Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Prima zakazuje přetáčení reklam na NejTV

6.2.2022, Milan Šurkala, aktualita
Televizní stanice Prima a Nova přistoupily k nepopulárním krokům zdražování a/nebo omezování možností přetáčení. Zejména Prima se stane méně komfortní a operátor Nej.cz už na změny reaguje novými změnami.
Klasické televizní stanice mnohdy chtějí více nutit své sledující k placeným verzím svých kanálů, které nabízejí různé funkce navíc. Je to i případ televize Nova a Prima, kde obě dvě zvyšují distribuční poplatky za přehrávání odvysílaného pořadu (zpětné přehrávání) i za umožnění pozastavení živého přenosu. Na to budou muset reagovat i společnosti nabízející různé televizní balíčky, jako je např. společnost Nej.cz.
 
Nej.cz
 
Ta oznámila, že kvůli tomu bude muset pozměnit svůj kreditový systém a televize Nova a Prima se stanou dražšími (Nova zdraží z 2 kreditů na 3 jak pro základní nabídku, tak pro přehrávání s časovým posunem, Prima ze 3 kreditů na 4). Do začátku března poskytovatel navýší uživatelům počet kreditů o 4, poté ale za ně bude účtovat 40 Kč měsíčně navíc. Zbyde tedy jeden kredit, který umožní volbu dalšího programu.
 
Prima TV logo
 
Prima navíc u přehrávání s časovým posunem zakázala přetáčení reklam. Přesné podmínky zatím nejsou jasné, takže Nej.cz počítá s tím, že finální řešení bude plně v provozu až od dubna. FTV Prima zároveň informovala o tom, že možná přehrávání s časovým posunem zruší úplně.
 
Zdroj: nej.cz


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.