www.tvfreak.cz
>
>
>

Přetížený Netflix kvůli COVID-19. Výpadek se objevil v USA i Evropě

Přetížený Netflix kvůli COVID-19. Výpadek se objevil v USA i Evropě
, , aktualita
Uživatelé Netflixu dnes zažili největší výpadek služby za poslední dobu. Jeho příčinou byla patrně zvýšená poptávka v důsledku omezení způsobených pandemií koronaviru. Problémy se dotkly také některých částí Evropy, v menší míře i ČR.
K oblíbeným
reklama
Pokud jste si dnešní večer chtěli zpříjemnit seriálem z Netflixu, ale služba vám nefungovala, nebyla chyba nejspíš na vašem přijímači. Netflix potvrdil, že se dnes potýkal s výpadky. Problém podle oficiálních informací trval přibližně hodinu. Z dat shromážděných webem DownDetector vyplývá, že se chyba objevila okolo 17:30 středoevropského zimního času, ale do 18:30 se již ve většině případů vrátilo vše do normálního stavu.
 
 
Uživatelé chybu nejčastěji hlásili jako „chybějící připojení“ nebo problémy se streamováním videa. Na stránky nebo aplikace se uživatelé obvykle dostaly bez vážnějších problémů, ale problém nastal až v případě, kdy se pokoušeli přehrát video. V příspěvcích na sociálních sítích se často objevuje zmínka o hlášce „Error NSES-500“, ke které společnost na stránkách podpory popisuje následovně: „Obvykle poukazuje na problém s připojením k síti, který brání vašemu zařízení v dosažení služeb Netflixu“.
 
Výjimkou ovšem nebyly ani případy, kdy divák nemohl Netflix používat na svém počítači, zatímco na Apple TV fungovalo přehrávání bez problémů. Patrně nejvíce se problém dotkl uživatelů napříč USA, kde bylo v době výpadku dopoledne. Při pohledu na mapu, kterou poskytuje portál DownDetector, se problémy objevily ve většině velkých měst na východním i západním pobřeží Spojených států. V Evropě došlo k potížím v podvečerních až večerních hodinách, což je další období špičky.
 
 
Vůbec nejvíce byla v Evropě zasažena Velká Británie, výrazné výpadky ovšem zaznamenali také diváci z Německa, Nizozemska, Švýcarska nebo Portugalska. V menší míře se ovšem problémy objevily napříč celou Evropou, Českou republiku nevyjímaje. Počet případů byl ovšem relativně nízký. Servery Netflixu jsou v posledních týdnech pod velkým tlakem kvůli omezením, které vlády jednotlivých zemí nařizují svým občanům v reakci na pandemii onemocnění COVID-19. Lidé tak tráví výrazně více času doma a zkracují si jej právě sledováním streamovaného videa. I když se společnost snaží své servery připravit na podobné situace, možná se nejedná o poslední takový výpadek.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nejmenší OLED TV se chystá na trh. LG uvádí řadu CX Nejmenší OLED TV se chystá na trh. LG uvádí řadu CX
Na evropské trhy se dostávají 4K LCD TV z nové řady LG CX, která zahrnuje modely v několika úhlopříčkách s Dolby Vision IQ, HDMI 2.1 a dalšími funkcemi. Nejvíce pozornosti vzbuzuje první 48" OLED TV.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Bang & Olufsen představil svou první 8K OLED TV. Jen pro milionáře Bang & Olufsen představil svou první 8K OLED TV. Jen pro milionáře
Bang & Olufsen rozšířil svou nabídku televizorů o Beovision Harmony 88". Jedná se o první 8K OLED TV této značky, za kterou ovšem zájemci zaplatí více než za luxusní automobil. Základem se stal model LG ZX.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Denon připravuje AVC-X6700H a další AV receivery s HDMI 2.1 Denon připravuje AVC-X6700H a další AV receivery s HDMI 2.1
Podle uniklých informací Denon chystá představení portfolia AV přijímačů pro rok 2020, které by mělo zahrnovat čtyři novinky. Vrcholem nabídky se stane model AVC-X6700H s 11.2kanálovým zvukem a HDMI 2.1.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Philips Hue HDMI Sync Box získal podporu Dolby Vision a HDR10+ Philips Hue HDMI Sync Box získal podporu Dolby Vision a HDR10+
Součástí řady chytrého osvětlení Philips Hue je také HDMI Sync Box, který umožňuje světla synchronizovat s obrazovkou televizoru. Tento týden vyšla velká aktualizace, která rozšířuje podporu o další formáty HDR či hlasové ovládání.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi oznámilo levné 4K televizory Redmi Smart TV X Xiaomi oznámilo levné 4K televizory Redmi Smart TV X
Značka Redmi, která patří pod Xiaomi, výrazně rozšířila svou nabídku televizorů. V nové řadě nalezneme 4K TV ve třech úhlopříčkách, které se vyznačují nízkou cenou a relativně slušnými parametry. Mimo Čínu si ovšem zatím můžeme nechat zajít chuť.
29.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik