Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Projektor LG CineBeam HU915QE si vystačí s 5,6 cm od plátna

24.5.2022, Milan Šurkala, aktualita
Projektor LG CineBeam HU915QE si vystačí s 5,6 cm od plátna
Společnost LG představila zajímavý projektor typu ultra-short-throw. Jedná se o CineBeam HU915QE, a aby vykouzlil 90" obraz, potřebuje k tomu být jen 5,6 cm od promítací plochy. Těšit se můžeme také na vysoký světelný tok 3700 lumenů.
V nabídce projektorů společnosti LG se objevuje nový model CineBeam HU915QE. Jde o UST (ultra-short-throw) projektor, který potřebuje jen 18,3 cm na to, aby poskytl 120" (305cm) úhlopříčku obrazu. Pokud se spokojíte s 90" (229 cm), můžete jít ještě blíž na pouhých 5,6 cm. LG slibuje světelný tok až 3700 lumenů, má systém tří laserů pro každou barvu zvlášť a kontrastní poměr až 2M:1.
 
LG CineBeam HU915QE
 
Podporuje rozlišení 4K v HDR, umožňuje také kalibrovat obraz na základě okolního světla v pokoji. Máme zde tři porty HDMI (podporováno je i HDMI eARC). Pokud jde o zvuk, nachází se zde systém 2.2 se 40 W. který lze rozšiřovat dvojicí reproduktorů s Bluetooth. Operačním systémem je webOS, takže projektor sám o sobě funguje i jako chytrá TV. Předinstalované tu tak jsou aplikace např. pro Netflix, Amazon Prime, Disney+, YouTube a Apple TV.
 
LG CineBeam HU915QE
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.