Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Projektor LG CineBeam PU700R přináší 4K a 90° polohovatelnost

25.5.2023, Milan Šurkala, aktualita
Projektor LG CineBeam PU700R přináší 4K a 90° polohovatelnost
Zajímavým 4K projektorem je nový LG CineBeam PU700R. Ten je umístěn na základně, která dovoluje jeho otáčení v 90° rozsahu, a usnadňuje tak např. promítání na strop místnosti. Obraz může mít úhlopříčku přes 3 metry.
Společnost LG představila zajímavý projektor CineBeam PU700R. Ten má válcovitý tvar a je přes kloub umístěný na základně, což dovoluje snadnou polohovatelnost a natáčení v 90° rozsahu. Díky tomu umožňuje klasické promítání na stěnu, ale také projekci na strop místnosti. Jeho obraz může mít úhlopříčku od 60" (152 cm) až 120" (305 cm). Světelný tok může dosahovat maximálně 1000 ANSI lumenů a má i speciální režim pro sledování v méně zatmavených místnostech přes den. Životnost LED lampy je stanovena na 30 tisíc hodin.
 
LG CineBeam PU700R
 
Potěší vysokým rozlišením UHD 4K (3840×2160 pixelů), podporuje HDR (Dynamic Tone Mapping, HLG, HGiG) a automatické nastavení zobrazování ASA (Auto Screen Adjustment). Uživatelé se tak nemusí starat o nastavování projektoru, ten by to měl za ně vyřešit sám. Pokud se nevyužívá jako projektor, může posloužit jako atmosférické osvětlení pokoje díky 7 režimům Mood Lighting.
 
LG CineBeam PU700R
 
Operačním systémem je Smart webOS, podporuje bezdrátové připojení Wi-Fi a Bluetooth, k dispozici je funkce AirPlay 2 a ScreenShare. Nechybí ani port HDMI 2.1, USB-C a USB-A. Přes Wi-Fi je možné streamovat ze služeb jako Amazon Prime Video, Apple TV+, Disney+ a YouTube. O zvuk se starají 5W reproduktory s mono zvukem, možné je ale připojit přes Bluetooth externí reproduktory. Novinka má rozměry 163×305×145 mm a váží 3,1 kg. Cena byla stanovena na 1699,99 USD.
 
LG CineBeam PU700R
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama