www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Překvapí nás Apple vlastní OLED TV?

Překvapí nás Apple vlastní OLED TV?
, , aktualita
Čínský zdroj přinesl několik rozmazaných fotografií, které mají ukazovat OLED TV od Applu. Jejich pravost je spíše nepravděpodobná, na druhou stranu spojení Applu a OLED televizoru není zase tak vzdálené, jak by se mohlo na první pohled zdát.
reklama
Na čínské sociální síti Weibo se objevilo několik fotografií, které jsou sice velmi rozmazané, přesto je na nich vidět velká obrazovka s hliníkovým stojánkem a logem nakousnutého jablka na zadní straně. Prostředí na fotografiích, kde je vidět například zvukotěsná zeď, dává tušit, že snímky byly pořízeny někde v testovací místnosti. Oním tajemným zachyceným zařízením má být OLED televizor od Applu. Proti však hovoří až příliš mnoho skutečností. Objevují se názory, že je zařízení příliš tenké, takže by nezbylo dostatek prostoru na veškerý hardware. A marně byste hledali reproduktory, což by sice výrobce mohl vyřešit novým protokolem pro bezdrátový přenos zvuku Airplay 2, ale zdá se to jako velmi nepravděpodobné řešení.
 
 
Někteří pozorní fanoušci potom objevili některé náznaky, že se jedná o snímky upravené ve Photoshopu či podobném programu. Autor snímků měl nejprve publikovat méně rozmazané verze, ale když se ukázalo, že je příliš snadné odhalit jejich falešný původ, smazal je a pustil do světa rozmazanější verzi.
 
Vzhledem k odhadované úhlopříčce okolo 55" můžeme také vyloučit variantu, že se jedná o monitor. Na OLED TV od Applu bychom se tedy prozatím neměli příliš těšit, abychom později nebyli zklamaní, na druhou stranu to není zcela vyloučeno. Americký výrobce ostatně zkoumal možnost OLED televizorů už v minulosti, v roce 2014 však měl být projekt zrušen. Samozřejmě, že by si Apple nevyráběl vlastní OLED panely, ale nechal by si je dodávat od společnosti LG Display. Zatímco Steve Jobs nebyl velkým fanouškem technologie OLED, jeho nástupce Tim Cook už se jí nebrání. Vždyť OLED displej by se měl objevit také u iPhonu, které dosud využívaly jen LCD panely.
 

Jak to tedy bude s OLED TV od Applu? Na to asi v tuto chvíli nemůžeme jednoznačně odpovědět. Počkejme si do podzimu, neboť Tim Cook na červnové konferenci WWDC 2017 oznámil, že nás letos čeká velká novinka týkající se tvOS. Nejspíš tím myslel jen novou „krabičku“ Apple TV s podporou 4K rozlišení a HDR, ale možná nám tím naznačoval něco o televizoru s nakousnutým jablkem. Vždyť jak se říká: „Na každém šprochu pravdy je trochu.“
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Sony WF6 a RF4: HDR i v kombinaci s Full HD Sony WF6 a RF4: HDR i v kombinaci s Full HD
HDR sice máme spojené především se 4K rozlišením, ale Sony opět dokazuje, že může fungovat také v kombinaci s Full HD. Na evropský trh zamíří dvě řady televizorů střední třídy bez Android TV.
17.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi Mi LED TV 4: pomalá expanze pokračuje Xiaomi Mi LED TV 4: pomalá expanze pokračuje
Xiaomi vstoupilo se svými televizory na indický trh, kde uvedlo jen 4,9 mm tenký model se 4K HDR, který doporučí vhodný obsah s využitím umělé inteligence. Také je k dispozici dálkový ovladač s Bluetooth.
17.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic oznámil LCD TV pro rok 2018 s HDR10+ Panasonic oznámil LCD TV pro rok 2018 s HDR10+
Přibližně měsíc po OLED TV představil Panasonic také svou letošní nabídku LCD TV. Všechny čtyři odhalené řady podporují formát HDR10+ a mohou očekávat aktualizaci přinášející dvě platformy pro hlasové ovládání.
15.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Nejmenší Android TV se vejde do „flashky“ Nejmenší Android TV se vejde do „flashky“
Na japonském trhu byla představena miniaturní Android TV, která se k televizoru připojuje přes HDMI. I přes malé rozměry zvládne přehrávat obsah ve 4K HDR a podporuje audio kodek aptX HD.
11.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik
VLC 3.0 podporuje Chromecast, 8K rozlišení a HDR10 VLC 3.0 podporuje Chromecast, 8K rozlišení a HDR10
Oblíbený multimediální přehrávač VLC vyšel ve verzi 3.0 „Vetinari“. Je to vůbec poprvé, co byla aktualizace vypuštěna pro všechny hlavní platformy najednou. A přináší hned několik významných novinek.
11.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik