Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Připravuje se filmová adaptace herní série Watch Dogs od Ubisoftu

18.3.2024, Karel Polívka, aktualita
Připravuje se filmová adaptace herní série Watch Dogs od Ubisoftu
Už v roce 2013 Ubisoft oznámil, že by chtěl vytvořit filmovou adaptaci tehdy teprve připravované hry Watch Dogs. Filmu jsme se sice zatím nedočkali, ale teď se objevily nové informace, že by se to mohlo brzy změnit.
Herní série od Ubisoftu s názvem Watch Dogs obsahuje už 3 díly, přičemž ten první vyšel v roce 2014 a proslavil se zejména tím, že finální verze hry nevypadala tak dobře jako na dřívějších trailerech, jež prezentovaly hru na výstavě E3 (viz třeba toto srovnání) a které u hráčů vzbudily vysoká očekávání. A ještě před tím, než hra vyšla, Ubisoft oznámil záměr vytvořit společně se Sony Pictures a New Regency její filmovou adaptaci.
 
S odstupem několika let lze říci, že ačkoli má série své příznivce, dřívější očekávání byla vyšší. Mezi jejími 3 díly jsou navíc takové rozdíly, že to působí jako krize identity a hledání toho, na jakou cílovou skupinu by se vlastně měla série zaměřovat. Není se tak co divit, že jsme se dosud filmové adaptace nedočkali.
  
Teď to ale vypadá, že se po dlouhé době s nápadem natočit takovýto film opět něco děje. Objevily se totiž  nové informace, že se film připravuje a bude v něm hrát Sophie Wilde, která se proslavila v hororu "Mluv se mnou" (Talk to Me) z roku 2022, za kterou získala letošní ocenění AACTA (Australian Academy of Cinema and Television Arts) za nejlepší herečku v hlavní roli. 
 
Dále jsme se dozvěděli, že režie se ujme Mathieu Turi, který to záhy potvrdil na svém účtu na Twitteru. V roli režiséra už má za sebou filmy Hostile (2017), Meandr (2020) a Gueles Noires (2023). Ještě u něj stojí za pozornost jeho oznámení ze 17. března 2022, že se bude podílet i na seriálové adaptaci hry A Plague Tale: Innocence z roku 2019 od vývojářů z Asobo Studio.
 
Trojici známých jmen uzavírá Christie LeBlanc, jež se postará o scénář. Doposud má za sebou v roli scénáristky pouze 1 film, kterým byl sci-fi thriller Kyslík (Oxygen) z roku 2021.
 
Film je v přípravě ve spolupráci s produkční společností New Regency, která pomohla uskutečnit i předchozí filmovou adaptaci jiné herní série od Ubisoftu. Jednalo se o film Assassin's Creed z roku 2016, v kterém se hlavní role ujal herec Michael Fassbender, jehož můžeme znát třeba z jeho role androida Davida v nejnovějších filmech ze světa Vetřelců (Prometheus z roku 2012, Vetřelec: Covenant z roku 2017).

Byla by filmová adaptace Watch Dogs něco, co by Vás zajímalo?
V anketě šlo hlasovat od 18.3.2024 do 18.4.2024. Počet hlasujících: 6
Určitě ano! Hry z této série mě bavily a téma má velký potenciál.50 %
Spíše ano, ale jsem u filmů podle her opatrný.0 %
Nevím, bez nějakých detailů nelze říct. Ve filmu se dá zkazit jakékoli téma.17 %
Spíše ne. To téma mi zase tak zajímavé nepřijde.0 %
Určitě ne, byl by to akorát další fail!33 %