Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Prodej Ultra HD televizorů setrvale roste

10.12.2014, Pavel Zubatý, aktualita
Globální tržby Ultra HD televizorů rostly i ve třetím čtvrtelí roku 2014. Očekává se, že předvánoční prodeje budou značit nový milník. Celý trh s Ultra HD televizory vede Samsung, ale LG dohání, soudě dle dat agentury DisplaySearch.
Výrobci televizorů nemají v Evropě a Americe příliš důvodů k nadšení. Oba trhy totiž od roku 2011 rostly jen velmi mírně, kdežto prodeje v Číně rostly raketovým tempem. Většině kupujících z rozvinutých trhů stačila jejich televizní sestava z let 2008 až 2009, aby ji nyní nahradili za novější model. Vánoční svátky by mohly díky Ultra HD značit nový milník. Agentura na průzkum trhu DisplaySearch tvrdí, že mnoho zákazníků chce nahradit existující televizor za větší přístroj s rozlišením Ultra HD.

Data agentury odhalují, že třetí čtvrtletí roku 2014 znamenalo 4% nárůst tržeb z televizorů, co se počtu kusů oproti třetímu čtvrtletí roku 2013 týče. Prodeje LCD televizorů vzrostly o 9 %. Oproti první polovině roku 2014 s 1% růstem jde určitě o zlepšení. Ve třetím kvartálu 2014 bylo po celém světě prodáno 3 milionů Ultra HD televizorů. Od začátku roku se prodalo 6,4 milionů těchto přístrojů. Do konce roku by tento počet měl překročit 10 milionů kusů. Loni bylo prodáno jen 1,6 milionů Ultra HD televizorů všeho všudy z celkových 250 milionů televizorů. V čele je Samsung se třetinou tržeb Ultra HD televizorů. LG je druhé, třetí čínská Hisense, čtvrtá je Sony a pátá Changhong. Dvojice čínských firem v Top 5 těžila z tamního rostoucího trhu.

Zdroj: FlatpanelsHD