Prima Star: jak naladit nový kanál v DVB-T2 a u operátorů?

Prima Star: jak naladit nový kanál v DVB-T2 a u operátorů?
, , aktualita
Tento měsíc začal vysílat nový program Prima Star, který se zaměřuje hlavně na reprízy oblíbených pořadů. Naladit jej můžete prostřednictvím DVB-T2. Do nabídky placené TV zatím proniká jen pomalu.
K oblíbeným
reklama
O pořady z archivu je mezi diváky zájem, čemuž se přizpůsobují i provozovatelé. Po Nova Gold a ČT3 začala 14: června vysílat také stanice Prima Star – v pořadí desátý kanál ze skupiny Prima. Diváci měli možnosti si program naladit v dostatečném předstihu od 1. června, kdy na dané pozici běžela grafická smyčka. Pokud jste tak dosud neučinili, můžete si Prima Star naladit nyní.
 
 

Jak naladit Prima Star v DVB-T2


 
V současné době vysílá Prima Star především v rámci digitálního pozemního vysílání, a to v multiplexu 22 (na původní pozici Test-1). Pokud jste program nenašli v seznamu kanálů, bude potřeba jej naladit. To provedete nejsnáze tak, že na svém televizoru nebo set-top boxu spustíte automatické ladění. Tím aktualizujete i parametry dalších programů ve stejném multiplexu. Nový kanál můžete naladit také ručně. Stačí v nastavení přijímače zvolit možnost manuálního ladění a v nabídce zadat přijímaný kanál na základě svého vysílače (viz tabulka níže).
 
 
 

Jak naladit Prima Star u operátorů placené televize

 
Prima ještě před začátkem vysílání informovala, že program Prima Star bude časem dostupný u většiny televizních operátorů. Zpočátku ovšem získala exkluzivitu T-Mobile TV, a to po dobu jednoho měsíce. Ostatní poskytovatelé tak mohou Prima Star zařadit do své nabídky nejdříve od poloviny července.
  • Prima Star v T-Mobile TV. Program je již dostupný pro zákazníky s balíčkem XS a vyšším (pozice č. 18).
  • Prima Star v O2 TV. Program bude dostupný od 14. července v tarifech Modrá, Bronzová, Stříbrná a Zlatá (pozice č. 41).
  • Prima Star u dalších poskytovatelů. Prozatím čekáme na informace o zařazení programu u dalších poskytovatelů. Můžeme ovšem předpokládat, že Prima Star se objeví v nabídce většině operátorů, jako jsou Vodafone TV, SledováníTV, Kuki, Skylink, Telly aj.
 

Program vysílání Prima Star

 
 
Prima Star se zaměřuje na seriály, zábavné pořady či reality show, které si diváci dobře pamatují. Patří mezi ně Rodinná pouta, Modrý kód, Prostřeno, S Italem v kuchyni, Carusošou, Křižovatky života, Jak se staví sen, Nikdo není dokonalý, Telebazar nebo Trní. pro větší přehlednost jsou pořady zařazeny do pravidelných bloků. Prima Star vysílá v rozlišení 960 x 540p.
 
Zdroj: iPrima.cz (1, 2), O2.cz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sony představuje televize Bravia XR A95K s technologií QD-OLED Sony představuje televize Bravia XR A95K s technologií QD-OLED
Sony představilo svou první QD-OLED televizi Bravia XR A95K. Ta má kombinovat vysoký kontrast OLED technologie s vysokým jasem typickým pro QLED. V podstatě tak jde o QLED s OLED podsvícením.
12.1.2022, aktualita, Milan Šurkala
Vizio uvádí herní televize M-Series, zvládnou až 240 Hz Vizio uvádí herní televize M-Series, zvládnou až 240 Hz
Vizio přichází na trh s novými herními chytrými televizemi M-series Quantum X LCD TV. Ty se mají pochlubit možností dosáhnout až 240Hz obnovovací frekvence, chybět nebude ani funkce variabilní frekvence (VRR).
11.1.2022, aktualita, Milan Šurkala
Hisense uvádí nové televize vrcholící řadou U9H se 120 Hz a Mini LED Hisense uvádí nové televize vrcholící řadou U9H se 120 Hz a Mini LED
Společnost Hisense také představila na veletrhu CES 2022 několik novinek. Ukázala prémiové modely řad U9H, U8H, U7H a U6H, nicméně nezapomněla ani na cenově příznivější modely A7H, A6H a A4H.
9.1.2022, aktualita, Milan Šurkala
Samsung uvedl Neo QLED se 144 Hz a 99" model s MicroLED Samsung uvedl Neo QLED se 144 Hz a 99" model s MicroLED
Na CES 2022 představila společnost Samsung i další nové produkty. Jsou mezi nimi chytré televize Neo QLED, které budou vrcholit modelem s 8K rozlišením a frekvencí 144 Hz, zajímavostí jsou i televize s MicroLED.
8.1.2022, aktualita, Milan Šurkala
LG uvedlo nové OLED TV: svou nejmenší 42" C2 a naopak největší 97" G2 LG uvedlo nové OLED TV: svou nejmenší 42" C2 a naopak největší 97" G2
LG uvedlo na veletrhu CES 2022 spoustu nových televizí. Mezi nimi se dá najít i několik zajímavostí. OLED televize výrobce budou nově k dispozici v ještě menší 42" úhlopříčce a naopak v ještě větší, 97".
7.1.2022, aktualita, Milan Šurkala