www.tvfreak.cz
>
>
>

Přetížený Netflix kvůli COVID-19. Výpadek se objevil v USA i Evropě

Přetížený Netflix kvůli COVID-19. Výpadek se objevil v USA i Evropě
, , aktualita
Uživatelé Netflixu dnes zažili největší výpadek služby za poslední dobu. Jeho příčinou byla patrně zvýšená poptávka v důsledku omezení způsobených pandemií koronaviru. Problémy se dotkly také některých částí Evropy, v menší míře i ČR.
K oblíbeným
reklama
Pokud jste si dnešní večer chtěli zpříjemnit seriálem z Netflixu, ale služba vám nefungovala, nebyla chyba nejspíš na vašem přijímači. Netflix potvrdil, že se dnes potýkal s výpadky. Problém podle oficiálních informací trval přibližně hodinu. Z dat shromážděných webem DownDetector vyplývá, že se chyba objevila okolo 17:30 středoevropského zimního času, ale do 18:30 se již ve většině případů vrátilo vše do normálního stavu.
 
 
Uživatelé chybu nejčastěji hlásili jako „chybějící připojení“ nebo problémy se streamováním videa. Na stránky nebo aplikace se uživatelé obvykle dostaly bez vážnějších problémů, ale problém nastal až v případě, kdy se pokoušeli přehrát video. V příspěvcích na sociálních sítích se často objevuje zmínka o hlášce „Error NSES-500“, ke které společnost na stránkách podpory popisuje následovně: „Obvykle poukazuje na problém s připojením k síti, který brání vašemu zařízení v dosažení služeb Netflixu“.
 
Výjimkou ovšem nebyly ani případy, kdy divák nemohl Netflix používat na svém počítači, zatímco na Apple TV fungovalo přehrávání bez problémů. Patrně nejvíce se problém dotkl uživatelů napříč USA, kde bylo v době výpadku dopoledne. Při pohledu na mapu, kterou poskytuje portál DownDetector, se problémy objevily ve většině velkých měst na východním i západním pobřeží Spojených států. V Evropě došlo k potížím v podvečerních až večerních hodinách, což je další období špičky.
 
 
Vůbec nejvíce byla v Evropě zasažena Velká Británie, výrazné výpadky ovšem zaznamenali také diváci z Německa, Nizozemska, Švýcarska nebo Portugalska. V menší míře se ovšem problémy objevily napříč celou Evropou, Českou republiku nevyjímaje. Počet případů byl ovšem relativně nízký. Servery Netflixu jsou v posledních týdnech pod velkým tlakem kvůli omezením, které vlády jednotlivých zemí nařizují svým občanům v reakci na pandemii onemocnění COVID-19. Lidé tak tráví výrazně více času doma a zkracují si jej právě sledováním streamovaného videa. I když se společnost snaží své servery připravit na podobné situace, možná se nejedná o poslední takový výpadek.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Android TV posílala chybné notifikace do telefonů, oprava je na světě Android TV posílala chybné notifikace do telefonů, oprava je na světě
Možná i vás v uplynulých dnech překvapila notifikace na vašem smartphonu, která chybně informovala o používání funkce Cast. Nejčastěji chybu zaznamenali majitelé zařízení od Nvidie nebo Xiaomi.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Disney kvůli koronaviru posunulo filmové premiéry až do roku 2022 Disney kvůli koronaviru posunulo filmové premiéry až do roku 2022
Pandemie onemocnění COVID-19 zkomplikovala práci hollywoodským studiím. Disney kvůli tomu upravilo data premiér mnoha filmů až do roku 2022. Zpozdí se některé marvelovky nebo třeba nový Indiana Jones.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Seriál Obi-Wan dostává nového scénáristu, je jím Joby Harold Seriál Obi-Wan dostává nového scénáristu, je jím Joby Harold
Seriál Obi-Wan to nemá jednoduché. Počátkem roku kolovaly zvěsti, že byl rozpuštěn tým, který na seriálu pracoval, a měl být odložen zhruba o půl roku. Nyní jsou tu podobné informace znovu, scénárista filmu měl být skutečně nahrazen.
3.4.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tip: Vyrazte na virtuální projekci filmu a podpořte své oblíbené kino Tip: Vyrazte na virtuální projekci filmu a podpořte své oblíbené kino
Koronavirová krize může být likvidační pro některá menší kina. Proto vznikly dva projekty, které umožňují fanouškům zakoupit si vstupenky na virtuální projekci. Kvůli filmu samozřejmě nemusí nikam chodit, stačí si otevřít webový prohlížeč.
3.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Trh s televizory čeká špatný rok, dojde k poklesu o 10 % Trh s televizory čeká špatný rok, dojde k poklesu o 10 %
Opatření zavedená v reakci na onemocnění COVID-19 včetně zrušených sportovních událostí způsobí pokles na celosvětovém trhu s televizory, jaký analytici nepamatují. Data z Británie ovšem ukazují, že vlivem pandemie může dojít i ke krátkodobému vzrůstu prodeje.
2.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář