Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Beelink i826 přehraje 4K a umí i nahrávat

1.4.2015, Jakub Doležal, aktualita
U nás nepříliš známý výrobce Beelink vypustil do prodeje model i826 a rozhodně zapůsobil. Výkonný čipset s podporou 4K, operační paměť 2GB DDR3, integrované Wi-Fi a vstup HDMI pro nahrávání za přibližně 2800 Kč?
Trh s multimediálními krabičkami založenými na Androidu pomalu expanduje do nebývalých rozměrů a dnes se podíváme na dalšího výrobce, který v tomto segmentu nabízí svoje modely. K prodeji je totiž jeho novinka i826 s poměrně bohatou výbavou za rozumnou částku.

Jako čipset použil Beelink poměrně populární Amlogic S812 a konkrétně jeho 4jádrovou variantu. Pod kapotou se tedy nachází 4 jádra Cortex-A9 na 2,0 GHz doplněné o 8jádrovou grafiku Mali-450 a myslelo se i na operační paměť typu DDR3 s kapacitou 2 GB. Uživatelské úložiště o velikosti 16 GB sotva postačí na multimediální soubory, a tak ke slovu přijde čtečka karet, Ethernet, Bluetooth 4.0, Wi-Fi anebo dvojice USB.

V oblasti výstupů nikoho jistě nepřekvapí přítomnost HDMI portu, avšak na těle přehrávače nalezneme hned dva, přičemž se nejedná o druhý obrazový výstup, nýbrž o vstup pro záznam a to je na poli přehrávačů s Androidem poměrně vzácné. Maximální rozlišení pro nahrávání výrobce nezmiňuje, ale minimálně pro přehrávání je k dispozici podpora pro 4K.

Balení kromě přehrávače a napájení, obsahuje také dálkový ovladač a OTG kabel. Sehnat tento přístroj oficiálně na českém trhu nebude jednoduché, ale odvážnější povahy si jej mohou objednat ze zahraničních obchodů. Cenu lze při troše šikovnosti stlačit na 110 dolarů, což činí v přepočtu 2800 Kč.

Zdroj: hometheatrelife, geekbuying