Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Projektor Optoma CinemaX D2 zvládá frekvenci až 240 Hz

2.10.2022, Milan Šurkala, aktualita
Projektor Optoma CinemaX D2 zvládá frekvenci až 240 Hz
Optoma představila další nové projektory CinemaX D2 a Cinemax D2 Smart. Ty cílí na hráče díky extrémně vysoké frekvenci až 240 Hz, která u projektorů není příliš obvyklá. Pochopitelně je nutné počítat s tím, že to neplatí pro maximální rozlišení.
Společnost Optoma představila dva nové herní projektory CinemaX D2 a Cinemax D2 Smart. Patří do kategorie ultra-short throw, tedy projektorů s extrémně krátkou projekční vzdáleností. Schopné jsou dosáhnout 100" (254cm) obrazu a disponují DLP s čipem od Texas Instruments a laserovou technologií Dura Core. Podporováno je 4K rozlišení v 60 Hz, nicméně máme tu i režim pro hráče Enhanced Gaming Mode, který přinese 16ms odezvu, sníží rozlišení na Full HD 1080p a dosáhne frekvence až 240 Hz.
 
Optoma CinemaX D2
 
Světelný tok dosahuje 3000 lumenů a lampa vydrží na 30 tisíc hodin provozu. Maximální kontrast dosahuje 1,8M:1 a najdeme tu podporu HDR10 i HLG. Funkce Wall Color umožňuje přenastavit barvu obrazu podle toho, jaké zbarvení má promítací stěna. Najdeme tu 3 porty HDMI 2.0 (jeden s eARC a Dolby Atmos), S/PDIF, 3,5mm audio jack a USB-A. Nechybí ani 10W reproduktory. Verze D2 Smart přidává kartu se systémem Android TV a možností ovládání hlasem díky podpoře Google Assistant. Ceny byly stanoveny na 2499 USD, resp. 2699 USD.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.