Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Překvapí nás Apple vlastní OLED TV?

18.8.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Čínský zdroj přinesl několik rozmazaných fotografií, které mají ukazovat OLED TV od Applu. Jejich pravost je spíše nepravděpodobná, na druhou stranu spojení Applu a OLED televizoru není zase tak vzdálené, jak by se mohlo na první pohled zdát.
Na čínské sociální síti Weibo se objevilo několik fotografií, které jsou sice velmi rozmazané, přesto je na nich vidět velká obrazovka s hliníkovým stojánkem a logem nakousnutého jablka na zadní straně. Prostředí na fotografiích, kde je vidět například zvukotěsná zeď, dává tušit, že snímky byly pořízeny někde v testovací místnosti. Oním tajemným zachyceným zařízením má být OLED televizor od Applu. Proti však hovoří až příliš mnoho skutečností. Objevují se názory, že je zařízení příliš tenké, takže by nezbylo dostatek prostoru na veškerý hardware. A marně byste hledali reproduktory, což by sice výrobce mohl vyřešit novým protokolem pro bezdrátový přenos zvuku Airplay 2, ale zdá se to jako velmi nepravděpodobné řešení.
 
 
Někteří pozorní fanoušci potom objevili některé náznaky, že se jedná o snímky upravené ve Photoshopu či podobném programu. Autor snímků měl nejprve publikovat méně rozmazané verze, ale když se ukázalo, že je příliš snadné odhalit jejich falešný původ, smazal je a pustil do světa rozmazanější verzi.
 
Vzhledem k odhadované úhlopříčce okolo 55" můžeme také vyloučit variantu, že se jedná o monitor. Na OLED TV od Applu bychom se tedy prozatím neměli příliš těšit, abychom později nebyli zklamaní, na druhou stranu to není zcela vyloučeno. Americký výrobce ostatně zkoumal možnost OLED televizorů už v minulosti, v roce 2014 však měl být projekt zrušen. Samozřejmě, že by si Apple nevyráběl vlastní OLED panely, ale nechal by si je dodávat od společnosti LG Display. Zatímco Steve Jobs nebyl velkým fanouškem technologie OLED, jeho nástupce Tim Cook už se jí nebrání. Vždyť OLED displej by se měl objevit také u iPhonu, které dosud využívaly jen LCD panely.
 

Jak to tedy bude s OLED TV od Applu? Na to asi v tuto chvíli nemůžeme jednoznačně odpovědět. Počkejme si do podzimu, neboť Tim Cook na červnové konferenci WWDC 2017 oznámil, že nás letos čeká velká novinka týkající se tvOS. Nejspíš tím myslel jen novou „krabičku“ Apple TV s podporou 4K rozlišení a HDR, ale možná nám tím naznačoval něco o televizoru s nakousnutým jablkem. Vždyť jak se říká: „Na každém šprochu pravdy je trochu.“