, aktualita
Projektor Panasonic MZ882 nabídne 8200 lumenů a o 8,7 % zvýšenou efektivitu
Technologie projektorů se dále posouvají a nový model Panasonic MZ882 sází především na udržitelnost. Zvyšuje tak účinnost, snižuje spotřebu, přitom dokáže nabídnout vysoký světelný tok 8200 lumenů.
Poslední roky jsou hodně ve znamení starosti o životní prostředí a o udržitelnosti. V této oblasti se snaží zapracovat i nový projektor Panasonic MZ882. Ten vylepšuje optický engine oproti MZ880 a účinnost systému (lumeny na watt) se zvýšila o 8,7 %, což znamená také nižší spotřebu při stejném osvětlení. Současně tu máme funkci automatického zapnutí při detekci signálu i minimalizaci toho, aby byl projektor neustále v chodu. ECO filtr lze umýt a použít dvakrát, lampa má životnost na standardních 20 tisíc hodin. Projektorová jednotka navíc obsahuje 10 % recyklované pryskyřice.
 
Tento projektor je určen zejména pro vzdělávání a pracoviště. Dosahuje totiž velmi vysokého světelného toku 8200 lumenů, což by mělo zajistit slušný obraz i za silnějšího okolního osvětlení. Dynamický kontrast může dosahovat až 3M:1. O analýzu obrazu a další úpravu se stará Detail Clarity Processor 4. Podporuje obraz s širokoúhlejším poměrem stran 21:9 a chlubí se také nízkou hlučností 27 dB(A). Uživatelé mohou volit ze 6 dostupných objektivů včetně ultrazoomového USW systému ELU20.
 
Zdroj: TZ Panasonic


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama