Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Projektor jako R2-D2. Limitovaná edice Nebula Capsule II cílí na fanoušky Star Wars

29.4.2021, Jáchym Šlik, aktualita
I projektor může být designově zajímavou záležitostí. Společnost Anker představila model Nebula Capsule II v limitované edici R2-D2, která svým vzhledem připomíná oblíbeného robota ze Star Wars.
Přenosný projektor Nebula Capsule II byl představen před více než dvěma lety, ale nyní byla odhalena limitovaná edice pro fanoušky filmové série Star Wars. Odlišuje se hlavně designem, ale uvnitř schovává jedno milé překvapení. Projektor si ponechal kompaktní rozměry a tvar připomínající plechovku. Zatímco standardní verze používá poměrně nudný celočerný design, limitovaná edice vsází na kombinaci bílé a modré evokující proslulého robota R2-D2. Výrobce Anker tvrdí, že se inspiroval ve filmu Star Wars: Epizoda IV – Nová naděje, kde byl R2-D2 použit princeznou Leiou k předání holografické zprávy Obi-Wanovi Kenobimu.
 
 
Nebula Capsule II Star Wars R2-D2 Limited Edition navíc vydává typické zvuky droidů, které fanoušci Hvězdných válek určitě znají. Jinak se výbava neliší od standardní verze, což znamená rozlišení 720p (HD) v kombinaci s maximální úhlopříčkou obrazu 100 palců a jasem 200 ANSI lumenů. Kromě kompaktních rozměrů přijde vhod také nízká hmotnost okolo 680 g a integrovaná baterie, který projektor udrží při životě přibližně 2,5 hodiny – to je víc než dost pro přehrání celého filmu. K dobíjení potom slouží port USB-C. Dále lze využít HDMI, USB Type-A, Bluetooth nebo Wi-Fi pro připojení jiných zařízení od mobilního telefonu po Blu-ray přehrávač. Projektor lze využít také jako bezdrátový reproduktor.
 
Výhodou modelu Nebula Capsule II je operační systém Android TV (ve verzi 9), který podporuje hlasové povely přes Google Assistant nebo streamování obsahu přes Chromecast. Vzhledem k častému přenášení se bude hodit automatické ostření a další funkce usnadňující instalaci. Limitovaná edice Nebula Capsule II bude stát 700 dolarů, v přepočtu 15 tisíc korun bez DPH. To je o 120 dolarů více, než kolik stojí standardní verze. Pokud tedy nejste opravdovými nadšenci do Star Wars, pravděpodobně nemá cenu si připlácet. Zatím není jasné, jestli se projektor objeví i na českém trhu. Tuzemské obchody aktuálně nabízí model Nebula Capsule II Pro.