www.tvfreak.cz
>
>
>

Přetížený Netflix kvůli COVID-19. Výpadek se objevil v USA i Evropě

Přetížený Netflix kvůli COVID-19. Výpadek se objevil v USA i Evropě
, , aktualita
Uživatelé Netflixu dnes zažili největší výpadek služby za poslední dobu. Jeho příčinou byla patrně zvýšená poptávka v důsledku omezení způsobených pandemií koronaviru. Problémy se dotkly také některých částí Evropy, v menší míře i ČR.
K oblíbeným
reklama
Pokud jste si dnešní večer chtěli zpříjemnit seriálem z Netflixu, ale služba vám nefungovala, nebyla chyba nejspíš na vašem přijímači. Netflix potvrdil, že se dnes potýkal s výpadky. Problém podle oficiálních informací trval přibližně hodinu. Z dat shromážděných webem DownDetector vyplývá, že se chyba objevila okolo 17:30 středoevropského zimního času, ale do 18:30 se již ve většině případů vrátilo vše do normálního stavu.
 
 
Uživatelé chybu nejčastěji hlásili jako „chybějící připojení“ nebo problémy se streamováním videa. Na stránky nebo aplikace se uživatelé obvykle dostaly bez vážnějších problémů, ale problém nastal až v případě, kdy se pokoušeli přehrát video. V příspěvcích na sociálních sítích se často objevuje zmínka o hlášce „Error NSES-500“, ke které společnost na stránkách podpory popisuje následovně: „Obvykle poukazuje na problém s připojením k síti, který brání vašemu zařízení v dosažení služeb Netflixu“.
 
Výjimkou ovšem nebyly ani případy, kdy divák nemohl Netflix používat na svém počítači, zatímco na Apple TV fungovalo přehrávání bez problémů. Patrně nejvíce se problém dotkl uživatelů napříč USA, kde bylo v době výpadku dopoledne. Při pohledu na mapu, kterou poskytuje portál DownDetector, se problémy objevily ve většině velkých měst na východním i západním pobřeží Spojených států. V Evropě došlo k potížím v podvečerních až večerních hodinách, což je další období špičky.
 
 
Vůbec nejvíce byla v Evropě zasažena Velká Británie, výrazné výpadky ovšem zaznamenali také diváci z Německa, Nizozemska, Švýcarska nebo Portugalska. V menší míře se ovšem problémy objevily napříč celou Evropou, Českou republiku nevyjímaje. Počet případů byl ovšem relativně nízký. Servery Netflixu jsou v posledních týdnech pod velkým tlakem kvůli omezením, které vlády jednotlivých zemí nařizují svým občanům v reakci na pandemii onemocnění COVID-19. Lidé tak tráví výrazně více času doma a zkracují si jej právě sledováním streamovaného videa. I když se společnost snaží své servery připravit na podobné situace, možná se nejedná o poslední takový výpadek.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit? HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit?
Druhá polovina prázdnin bude na HBO GO ve znamení několika nových seriálů nejen pro fanoušky krimi a hororu. Připraveno bude také několik filmových premiér včetně čerstvé novinky Artemis Fowl od Disney.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou
Tento týden byla oficiálně potvrzena dostupnost televizorů Philips ze série 8500 na českém trhu. Tyto modely označované jako Performance Series podporují 4K HDR, třístranný Ambilight a Android TV.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin
Chvíle u bazénu si můžete zpříjemnit novinkami z Netflixu. I tento měsíc přinášíme přehled pořadů z původní produkce. Premiéru bude mít pátá řada seriálu Lucifer nebo několik nových dokumentů.
3.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
To nejlepší od Panasonicu. Na trh vstoupily HZ2000 OLED TV To nejlepší od Panasonicu. Na trh vstoupily HZ2000 OLED TV
Teprve nedávno byl zahájen prodej OLED TV ze série Panasonic HZ2000, která představuje vlajkovou loď této značky pro rok 2020. Jak správně tušíte, nejedná se o žádnou lidovku, cena se totiž může přiblížit až ke 100 000 Kč.
2.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Sony SRS-LSR200: přenosný reproduktor k TV zamíří na český trh Sony SRS-LSR200: přenosný reproduktor k TV zamíří na český trh
Zkraje letošního roku představilo Sony v Japonsku přenosný bezdrátový reproduktor, který obsahuje i dálkový ovladač k televizoru. Tento neobvyklý produkt nakonec nabídne i českým zákazníkům. Jaké bude využití?
2.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik