Přechod na DVB-T2 je zase v plném proudu, staré vysílání skončilo v jižních Čechách

Přechod na DVB-T2 je zase v plném proudu, staré vysílání skončilo v jižních Čechách
, , aktualita
Po skoro čtyřměsíční pauze způsobené koronavirovou krizí zase pokračuje přechod na standard DVB-T2. Dnes o půlnoci bylo ukončeno původní vysílání DVB-T v jižních Čechách, minulý týden na západě republiky.
K oblíbeným
reklama
České Radiokomunikace v březnu přerušily probíhající přechod na DVB-T2. Důvodem byla omezení způsobená pandemií koronaviru. Tento měsíc se věci zase daly do pohybu, aby byl přechod na nový standard kompletně dokončen v říjnu. V úterý 7. července byly vypnuty vysílače v Chebu-Zelené hoře a Jáchymově-Klínovci na kanále 35 (Nova, Nova Cinema, Prima, Prima Cool, Barrandov) a zároveň přechodová síť DVB-T2 změnila kmitočet z kanálu 31 na kanál 38.
 
 
Dnes o půlnoci potom skončilo vysílání DVB-T u programů České televize na vysílačích České Budějovice – Kleť a Vimperk – Mařský vrch. Finální síť DVB-T2 na kanále 39 byla v této oblasti spuštěna již v únoru, takže pro diváky, kteří vyřešili nákup nového přijímače a naladění programů dříve, se tímto nic nezměnilo. Původní síť DVB-T byla vypnuta na kanále 49. Přepínání vysílačů bude probíhat v průběhu celého léta a ukončeno bude 29. října 2020 vysílačem Valašské Klobouky – Ploštiny.

Druh

Název

Stanoviště

Vypínaný kanál DVB-T

Základní vysílače

 

České Budějovice

Kleť

49

Vimperk

Mařský vrch

49

Místní převáděče

 

 

 

 

Loučovice

Krásné Pole

49

Týn nad Vltavou

Semenec

49

Volary

Hroní Sněžná

49

Prachatice

Šibeniční vrch - vodárna

34

Zdíkov

Novotných vršek

49

 
Orientační harmonogram najdete v následující tabulce. Podrobné informace lze potom získat na stránkách dvbt2overeno.cz, které provozují České Radiokomunikace.
 
DVB-T DVB-T2 Region Provozovatel Termín
Multiplex 1 Multiplex 21 Jižní Čechy, Jižní Morava ČT červenec 2020
Multiplex 2 Multiplex 22 Západní Čechy, Severní Čechy CRA červenec 2020 
Multiplex 1 Multiplex 21 Východní Čechy, Vysočina, Severní Morava ČT srpen 2020
Multiplex 3 Multiplex 23 Západní Čechy, Severní Čechy CDG/CRA srpen 2020
Multiplex 1 Multiplex 21 Jižní Morava ČT září 2020
Multiplex 2 Multiplex 22 Východní Čechy, Vysočina, Jižní Morava CRA září 2020
Multiplex 3 Multiplex 23 Východní Čechy, Jižní Morava CDG/CRA září 2020 
Multiplex 2 Multiplex 22 Severní Morava, Jižní Morava CRA říjen 2020 
Multiplex 3 Multiplex 23 Severní Morava, Jižní Morava CDG/CRA říjen 2020 
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen
Ani během druhé půlky prázdnin nemine zákazníky Skylinku bonus v podobě volného vysílání. Tentokrát byl sice vybrán pouze jeden kanál, ale zato jeden z vůbec nejpopulárnějších v nabídce tohoto operátora,
7.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Disney celosvětově spustí streamovací službu Star Disney celosvětově spustí streamovací službu Star
Jako by těch streamovacích služeb nebylo málo, Disney uvádí další. Samo jich má už několik a nyní půjde o službu Star, která má být k dispozici celosvětově a bude mít pouze vlastní obsah ze studií Disney.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit? HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit?
Druhá polovina prázdnin bude na HBO GO ve znamení několika nových seriálů nejen pro fanoušky krimi a hororu. Připraveno bude také několik filmových premiér včetně čerstvé novinky Artemis Fowl od Disney.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou
Tento týden byla oficiálně potvrzena dostupnost televizorů Philips ze série 8500 na českém trhu. Tyto modely označované jako Performance Series podporují 4K HDR, třístranný Ambilight a Android TV.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin
Chvíle u bazénu si můžete zpříjemnit novinkami z Netflixu. I tento měsíc přinášíme přehled pořadů z původní produkce. Premiéru bude mít pátá řada seriálu Lucifer nebo několik nových dokumentů.
3.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik