Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Prodej Blu-ray roste a má letos přesáhnout 100 mil. kusů

, , aktualita
Prodej Blu-ray roste a má letos přesáhnout 100 mil. kusů
Loni bylo prodáno 36 miliónů kusů Blu-ray nosičů, letos se očekává překročení hranice 100 miliónů kusů, Uvedla to studie společnosti Futuresource Consulting. Daný rok ale bylo vyrobeno hned 200 miliónů kusů, takže značná část nyní leží na skladech. Jde ale o běžnou praxi, protože výroba větších sérií jednoho titulu do zásoby vyjde levněji.
Prodej Blu-ray roste a má letos přesáhnout 100 mil. kusů
V letošním roce se očekává další výrazný nárůst, což má být zapříčiněno poptávkou po LCD a plazmových panelech a také rapidním snižováním cen Blu-ray přehrávačů. V samotných Spojených státech se prodalo 24 miliónů kusů, což je o 320% více než o rok dříve, rapidní růst se očekává i letos a na tamním trhu se má uchytit více než 80 miliónů Blu-ray disků. Evropský trh stále značně zaostává, největší úspěch má ve Velké Británii, kde se prodalo 3,5 mil. kusů, což je 40% z celé západní Evropy. Stojí za tím určitě i televizzní vysílání v HD kvalitě, které přinutilo domácnosti nakoupit panely s vysokým rozlišením.

Samotná struktura disků je velmi různorodá. Sice vedou především filmové tituly akčního a dobrodružného žánru, což ukazuje hlavně na mladou poluaci, a také to koresponduje s počtem prodaných počítačových her pro PlayStation 3. Zajímavý je také poměr BD disků vůči DVD. U populárních titulů bylo prodáno až 25% Blu-ray disků z celkového množství, ostatní pak mají podíl přibližně 15%.

Zatím bylo vydáno přibližně 1100 filmových titulů, jak bude růst počet BD přehrávačů, má být v roce 2012 v USA polovina prodaných nosičů v BD formátu, v západní Evropě se očekává podíl 35%.

Zdroj: CDRinfo