Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Prima Star: jak naladit nový kanál v DVB-T2 a u operátorů?

27.6.2021, Jáchym Šlik, aktualita
Tento měsíc začal vysílat nový program Prima Star, který se zaměřuje hlavně na reprízy oblíbených pořadů. Naladit jej můžete prostřednictvím DVB-T2. Do nabídky placené TV zatím proniká jen pomalu.
O pořady z archivu je mezi diváky zájem, čemuž se přizpůsobují i provozovatelé. Po Nova Gold a ČT3 začala 14: června vysílat také stanice Prima Star – v pořadí desátý kanál ze skupiny Prima. Diváci měli možnosti si program naladit v dostatečném předstihu od 1. června, kdy na dané pozici běžela grafická smyčka. Pokud jste tak dosud neučinili, můžete si Prima Star naladit nyní.
 
 

Jak naladit Prima Star v DVB-T2


 
V současné době vysílá Prima Star především v rámci digitálního pozemního vysílání, a to v multiplexu 22 (na původní pozici Test-1). Pokud jste program nenašli v seznamu kanálů, bude potřeba jej naladit. To provedete nejsnáze tak, že na svém televizoru nebo set-top boxu spustíte automatické ladění. Tím aktualizujete i parametry dalších programů ve stejném multiplexu. Nový kanál můžete naladit také ručně. Stačí v nastavení přijímače zvolit možnost manuálního ladění a v nabídce zadat přijímaný kanál na základě svého vysílače (viz tabulka níže).
 
 
 

Jak naladit Prima Star u operátorů placené televize

 
Prima ještě před začátkem vysílání informovala, že program Prima Star bude časem dostupný u většiny televizních operátorů. Zpočátku ovšem získala exkluzivitu T-Mobile TV, a to po dobu jednoho měsíce. Ostatní poskytovatelé tak mohou Prima Star zařadit do své nabídky nejdříve od poloviny července.
  • Prima Star v T-Mobile TV. Program je již dostupný pro zákazníky s balíčkem XS a vyšším (pozice č. 18).
  • Prima Star v O2 TV. Program bude dostupný od 14. července v tarifech Modrá, Bronzová, Stříbrná a Zlatá (pozice č. 41).
  • Prima Star u dalších poskytovatelů. Prozatím čekáme na informace o zařazení programu u dalších poskytovatelů. Můžeme ovšem předpokládat, že Prima Star se objeví v nabídce většině operátorů, jako jsou Vodafone TV, SledováníTV, Kuki, Skylink, Telly aj.
 

Program vysílání Prima Star

 
 
Prima Star se zaměřuje na seriály, zábavné pořady či reality show, které si diváci dobře pamatují. Patří mezi ně Rodinná pouta, Modrý kód, Prostřeno, S Italem v kuchyni, Carusošou, Křižovatky života, Jak se staví sen, Nikdo není dokonalý, Telebazar nebo Trní. pro větší přehlednost jsou pořady zařazeny do pravidelných bloků. Prima Star vysílá v rozlišení 960 x 540p.
 
Zdroj: iPrima.cz (1, 2), O2.cz