Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Profesionální Panasonic AG-HPX370

, , aktualita
Profesionální Panasonic AG-HPX370
Společnost Panasonic vedle nových televizorů obohatila svou nabídku také o profesionální HD videokameru s označením AG-HPX370. Ta slibuje vylepšení svého snímacího systému 3MOS a má přijít ještě tento měsíc.
Profesionální Panasonic AG-HPX370
Nová profesionální HD videokamera Panasonic AG-HPX370 využije tedy zdokonalený systém snímání 3MOS. Ten sice využije trojici CMOS senzorů o stejné velikosti (1/3 palce, každý rozlišení 2,2 megapixelů), avšak jedná se o nové verze označené písmeny U.L.T. Ty mají poskytovat obraz s nižší úrovní šumu a lepší citlivostí, to díky nově vyvinutým fotodiodám. Bude se asi jednat o podobný systém tzv. zadního osvícení, jaký nabízí i poslední modely amatérských videokamer. Nová AG-HPX370 se mimochodem předvede na akci National Association of Broadcasters v Las Vegas .Dále Panasonic AG-HPX370 oproti předchozímu modelu (AG-HPX300) toho už nenabízí moc nového. Stále využívá kompresi pomocí kodeku AVC-Intra (10bitová hloubka a vzorkování 4:2:2, jímž se Panasonic často chlubí) a podporuje DVCPRO HD společně s množstvím dalších možností záznamu ve standardním rozlišení. Ve vysokém rozlišení je možné zaznamenávat do 1080/60i, 1080/30p, 1080/24p, 50i, 25pN a také v řadě různých módů do rozlišení 720p.

Novinkou je však funkce "one-clip recording". Ta nám umožní seskupit několik samostatných klipů pod jeden kompletní klip. Zaznamenává se zde na karty P2, pro něž tu máme dva sloty a co se týče objektivu Fujinon, ten nabízí sedmnáctinásobný optický zoom, ohnisko 5 - 85 mm, f/1 - f1,4. Objektiv je ale možné vyměnit. Pokud vás zajímá více, pak novou videokameru si již otestovali na serveru camcorderinfo.com (viz zdroj).

Zdroj: camcorderinfo.com