Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Přenosný pidiprojektor od Canonu: filmy či prezentace kdekoliv

27.6.2013, Michal Spáčil, aktualita
Canon se poprvé vydává na pole minimalistických projektorů. Hlavní devízou přístroje, nazvaného Canon LE-5W Multimedia Projector, bude snadná přenosnost při zachování dostačujícího výkonu. Přístroj byl ohlášen na léto.
První „ultrapřenosný“ projektor od Canonu může zaujmout ty z nás, kteří jsou neustále v pohybu a klasická pevná instalace velkého projektoru je pro ně nepraktická, nabízí se též firemní využití. Vše na tomto přístroji je podřízeno snadné přenosnosti, od hmotnosti, která činí pouhých 1,5 kg, přes rozměry (24,8x19,3x5,5cm) až po závit na spodní straně, který umožňuje připevnit projektor na běžný stativ. K samostatnosti přispějí i dva vestavěné reproduktory, i když jen o běžném výkonu 2,5 W.

LE-5W nabízí uživatelům širokou konektivitu (kromě HDMI i RCA video-in, analogový VGA port a mini USB pro přenos dat), umožňující přehrávat obsah z nejrůznějších zařízení přítomných v domácnosti/firmě, jak je u dnešních projektorů zvykem. Zařízení je však obdařeno i schopností fungovat samostatně a přehrát obsah z USB klíčenky a nebo dokonce z vnitřní paměti, která je ovšem omezená na 1,5 GB.
 K obrazovým parametrům: Nativně projektor zobrazuje v rozlišení WXGA, tedy 1280 x 800 bodů při kontrastním poměru 3000:1, k čemuž výrobce slibuje maximální věrnost barev. Throw ratio (poměr vzdálenosti optiky projektoru od obrazu k šířce obrazu) 1,2:1 usnadňuje promítání obrazu ve stísněných prostorách se zachováním dostatečné úhlopříčky. Zdroj světla je zajištěn pomocí technologie 3LED (klasicky RGB) s výkonem 500 lumenů. LEDky by měly podle výrobce vydržet 20.000 hodin svícení, to ovšem v ECO módu, který si proti běžnému provozu vezme asi o 30% méně energie. Pět barevných „zďových“ režimů umožňuje promítat i na stěny, které nejsou vymalovány právě na bílo.

Canon LE-5W Multimedia Projector by měl být dostupný letos v létě, výrobce si jej cení na 799 dolarů.

Zdroj: www.usa.canon.com, www.dailytechs.com
Autor: Michal Spáčil
Začínal v roce 1995 jako novinář se zájmem o IT, po dokončení právnické fakulty působil jako tiskový mluvčí Ústavního soudu a Státní zemědělské a potravinářské inspekce. V letech 2003-2004 byl v redakčním týmu Digimanie.cz. Nyní pracuje jako právník ve veřejné správě a kromě občasných příspěvků pro naše magazíny píše i do odborných periodik o právních vztazích k nemovitostem a o aktuální judikatuře.