Přechod na DVB-T2 je zase v plném proudu, staré vysílání skončilo v jižních Čechách

Přechod na DVB-T2 je zase v plném proudu, staré vysílání skončilo v jižních Čechách
, , aktualita
Po skoro čtyřměsíční pauze způsobené koronavirovou krizí zase pokračuje přechod na standard DVB-T2. Dnes o půlnoci bylo ukončeno původní vysílání DVB-T v jižních Čechách, minulý týden na západě republiky.
K oblíbeným
reklama
České Radiokomunikace v březnu přerušily probíhající přechod na DVB-T2. Důvodem byla omezení způsobená pandemií koronaviru. Tento měsíc se věci zase daly do pohybu, aby byl přechod na nový standard kompletně dokončen v říjnu. V úterý 7. července byly vypnuty vysílače v Chebu-Zelené hoře a Jáchymově-Klínovci na kanále 35 (Nova, Nova Cinema, Prima, Prima Cool, Barrandov) a zároveň přechodová síť DVB-T2 změnila kmitočet z kanálu 31 na kanál 38.
 
 
Dnes o půlnoci potom skončilo vysílání DVB-T u programů České televize na vysílačích České Budějovice – Kleť a Vimperk – Mařský vrch. Finální síť DVB-T2 na kanále 39 byla v této oblasti spuštěna již v únoru, takže pro diváky, kteří vyřešili nákup nového přijímače a naladění programů dříve, se tímto nic nezměnilo. Původní síť DVB-T byla vypnuta na kanále 49. Přepínání vysílačů bude probíhat v průběhu celého léta a ukončeno bude 29. října 2020 vysílačem Valašské Klobouky – Ploštiny.

Druh

Název

Stanoviště

Vypínaný kanál DVB-T

Základní vysílače

 

České Budějovice

Kleť

49

Vimperk

Mařský vrch

49

Místní převáděče

 

 

 

 

Loučovice

Krásné Pole

49

Týn nad Vltavou

Semenec

49

Volary

Hroní Sněžná

49

Prachatice

Šibeniční vrch - vodárna

34

Zdíkov

Novotných vršek

49

 
Orientační harmonogram najdete v následující tabulce. Podrobné informace lze potom získat na stránkách dvbt2overeno.cz, které provozují České Radiokomunikace.
 
DVB-T DVB-T2 Region Provozovatel Termín
Multiplex 1 Multiplex 21 Jižní Čechy, Jižní Morava ČT červenec 2020
Multiplex 2 Multiplex 22 Západní Čechy, Severní Čechy CRA červenec 2020 
Multiplex 1 Multiplex 21 Východní Čechy, Vysočina, Severní Morava ČT srpen 2020
Multiplex 3 Multiplex 23 Západní Čechy, Severní Čechy CDG/CRA srpen 2020
Multiplex 1 Multiplex 21 Jižní Morava ČT září 2020
Multiplex 2 Multiplex 22 Východní Čechy, Vysočina, Jižní Morava CRA září 2020
Multiplex 3 Multiplex 23 Východní Čechy, Jižní Morava CDG/CRA září 2020 
Multiplex 2 Multiplex 22 Severní Morava, Jižní Morava CRA říjen 2020 
Multiplex 3 Multiplex 23 Severní Morava, Jižní Morava CDG/CRA říjen 2020 
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TCL TS8132: soundbar 3.1.2 s Dolby Atmos a upmixem na 5.1.2 TCL TS8132: soundbar 3.1.2 s Dolby Atmos a upmixem na 5.1.2
Na internet se dostávají podrobnosti o soundbaru TS8132, který TCL představilo zkraje roku. Tento model bude dodáván společně s bezdrátovým subwooferem a nabídce celkový výkon 350 W. Chybět nebude virtuální prostorový zvuk.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Dolby Vision z TV nebo přehrávače? Kvalita se může výrazně lišit Dolby Vision z TV nebo přehrávače? Kvalita se může výrazně lišit
Zpracování formátu Dolby Vision dnes zvládne kdejaké zařízení, ale rozdíly ve výsledné kvalitě mohou být patrné na první pohled. Následující video ukazuje přímé srovnání, když jsou metadata zpracována televizí a UHD Blu-ray přehrávačem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung uvádí stylové televize The Frame 2021 a k nim poličku My Shelf Samsung uvádí stylové televize The Frame 2021 a k nim poličku My Shelf
Samsung představil novou generaci lifestylových televizorů The Frame, které svým designem připomínají obraz. Vůbec poprvé k nim výrobce nabídne také poličku, která by měla doplnit design interiéru.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Při nákupu soundbaru k nové OLED TV vrací Philips až 15 000 Kč Při nákupu soundbaru k nové OLED TV vrací Philips až 15 000 Kč
Společnost TP Vision vyhlásila cashback, který lze uplatnit při nákupu vybraných Philips OLED TV. Pokud k nim přidáte soundbar stejné značky, můžete získat zpět až 15 000 Kč. Akce je platná do konce března.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Letošní televize Philips vyladí zvuk na míru uživateli. Stačí krátký test Letošní televize Philips vyladí zvuk na míru uživateli. Stačí krátký test
Sluch se u každého člověka liší, několik přednastavených profilů zvuku proto obvykle nestačí. Philips zahájil spolupráci se společností Mimi Hearing Technologies a v televizorech pro rok 2021 nabídne možnost vytvoření osobního sluchového profilu.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik