www.tvfreak.cz
>
>
>

Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny

Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny
, , aktualita
Panasonic oznámil nový laserový projektor PT-FRQ50 pro plynulý a detailní obraz. Díky upscalingu umí vytvořit obraz v rozlišení až 4K. S tímto projektorem se ovšem nesetkáte v obývacích, určen je hlavně pro firemní zákazníky.
K oblíbeným
reklama
Panasonic přidal do své nabídky nový projektor určený pro školství, firmy nebo umělecké a muzejní expozice. PT-FRQ50 sice podporuje rozlišení 4K neboli 3840 x 2160 pixelů, ale pouze prostřednictvím technologie Quad Pixel Drive. Jedná se o tzv. upscaling, kdy dojde ke zčtyřnásobení počtu pixelů s cílem přinést ostřejší obraz. Výrobce uvádí podporu snímkové frekvence 240 Hz (při rozlišení 1080p) a vstupní odezvu pod 8 ms. Z tohoto důvodu doporučuje svůj nový projektor také pro simulace a esporty, kde je potřeba rychlý a plynulý obraz.
 
 
Panasonic zkombinoval 3čipové DLP se svým laserovým zdrojem světla Solid Shine, který se proti běžným lampám vyznačuje vyšším jasem a delší životností. Konkrétně je uváděna maximální svítivost 5 200 ANSI lumenů. Technologie Rich Colour Enhancer by se měla postarat o bohaté a věrné barvy. Zmiňovaný laserový zdroj světla by měl vydržet až 20 tisíc hodin bezúdržbového provozu. Funkce Multi Monitoring & Control Software umožňuje pohodlně spravovat větší počet projektorů z jednoho místa a obsahuje volitelná všasná varování, aby snížila riziko nečekaného výpadku.
 
Pro připojení jsou k dispozici dva vstupy HDMI (s podporou CEC) a řešení Digital Link, které umožňuje nahradit několik kabelů jediným připojením LAN. Projektor používat objektiv s 2x optickým zoomem a variabilní projekční vzdáleností v kombinaci s funkcí V/H Lens Shift, proto umožní instalaci v různých prostorách. Připraveny jsou také funkce pro automatickou kalibraci více obrazů současně, pokročilou geometrickou kalibraci nebo kontrolu vstupního obrazu na počítači bez promítání. Panasonic PT-FRQ50 se dostane na trh v lednu 2022 a dostupný bude v černé i bílé barevné variantě. Cena zatím nebyla upřesněna.
 
 

Technické parametry projektoru Panasonic PT-FRQ50

  • Projekční technologie: DLP
  • Rozlišení: 3840 x 2160 pixelů (upscaling)
  • Velikost obrazu: 40 až 300 palců
  • Zdroj světla: laserový
  • Maximální jas: 5 200 lumenů
  • Kontrastní poměr: 20 000:1
  • Hlučnost během provozu: 28 až 35 dB
  • Rozhraní: 3,5 mm jack, 2x HDMI (s CEC), 2x VGA, 1x RS232C, 2x RJ-45, 1x USB
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile
Streamovací služba Netflix možná bude mít ještě širší záběr něž dnes. Poslední události totiž napovídají tomu, že by mohla přijít se systémem streamování her. Zda to bude obdoba Apple Arcade nebo něčeho podobného, to ukáže až čas.
16.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus
Marvelovka Black Widow se Scarlett Johansson se konečně dostala do kin. Nebylo to ale jenom tam. Současně byla uvedena i na streamovací službu Disney Plus, kde zaznamenala velký divácký úspěch.
12.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Netflix přivítá letní prázdniny hororovou trilogií Ulice strachu s herci ze Stranger Things, polské mysteriózní krimi Bažina 1997 nebo příběh odehrávající se v době černobylské havárie. Přijde také nová řada reality show Too Hot to Handle.
2.7.2021, aktualita, Jáchym Šlik
HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR
Platforma HBO Max se objevilo ve 39 nových oblastech Latinské Ameriky a Karibiku. Diváci budou mít možnost zvolit i nový mobilní plán s nižší cenou. Do Evropy se náhrada za HBO GO rozšíří později v roce 2021.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Nové televize Xiaomi mají lepší kameru než váš smartphone Nové televize Xiaomi mají lepší kameru než váš smartphone
Xiaomi tento týden představilo Mi TV 6 Extreme Edition a Mi TV ES 2022 pro čínský trh. První jmenovaná řada používá 48MPx duální kameru, což je mezi televizemi rarita. Nepodceňuje ovšem ani kvalitu zobrazení barev nebo zvukový systém.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře