Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Prodej Ultra HD zrychluje

29.10.2014, Pavel Zubatý, aktualita
Ve druhém čtvrtletí roku 2014 bylo globálně dodáno více Ultra HD televizorů než za celý rok 2013. Zprávu přinesla agentura DisplaySearch. Ta dále uvádí, že v čele i nadále zůstává Čína. K nárůstu prodeje dochází též v Evropě a USA.
Většina televizních značek uvedla Ultra HD televizory pro rok 2014 až ve druhém kvartálu tohoto roku. Nové modely přinesly kýžené ovoce. Okamžitě došlo k nárůstu prodeje Ultra HD přístrojů. Jejich cena pořád není nejmenší. Převážná část výrobců první úrovně však 4K pomalu expanduje do segmentu střední cenové kategorie.

Jen ve druhém kvartálu roku 2014 se prodalo 2,1 milionů kusů 4K TV, kdežto za celý rok 2013 se prodalo jen 1,6 milionů kusů. Z toho 80 % Ultra HD televizorů se loni prodalo v Číně. Ve druhém kvartálu letošního roku měla Čína menší podíl. Vzrostly totiž prodej v Evropě a Spojených státech amerických. DisplaySearch varuje, že tento trend nemusí z krátkodobého hlediska vydržet. Důvodem je nedostatek 4K obsahu. Ten poskytuje jen hrstka streamovacích služeb, jakou je třeba Netflix. Amazon se měl přidat ještě během tohoto měsíce. Televizních společností, které se aktivně zajímaly o vysílání ve 4K, je rovněž poskrovnu. Standard Blu-ray 4K též nebude dokončen dříve než příští rok. Stále se ještě těšíte, jak si koupíte 4K televizi?

Zdroj: FlatpanelsHD