www.tvfreak.cz
>
>

Prodej televizorů může růst i navzdory koronakrizi, ukazují data z Německa

Prodej televizorů může růst i navzdory koronakrizi, ukazují data z Německa
, , aktualita
Analytici letos nevěští trhu s televizory dobré časy, ale naději, že by skutečná situace mohla být lepší než prognózy, dávají čísla z Německa. Podle nich se v uplynulých měsících prodalo o něco více televizí než vloni.
K oblíbeným
reklama
Trh s televizory měl letos zažít další úspěšný rok, ale analytici svůj původní odhad významně upravili po vypuknutí krize způsobené pandemií koronaviru. Důvodem byl pokles výroby v továrnách i nižší zájem zákazníků o novou elektroniku. Proto je letos očekáván pád počtu prodaných televizorů až o 10 % ve srovnání s rokem 2019. Průzkum trhu organizovaný německým sdružením Deutsche TV-Plattform ovšem dává výrobcům naději, že minimálně na některých trzích by situace nemusela dopadnout tak tragicky. Data z ledna až května 2020 totiž ukazují, že německý trh s televizory mírně rostl. V daném období se prodalo 2,7 milionu televizorů, zatímco o rok dříve to bylo 2,65 milionu.
 
 
Analýza ukázala také další data, která ovšem tolik nepřekvapí. Nadále roste podíl chytrých televizorů s připojením k internetu a podporou aplikací. Během prvních pěti měsíců letošního roku bylo 85 % prodaných televizí z kategorie Smart TV, což znamená meziroční nárůst o šest procentních bodů. Zvyšuje se také zájem o technologii HbbTV, tedy hybridní vysílání ukrývající se pod „červeným tlačítkem“ na dálkovém ovladači. Ze 40 milionů chytrých televizí prodaných v Německu od roku 2020 jich bylo 90 % připraveno na HbbTV. Zákazníci také čím dál častěji sáhnou po modelech s vyšší úhlopříčkou. Televizorů o velikosti 50 palců nebo více mělo být 58 % od ledna do května 2020, zatímco ve stejném období loňského roku 53 %.
 
Na druhou vyvstává otázka, zda zákazníci mají na výběr. Pokud totiž požadují televizor se solidní kvalitou obrazu, budou muset téměř jistě sáhnout po Smart TV. Dokonce i modely za pár tisíc korun si poradí s internetem a aplikacemi. Stejně tak se postupně snižuje nabídka televizí s menšími úhlopříčkami. Na závěry, jaký měla koronavirová krize vliv na celosvětový prodej televizorů, si budeme muset počkat na další data. Mírný růst na německém trhu totiž nemusí znamenat, že  podobnému trendu dojde v jiných zemích. Na globálních číslech se pochopitelně nejvíce podepíšou výsledky z obrovských trhů, jako je Čína a Indie, kde ekonomická síla obyvatelstva zdaleka nedosahuje takové úrovně jako v Německu.
 
I přes zhoršující se finanční situaci způsobenou poklesem příjmů nebo ztrátou zaměstnání se řada německých zákazníků rozhodla využít čas v období pandemie k nákupu nové televize. Význam televizoru navíc pro mnoho lidí vzrostl vzhledem k nucenému pobytu doma, kdy odpadly jiné možnosti trávení volného času.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Telly začíná používat kodek H.265. Jakou přináší výhodu? Telly začíná používat kodek H.265. Jakou přináší výhodu?
Telly přináší zákazníkům své televize přes internet dříve avizovanou inovaci v podobě kodeku H.265. Zatím je dostupný pro uživatele set-top boxu. Pro sportovní fanoušky bylo připraveno několik programů s vyšším datovým tokem.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung chce nalákat zákazníky. V létě vrací za nákup tisíce korun Samsung chce nalákat zákazníky. V létě vrací za nákup tisíce korun
Společnost Samsung spustila letní akci, díky které lze získat bonus ve výši až 50 tisíc korun. Zároveň pořádá cestovatelskou soutěž o zajímavé slevy a poukaz na ubytování v hodnotě tří tisíc korun.
Včera, inzerce, PR článek
Strong C620: další cenově dostupná 4K LCD TV na českém trhu Strong C620: další cenově dostupná 4K LCD TV na českém trhu
Na český trh nedávno dorazila novinka od značky Strong pro méně náročné diváky. Řada LCD TV, která zatím obsahuje jediný model 50UC6203, slibuje solidní obrazovou kvalitou, moderní design a podporu aplikací za rozumnou cenu.
12.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Nový soundbar LG GX byl navržen nejen pro OLED TV Nový soundbar LG GX byl navržen nejen pro OLED TV
LG přidalo do své nabídky další soundbar a tentokrát s ním potěší především majitele 65" GX OLED TV. Soundbar lze ovšem kombinovat i s jinými televizory. Ve výbavě nalezneme Dolby Atmos, DTS:X nebo několik možností připojení.
12.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos? MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos?
Zdá se, že kvůli komplikacím se microLED TV od Samsungu možná nedostanou na trh v roce 2020, jak výrobce předpokládal. Objevují se totiž chyby při výrobě i vysoká cena. Samsung ovšem zůstává optimistický.
11.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář