Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Příští rok žádné OLED TV Samsung

9.11.2014, Pavel Zubatý, aktualita
Samsung není na poli malých OLED panelů žádným nováčkem. Jinak tomu však je v případě panelů pro televizory, s jejichž znovu-uvedením výrobce nepočítá ani v roce 2015. Místo toho se soustředí na LCD televizory s technologiemi Quantum Dot a Ultra HD.
Jihokorejská společnost LG chrlí jednu OLED televizi za druhou a agresivně k tomu navyšuje produkci. Její velký bratr Samsung však má s technologií OLED televizorů problémy, i když produkci menších panelů pro mobilní zařízení zvládá hravě. Ředitel televizního oddělení Kim Hyun-seok tvrdí, že na skutečný nástup OLED televizorů je ještě brzo. Strategie společnosti Samsung ohledně OLED televizorů pro letošní a příští rok zůstává nezměněnou.

LG používá odlišnou stavbu OLED pixelu než Samsung. Výhodou těchto WOLED panelů byla rychlost, se kterou bylo možné zefektivnit výrobu. To je v ostrém kontrastu s nízkou efektivitou RGB OLED panelů Samsung. LG dokonce tvrdí, že výroba jejich panelů již přesáhla 80% výtěžnost. Tvrdí dokonce, že jejich OLED TV mohou být jednou levnější než LCD TV. Samsung mezitím zkoumá nové metody výroby, jakou je např. "inkoustový" tisk OLED panelů. Žádná z těchto metod ale není připravena k nasazení v masové výrobě.

Samsung se proto zaměří na rozlišení Ultra HD a technologii Quantum Dot. Tato technologie dokáže rozšířit barevný gamut, který se tak dostává za hranice barevného gamutu používaného v dnešní filmové tvorbě. Na oficiální představení si LCD televizory s technologií Quantum Dot počkají až na CES 2015. Úplně nová technologie to však taky není. Sony ji ve svých LCD televizorech používá již od roku 2013. Neznámo zůstává, jestli Samsung hodlá i nadále pokračovat v trendu zahnutých obrazovek.

Zdroj: FlatpanelsHD
reklama
reklama