www.tvfreak.cz
>
>
>

Přetížený Netflix kvůli COVID-19. Výpadek se objevil v USA i Evropě

Přetížený Netflix kvůli COVID-19. Výpadek se objevil v USA i Evropě
, , aktualita
Uživatelé Netflixu dnes zažili největší výpadek služby za poslední dobu. Jeho příčinou byla patrně zvýšená poptávka v důsledku omezení způsobených pandemií koronaviru. Problémy se dotkly také některých částí Evropy, v menší míře i ČR.
K oblíbeným
reklama
Pokud jste si dnešní večer chtěli zpříjemnit seriálem z Netflixu, ale služba vám nefungovala, nebyla chyba nejspíš na vašem přijímači. Netflix potvrdil, že se dnes potýkal s výpadky. Problém podle oficiálních informací trval přibližně hodinu. Z dat shromážděných webem DownDetector vyplývá, že se chyba objevila okolo 17:30 středoevropského zimního času, ale do 18:30 se již ve většině případů vrátilo vše do normálního stavu.
 
 
Uživatelé chybu nejčastěji hlásili jako „chybějící připojení“ nebo problémy se streamováním videa. Na stránky nebo aplikace se uživatelé obvykle dostaly bez vážnějších problémů, ale problém nastal až v případě, kdy se pokoušeli přehrát video. V příspěvcích na sociálních sítích se často objevuje zmínka o hlášce „Error NSES-500“, ke které společnost na stránkách podpory popisuje následovně: „Obvykle poukazuje na problém s připojením k síti, který brání vašemu zařízení v dosažení služeb Netflixu“.
 
Výjimkou ovšem nebyly ani případy, kdy divák nemohl Netflix používat na svém počítači, zatímco na Apple TV fungovalo přehrávání bez problémů. Patrně nejvíce se problém dotkl uživatelů napříč USA, kde bylo v době výpadku dopoledne. Při pohledu na mapu, kterou poskytuje portál DownDetector, se problémy objevily ve většině velkých měst na východním i západním pobřeží Spojených států. V Evropě došlo k potížím v podvečerních až večerních hodinách, což je další období špičky.
 
 
Vůbec nejvíce byla v Evropě zasažena Velká Británie, výrazné výpadky ovšem zaznamenali také diváci z Německa, Nizozemska, Švýcarska nebo Portugalska. V menší míře se ovšem problémy objevily napříč celou Evropou, Českou republiku nevyjímaje. Počet případů byl ovšem relativně nízký. Servery Netflixu jsou v posledních týdnech pod velkým tlakem kvůli omezením, které vlády jednotlivých zemí nařizují svým občanům v reakci na pandemii onemocnění COVID-19. Lidé tak tráví výrazně více času doma a zkracují si jej právě sledováním streamovaného videa. I když se společnost snaží své servery připravit na podobné situace, možná se nejedná o poslední takový výpadek.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Loewe je zpět. Aktualizovaná řada Bild 3 obsahuje OLED i LCD TV Loewe je zpět. Aktualizovaná řada Bild 3 obsahuje OLED i LCD TV
Německý výrobce luxusních televizorů Loewe, který kvůli finančním problémům opět změnil vlastníka, po dlouhé době představil nové modely. Druhá generace řady Bild 3 je opět dostupná ve čtyřech úhlopříčkách.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v červenci 2020: nové originální seriály a filmy na prázdniny Netflix v červenci 2020: nové originální seriály a filmy na prázdniny
Kromě několika letních komedií začíná Netflix prázdniny třetí řadou vikingské série Seveřané nebo dalšími Nevyjasněnými záhadami. Připravili jsme pro vás kompletní přehled filmů, seriálů i dokumentů z originální produkce Netflixu tento měsíc.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
První Philips TV pro rok 2020 konečně dorazily na český trh První Philips TV pro rok 2020 konečně dorazily na český trh
V českých obchodech se v uplynulých týdnech objevily první televizory Philips pro letošní rok. Prozatím lze pořídit modely z řady PUS8505 vybavené Android TV a podsvícením Ambilight nebo několik levnějších televizí s cenou od 4 500 Kč.
30.6.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Denon uvádí AVR-S960H: dostupnější AV receiver s 8K Denon uvádí AVR-S960H: dostupnější AV receiver s 8K
Denon do své nabídky přidává další AV přijímač s podporou 8K videa. Tentokrát z řady S, což znamená ještě nižší cenu než v případě nejlevnějšího zástupce z řady X. Přesto se jedná o vysoce výkonný model.
30.6.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Aplikace Apple TV na televizích LG nyní podporuje Dolby Atmos Aplikace Apple TV na televizích LG nyní podporuje Dolby Atmos
Po několika měsících od vydání aplikace Apple TV na platformě webOS od LG přišla aktualizace, která přináší dlouho žádanou funkci: podporu prostorového zvuku Dolby Atmos. Není jasné, kdy se dočkají i další další platformy.
30.6.2020, aktualita, Jáchym Šlik