Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Profi OLED monitory Sony bodují

19.7.2011, Tomáš Mejzlík, aktualita
O uvedení na trh profesionálních OLED monitorů Sony jsme už informovali v této aktualitě. Pro běžné užívání jsou drahé, ale produkční společnosti vyžaduji hlavně co nejvyšší kvalitu obrazu a to jim OLED monitory nabízí.
Australská postprodukční společnost FSM dala souhlas k nahrazení dosavadních CRT monitorů OLED panely Sony.Domácí uživatelé už si zpravidla nahradili starý CRT monitor novějším LCD. Pro sledování filmů, hraní her, nebo surfování po internetu není vyžadována extrémní věrnost zobrazování. Za ušetřenou elektrickou energii, hezčí design nebo více místa na stole jim to stálo. Ovšem pro profese, kde záleží na každičkém detailu a kde se pracuje s co největší přesností, nadchází čas až nyní s příchodem OLED řady monitorů Sony.


Pohled na konektorovou výbavu OLED monitorů Sony řady TRIMASTER EL dává tušit, že tyto produkty jsou určeny především do televizních a postprodukčních studií - v základní výbavě mají několik verzí SDI rozhraní (BNC konektory), které lze dále rozšiřovat, DisplayPort sice na panelu je, ale firmware monitoru ho zatím neumí využít, stane se tak až v prosinci 2011, kdy bude k dispozici nová verze, DVI konektor byste zde hledali marně.

Bernie Lloyd, hlavní inženýr FSM řekl: „S bolestivou a pomalou smrtí CRT monitorů jsme chvíli neměli průmyslový standard. Dokonalé zobrazení je nezbytné pro barevné korekce, vizuální efekty a kompozice. Teprve nyní cítíme, že již nadešel čas CRT monitory nahradit.“

Monitor PVM-2541 disponuje 25palcovým OLED panelem, který nabízí hlubokou černou, pokrývá široký gamut barev, nabízí velmi rychlou odezvu bez rozmazávání obrazu. Až tohle společně s 10bitovou barevnou hloubkou a zobrazovacími technologiemi Sony přesvědčilo společnost FSM k inovaci svého studiového vybavení. PVM-2541 navíc nabízí softwarové vyvážení bílé v kombinaci s komerčně dostupným kalibračním nástrojem.

Aktuální ceny OLED monitorů Sony řady TRIMASTER EL

ModelCena*
BVM-E25026 000 USD (asi 450 000 Kč)
BVM-E17017 000 USD (asi 294 000 Kč)
PVM-25416100 USD (asi 106 000 Kč)
PVM-17414100 USD (asi 71 000 Kč)
PVM-7402725 USD (asi 47 000 Kč)

* - uvedené ceny jsou dle platného ceníku v USA, ceny pro evropský trh nebyly zatím stanoveny.

Ředitel FSM Rick Schweikert dodal: „Finální úpravy obrazu na nejvyšší úrovni jsou pro nás nezbytné. Díky Sony OLED monitorům, kterými jsme vybavili naše studia, můžeme klidně prohlásit, že stejný obraz vyobrazený ve dvou místnostech je navlas stejný. Ne mnoho postprodukčních společností může toto prohlásit.“

Zdroj: content-technology